Kupujete kvety na prvý deň v škole?

adelsa
30. aug 2021

Dobry den chcem sa Vas opytat, ci kupujete kvety do skoly pre ucitelky. Nemam prvakou. Dakujem

ema_a
30. aug 2021

@adelsa stačí dezert kvietky na koniec roka keď deti prídu o niečo múdrejšie 🙂

adelsa
autor
30. aug 2021

@ema_a ved to som si aj myslela na konci roka urcite. Maju zaco podakovanie ale na zaciatku asi nie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronice
30. aug 2021

@viestta mam par kamosiek uciteliek... Vsetky sa zhoduju na tom ze kvietok samozrejme vzdy potesi ale vzdy ich maju tolko, ze ich potom rozdavaju po rodine, kostoloch, cintorinoch... Kavy a dezerty aspon vedia spotrebovat 🙂 takze nie, dezert alebo kavicka nie je az tak mimo 🙂 Hrnceky su samostatna kapitola 😁 to uz aj ja rovno posuvam dalej 🙈 dcera ide do skolky az o rok a pani ucetlky dostanu urcite nieco spotrebne (nejake dobre mydlo na ruky, sladkost a podobne...)

belaanabela
30. aug 2021

Nie, klasika dávam kávu a spŕch. Gél. Kvety za dva dni zvädnu taká Nesca poteší aj 3 týždne... Sprchac detto

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
belaanabela
30. aug 2021

@viestta 🤦‍♀️🤭😉
no vidíš to si Ty, naša sa poteší (máme to vydiskutovane)

nikpa
30. aug 2021

@adelsa my sme dnes kúpili Lindt bonboniéru, malý vybral že toto dám pani učiteľke 🤷😃

veronice
30. aug 2021

@viestta chapem, kazda to mame inak 🙂

alenka7777
30. aug 2021

@viestta kvety za dva dni zvadnu, cokolada je kepsi napad

helka17
30. aug 2021

@adelsa ja inak nechápem prečo sa vlastne na začiatku roka niečo nosí učiteľke? Mne nikto nič nedá keď prídem do roboty 😀

kubahajnej
31. aug 2021

nedá mi tu napísať ale prečo by sa malo niečo dávať na začiatku školského roka? Na konci roka to chápem ako poďakovanie ale na začiatku? .....To akože sa vtierať pani učiteľke? Veď je to jej práca ako každá iná...Vám niečo dajú pri nástupe do práce - všimné??

alenka7777
31. aug 2021

@helka17 na pevne nervy

nikiki29
31. aug 2021

@helka17 @kubahajnej lebo sa to robí, je to zvyk tradícia atď. A hlavne preto aby na vaše dieťa nepozerali ako na outsidera, keď ako jediné nič nedonesie 😑 ja tiež nie som za tieto darčeky, no keď syn pôjde do školy/škôlky tiež niečo kúpime 🤷🏻‍♀️ hold aj hlúpy zvyk je zvykom

lenka2710
31. aug 2021

@adelsa tak ja mam budúcu prvacku a tiež som si povedala, že aspoň čokoládku dáme 😊 do škôlky sme na začiatok nič nekupovali, ale predsa prvý deň v skole je zas niečo iné 😁😁

kubahajnej
31. aug 2021

Dievčatá asi som podstatne staršia ale tradícia? prepáčte za mňa sa dávalo len na konci roka aj moje deti keď chodili do škôlky a školy tak len na konci roka takže tradícia by som povedala že je zavedená možno tak 10 rokov? Pani učiteľka aj tak má svojich vyvolených - obľúbených to bolo vždy, je a bude... Rodičia sa predháňajú komu dajú dieťa do triedy a myslia si že bude z neho anštajn.... Môj názor...

kubahajnej
31. aug 2021

Práve že ten prvý deň by si mala pani učiteľka získať "vyľakané" deti maličkosťou a nie naopak. Keď dieťa prinesie učiteľke tak prinesie aj spolužiakom to asi nie....

terus00
4. sep 2021

@helka17
@kubahajnej mám prváka. Tiež som to brala tak ako vy, že prečo nosiť niečo na začiatku roka, ale boli sme jedni z mála, ktorí nič nedávali a úprimne, cítila som sa trápne.. Budúci rok, s dcérkou určite niečo p.ucitelke dáme.

paskolinka
29. aug 2022

presne toto teraz riesim. pamatam si, ako sme chodili este za komancov prvy den do skoly (vtedy este 1.septembra) a vsetky deti niesli nejaky ten karafiat. vtedy sa este cokolady ani kava ani nic podobne nedavalo, aspon u nas. pravda ale je, ze mne sa nechce den predtym chodit do mesta kupovat kvet, asi skoncim pri tej cokolade alebo nejakej mini bonbonierke.

huginko
29. aug 2022

@nikiki29 ani zvyk a ani tradícia...