Kniha pre 10 ročné dievča

matveja
9. jún 2020

Dievčatá, prosím poradíte mi pre dcérku nejakú knižku na čítanie. Najlepšia by bola nejaká z prostredia školy, alebo niečo s kamarátstvom, resp. o 2 kamarátkach. ďakujem

metuzalem
9. jún 2020

Neteri sa posledne pacila Tajomný mlyn v Karpatoch

ckatka
9. jún 2020

Hľadaj autorku Enja Ruckova. Slovenská autorka tiež ma baby v tom veku a píše pre veľké deti /malých pubertakov
Karambol na začiatok alebo zuvackovy kráľ...môj nevlastný brat...
Pise veľmi pekne a väčšinou je tam aj nejaké poučenie /posolstvo pre tie decká...A zážitky z osemročného gympla, hudobnej školy, detských táborov, a života pubertiacky na liptovskej dedine. Ja ju veľmi môžem aj ako dospeláčka...spomienky na kus mojej puberty 😂😂

matveja
autor
9. jún 2020

@ckatka
@metuzalem ďakujem dievčatá, idem hneď vygoogliť 🙂

ckatka
9. jún 2020

@matveja a teda už je najvyšší čas začať s Annou zo zeleného domu. To je presne tvoja cieľovka

matveja
autor
9. jún 2020

@ckatka prečo mi toto nenapadlo 🙂 to aj ja môžem, doteraz je to moja obľúbená hrdinka 😀 Stará dobrá klasika ....ďakujem

ckatka
9. jún 2020

@matveja Anna je TOP...dodnes si ju čítam keď mám čas...nedávno som redukovala knižnicu...lebo ja som teda veľký knihomol len už nebolo miesto doma...A Anna a Enja boli jedny z mála co som si nechala.

matveja
autor
9. jún 2020

@ckatka wau, teda palec hore 🙂 krásna zbierka 👍

simsalabim
9. jún 2020

@matveja napada ma Priatelstvo plne kolacikov, Harry Potter, Casodejovia, spominana Anna zo Zeleneho domu.

lucik194
9. jún 2020

je tu skupina "nakuknime spolu do detskej knihy" tam si daj vyhladat od_10_rokov od_9_rokov.....hashtagy funguju, ja som tam tiez vela pridavala mam 10 rocnu......

mimca77
9. jún 2020

Jasne, Anna je najviac 😍 Ak ju to chyti, tak L.M.Montgomery ma okrem Anny aj Emily a kopec krasnych zbierok poviedok. Ale inak paradna pre 10-rocne dievcatko je napriklad seria Dvojcata od Enid Blython (6 kniziek), ja som od nej rada citala aj Slavnu patku, ale to nie je dievcenske citanie, skor take polo-dobrodruzne, no Dvojcata su fakt mile dievcenske knihy 🙂 dalej som napriklad zrala knizky zo serie Dievcata v bielom (Nemocnica v Rouville, Tazive tajomstvo atd.) a dobrovolne sa priznavam, ze aj Medzi nami dievcatami, tych je tusim cez 40, ale to su take jednohubky, davala som ich cez velku prestavku 😀 Este knihy o Pollyanne sa mi viazu k tomu obdobiu 🙂

deti95060810
9. jún 2020
breznica
9. jún 2020

@mimca77 dvojčatá❤ už asi 3 mesiace myslím na to,že keď otvoria knižnice,požičiam si ich z nostalgie 🙂

handbag
9. jún 2020

Baby, ďakujem vám za tipy, aj ja mám 10-ročnú a momentálne vyberať pre ňu literatúru je tažké. Buď mi povie že sú tie knihy "moc detské" alebo "o ničom" a to, čo si vyberá v kníhkupectve sa mi mnohokrát nepáči. Dokonca ani knihovníčka v školskej knižnici jej nebola nápomocná a dala jej knihu ktorá bola pre ňu absolútne nevhodná (vzhľadom na jej vek a situácie ktoré boli v knihe popísané..). Takže my doma s knižkami bojujeme, lebo si myslím že na nejaké scifi komiksy alebo žánre o netopieroch/upíroch... a podobne je ešte skoro, načo kaziť detský svet. Žiaľ, jej argumentom je: "a spolužiačky také majú!" ☹

simsalabim
9. jún 2020

@matveja este ma napadlo Alea dievca mora. Toto sa mojej velmi pacilo, vsetky diely, co tu vysli.

lucik194
10. jún 2020

@handbag no v 10rokoch je uplne normalne v sucasnoti ze deti citaju fantasy..... polovica deti v tom veku uz davno ma preluskaneho HP, teraz uz aj dcera chcela pozicat percy jacksona (uz ma prve dve casti doma)
tieto deti (pokial citaju) su uplne niekde inde ako sme boli my, napriklad moja necita ziadne romanticke somariny..... dievcenske knihy ano, ale romantika nie

@matveja ked chces o kamaratkach tak tajomstvo plne kolacikov je take, su to 3 knihy, lahke citanie

simsalabim
10. jún 2020

@lucik194 vola a to Priatelstvo plne kolacikov 😉 Uz som to pisala pre @matveja vyssie. Mojej sa tie knizky v tomto veku velmi pacili.

lucik194
10. jún 2020

@simsalabim hej preklep

a este mojej sa pacili knizky poppy mayberryova narodena v pondelok

muffinami
5. nov 2021

@matveja Dusty,je to aj séria a je to pekná kniha o kamarátstve (pes+chlapec).Pomaly zisťujú zaujímavé informácie o psíkovy(Dusty🐶).Fakt super kniha👌🏻