Koľko meria a váži Váš 11 ročný syn?

12kvietok12
6. jún 2019

Ahojte žienky. Chcela by som sa opýtať, koľko merajú vaši 11 roční synovia? Môj má 11 rokov a meria len 140 cm (37 kg). Pediatrička mi vraví, že je to v poriadku. Ale keď vidím jeho rovesníkov, ktorí sú o hlavu vyšší, nejak sa mi to nezdá. Ďakujem.

bibistec
11. jún 2019

Pozri tu na mk skupinku naše dieťa rastie pod 3. Percentilom. Necakaj, dievcata ti ho hodia do grafu ale budu potrebovat vysku vas rodicov. A presne vek + kolko mesiacov. Ak to nie.je v poriadku treba riesit cim skor. Viem o com pisem mam dieta ktorému pichame rastovy hormon a tiez vsetci vraveli ze ved dorastie no urcite.

eriksonka1234
11. jún 2019

@bibistec ale podľa jeho veku a výšky nie je pod 3 percentilmi, asi vy ste boli, keď pichate rastový hormón, jemu by ju určite neschválili, nám nechceli ani vyšetrenia spraviť a to bol syn o 1cm nižší.

moravcikovalucia
11. jún 2019

@12kvietok12 môj syn má 11 rokov a meria 148 cm a váži 52 kg, ale zaleží aj od toho aky ste vy rodičia vysoky, moj brat bol do 8 ročníka maly a chudučky a teraz ma 180 cm a vahu 80 kg.

bibistec
11. jún 2019

@eriksonka1234 veru ta vyska je podla.grafu ok ale zas vysetrenie je na mieste ak sa mamicke.nieco.nezda

12kvietok12
autor
13. jún 2019

@bibistec A koľko rokov má tvoj syn (a koľko meria), keď mu picháte rastový hormón? Tento týždeň som bola so synom na endokriológii, vyšetrenia z krvi sú v poriadku a dr. mi povedala, že pokiaľ dieťa nie je pod 3 percentilami, určite sa nedáva rastový hormón. Môj je na 10 percentile. Každý mi vraví, veď on vyrastie. Celkom by ma zaujímalo, či sú tu aj také prípady, že chlapec bol drobný a nenarástol vysoký (teda je pod 170 cm).

bibistec
13. jún 2019

@12kvietok12 ja mam dceru ona bola pod 3 tim percentilom dokonca este nizsie ale najprv vylucuju gastro, stitnu zlazu, d vit. A tak. Ale su este aj sga deti cize narodene nizsie na svoj gestacny vek a tam je to zas ine. Cize by som patrala.

solemami
13. jún 2019

@12kvietok12 ale jasne ze su aj chlapi ktori maju menej ako 170 cm. ved ich je plna republika. ja som mala kolegu o hlavu mensieho odo mna. mam 172 cm

lubiss
13. jún 2019

moj bude mat za tyzden 11 ma okolo 140cm a kil ma 28 takze bud este rada..moj chvistek pomaly pribera zato ma sily az az....a samozrejme je z triedy medzi najmensimi, ale mozem povedat ze radsej taky ako jeho spoluziaci co su rad radom obezny a to doslova...

miskahryzka333
27. jan 2020

@lubiss aj ja mam doma nieco "podobne" a presne ako pises chlapci v triede obezny a dievcence niektore riadne podrastli ale tie idu skor do puberty tak sa skor zastavia.Aj mne je nasho niekedy luto aky je drobko ale deti ho maju radi ma vela kamaratov a telesna mu ide je taky sportovy typ.
Dufam ze podrastie aspon na nejakych 175 cm ,inak my s muzom niesme vysoky tak necakam zazraky.Hlavne ze je zdravy a spokojny.

vivikiw
17. feb 2021

@12kvietok12 je to normálne môj syn má 145cm a 39 kg, 11 rokov. A papa úplne v pohode normálne dávky pre 11 ročne dieťa.

jananvtna
18. nov 2021

Dnes sme boli na preventívnej kde ho merali a vážili má 152 cm a 34 kg Je dosť vychrtnutý, tak sa pýtala na stravovanie a podobne, odporucala nam aj výživove doplnky. V čom sa vážia na preventivkach, lebo mne to divne pripadalo?