Kontrola mobilu dieťaťa

9. júl 2022

Do kolkych rokov je vhodne sem tam skontrolovat mobil dietata? Teda o com si pise?

bajka16
9. júl 2022

Vôbec si neviem predstaviť, že by mi niekedy rodičia kontrolovali telefón. Nech má rokov koľko chce, toto je súkromie a už keď si telefón dieťaťu dala, treba s tým počítať. Do telefónu ale nelez.

nitka1157
9. júl 2022

Ja by som urcite skontrolovala aspon tak aby o tom nevedelo.ked spi napr. Mam este male deti ale budem kontrolovat.v dnesnej dobe ciha na nich vela problemov.doveruj ale preveruj.neviem ake mas dieta ci sa mu da verit takze vek to je tazko povedat

tncka
9. júl 2022

Moja ma tablet a 9r. Sukromie,nesukromie,ma 9☝️ Je to hlupe a naivne a mam to nechat tak? Ani nahodou🤔Chcem vediet vsetko aby som potom nemusela kukat ako vrana do skrupiny ked sa vyskytne nejaky problem. Takze u nas mozno tak od 15tich ju necham nech nejake sukromie ma ale teraz nech zabudne

matullienka
9. júl 2022

Naša bude mať v októbri 11 a teda mobil namatkovo občas kontrolujeme hlavne s kým si píše. Je naivné myslieť si, že dieťa aj keď by si ho poučila si bude písať len s ľuďmi ktorých pozná

panelacikova
9. júl 2022

u nás 12 ročná, prebehnem mobil tak raz za mesiac. hlavne či tam nie sú v komunikácii nejaké "neželané" - cudzie osoby. ale nečítam, pozriem len v rýchlosti mená, keďže dlhodobo sa nič nemení a sú tam len ľudia, ktorých poznám, nečítam. našťastie, dcéra je v tomto veľmi rozumná, akonáhle sa stane, že náhodou príde sms alebo hovor z čísla, ktoré nepozná, ihneď ma informuje. aj čo sa týka netu, stalo sa raz, že ktosi jej napísal, už neviem presne čo, cudzí profil, neznámy, bez fotografie. neodpísala, poradila sa so mnou. správu sme blokli a hotovo. čiže nemám dôvod nedôverovať a ani nejak veľmi sa v tom rýpať. viem, že je rozumná. raz za mesiac, čo uvádzam, to ani nie je kontrola, že o čom píše so známymi ľuďmi (deťmi), len či sa jej náhodou nedostal nejaký blázon "pod kožu". zatiaľ chválabohu bez nálezu 🙂

radacak
9. júl 2022

Áno,kontrolujem..Bude mať 12 a občas prebehnem messenger s kým si píše

skeblicka77
9. júl 2022

12 ročnému kontrolujem namatkovo, ale veľakrát príde aj sam, že pozri čo mi píšu, píše a to nie je žiadny anjel a 17 ročný samozrejme nie, ale cca v období 14-15 som to musela robiť namatkovo tiež, lebo boli na to dôvody. Inak u toho mladšieho sme boli aj na rodičku upozornení, aby sme im skontrolovali mobil, teda ja som vedela, čo píšu, lebo zo robím ale nie ktorí rodičia boli veľmi nepríjemne prekvapení, ako sa ich vzorne detičky vyjadrujú.
Teda to mam chlapcov, ale keby mam baby, tsk to robím ešte častejšie. Ak ste nevideli, kuknite si dokument V sieti

paulinam99
10. júl 2022

Či je to vhodné ????

Si POVINNÁ kontrolovať svoje dieťa, lebo si jeho zákonná zástupkyňa = ZODPOVEDÁŠ za svoje dieťa minimálne do 15 rokov jej života, kedy nadobúda čiastočnú spôsobilosť na právne úkony (trestnoprávnú zodpovednosť dokonca už od 14 rokov). Dovŕšením 18. roku svojho života získava plnú právnu spôsobilosť.

Po 18. roku života dieťaťa to nie že je nevhodné, ale dokonca to už je protizákonné.

hopeja
10. júl 2022

Moja bude mat 10 a pravidelne kontrolujem, mame dohodu ze kontrolovať môžem a vie o tom a akceptuje to, dohodli sme sa keď sme jej ten mobil kupili.. .samozrejme aj kontrolovať sa dá s rešpektom

marlent
10. júl 2022

Moj syn jr este maly ale kontrolovat budem samozrejne nebudem riesit veci ako tam bude v puberte nadavat na mna ako svoju mamu 😂🤣 pripadne vulgarizmy bla bla ale proste budem...zvlast v dnesnej dobe..

zuzana9393
12. júl 2022

Moja teta to robila min do 30tky 😃 keby sa jej dcera neodstahovala , zrejme to robi dodnes. Takze 12 rocnych smelo 🤣

medovy_pernik
16. aug 2022

Ja som jednoznacne za kontrolovanie mobilu dietata.U nas sa stala velmi neprijemna a vazna vec,velku ulohu zohrali soc.siete a komunikacia s kadejakymi ludmi.Mam 11 rocnu dceru,stale je to dieta,ine by to bolo u takej 17 rocnej.