Nosia sa pani učiteľkám v škôlke kvety v prvý školský deň?

petulik23
31. aug 2015

Mamicky, ako je to teraz, nosia sa kvety pre pani ucitelky prvy den nastupu do materskej skolky?

anuska74
31. aug 2015

Je to na tebe, chceš , nechceš 🙂 máš na to ty dôvod, či tu mamičky z MK.

pribinak
31. aug 2015

Nie, nosíme v posledný škôl.roku a syn este vybral pre obľúbenú pani učiteľku čokoládu, taku lepšiu, nešetril veru moju peňaženku ;))

jasminet
31. aug 2015

@petulik23 ano, my nosime - aj na zaciatku aj na konci, ale nie kvety, dostanu ich dost, skor sladke na obalenie nervovej sustavy 😀

mlil77
31. aug 2015

ja som ucitelka a vzdy ma kazdy kvietok velmi potesi, takze ja som za 🙂

libka1
31. aug 2015

my nosime cokoladu, aj dcera pojde tento rok do skoly s malou bonbonierou 😉 nechce sa mi zhanat kvet ked 1.9. je sviatok

zara0201
31. aug 2015

Kvety na zaciatku, cokoladku na konci. Na konci isla cokoladka aj tetam kucharkam. Asi preto si ich oblubil, ze kazdy den dupla...

zanin
31. aug 2015

ano u nas sa nosi aj na zaciatku aj na konci

cerez
31. aug 2015

nie

tunzal
31. aug 2015

nie

janja2502
31. aug 2015

ano

frozenelza
31. aug 2015

Nie nenosime....este nic nepredviedli 🙂, az na konci. Detom tiez nic v skolke prvy den nedavaju okrem menoviek....

paskolinka
31. aug 2015

Neviem ako to je teraz ale z detstva si pamätám, že 1.septembra sa išlo do školy vždy s karafiatom v jednej ruke a parazolom v druhej 😀, do škôlky detto

m_ij_ka
31. aug 2015

nie

peneloppe
31. aug 2015

a do skoly sa nosia?

cerez
31. aug 2015

@paskolinka Tak karafiát s kôprom 😀 si skôr ja pamätám na konci školského roka. Na začiatku respektívne na druhý deň sme si nosili kvet v kvetináči a dávali sme si ho na parapet v triede.

lula26
31. aug 2015

@petulik23 To je len ne tebe. Kvety sa dávajú z úprimnosti, nie preto, že donesú druhí.

jankavt1
31. aug 2015

Je to na tebe. Urcite to neposkodi ale ani to nie je nevyhnutne.

sharmana
2. sep 2015

Dnes som práve pozerala na deti aj s rodičmi, ako cupitali do školy. A videla som to tak pol na pol. Jední mali kvety, iní nie. Učitelia by to nemali brať ako samozrejmosť, že dostanú kvet, a to dokonca ani na konci školského roka si myslím. Je to milé, ale nemôže to nikto žiadať od rodičov a žiakov ako povinnosť. Moja dcérka chodí do škôlky a už aj tam nosia kvety, my sme jej nedali zatial kvet ani raz. Ona sa ma spýtala, prečo sme jej nedali kvet. Tak som neklamala, povedala som jej pravdu, že mi ani nenapadlo, aby škôlkári nosili kvety učitelkám, ale zároven som jej slúbila, že ked sa už bude so škôlkou lúčiť a pôjde do ozajstnej školy, tak jej pripravíme kytice pre pani učitelky, aby sa s nimi pekne rozlúčila. 😉

reni1512
2. sep 2015

🙂 ano nosia sa...... aj na zaciatku aj na konci.... aj v skolke, aj v skole... vy ste nenosili ked ste boli deťmi? vas by to nepotesilo? dnesny rodicia su zahladeni sami do seba a nepozeraju na nic a prave ti, ktorym to ani len nenapadne, zvyknu mat na ucitelov najvacsie poziadavky.... typickeeee

libka1
2. sep 2015

@reni1512 asi si ucitelka, ze? 😅 nemyslim ze je to niekoho povinnost... ako tu niekto pisal, ma to byt zo srdca a nie zvyku, alebo aby kazdy videl ze kracame s bukretou po meste smer skola 😅 my nosime lebo chceme a mame vynikajuce ucitelky...

sharmana
2. sep 2015

@reni1512 viem že píšeš len svoj názor, ale nehádž všetkých rodičov do jedného vreca. Ja kvety malej nedávam a nie som s manželom do seba zahladená. Podporujeme škôlku inak a aj charitu. A ja som kvety nenosila na začiatku roka do školy ako malá a to som staršia od teba. Iba na konci roka a do škôlky sme kvety určite nenosili.
Kvietok poteší, ale nie je to povinnosťou a ked niekto obviní rodiča, že je do seba zahladený za to, že nedal dieťaťu kvet pre učitelku, je pritiahnuté za vlasy. 😉

eeffka
2. sep 2015

my sme brali cokoladu, na kvety som nemala trpezlivost stat

lauricka
2. sep 2015

@sharmana tak snad konci uz tento rok, aby sa este na konci roka a na zaciatku dalsieho nemsela znovu citit blbo, ze ine deti maju kvety a ona nie...evidentne to riesila, tak by som jej ten kvet kupila pre ucitelku

babulka82
2. sep 2015

my nosime vždy aj na konci aj na začiatku ,pači sa mi to a podla mna vždy poteši 🙂

sharmana
2. sep 2015

@lauricka 🙂 riešila to na konci roka, na začiatku neviem či deti nosia kvety, ja ju do škôlky nezanášam a manžel si nevšimol u detí kvety. Na konci tohto školského roka jej dám, lebo sa bude lúčiť s učitelkami, tam vidím nejakú logiku v kvetoch, na začiatku roku určite nie.

Ja viem svojmu dieťaťu vysvetliť niektoré veci. Nie som otrokom davovej psychozy a naučim tomu aj svoje deti.

reni1512
2. sep 2015

@libka1 nie nie som ucitelka 😀 som len mama....
@sharmana pre mna je pritiahnute za vlasy skor neucta... podla mna si to za to co robia a kolko hodin tam stravia s vasimi detmi zasluzia 🙂 ale to nepochopi ten, kto neskusil...

libka1
2. sep 2015

@reni1512 na jednej strane pises ze kto neskusil nepochopi, a na druhej napises ze nie si ucitelka 😅
nie kazdy ucitel si zasluzi a som rada ze my mame zrovna take ktore si zasluzia 100x viac ako len jeden kvet 😉
pride mi chore ked niekto pomaly vyzaduje od deti aby nieco doniesli... su aj socialne slabsie rodiny, pre ktore aj tych par euro je vela...

sharmana
2. sep 2015

@reni1512 nepriniesť kvetinu na začiatku šk. roka nie je neúctivé. Vyžadovať to je priam drzé, materialistické a absolútne v nesúlade s tým, čo učitel vyštudoval a s humanizmom ako takým to nemá absolutne nič spoločné. Na začiaktu roku nevykonal učitel ešte nič, za prácu sa dakuje na konci roka. A každý slušný a správny učitel by sa ani nemal pozerať na to, či dieťa kvetinku prinieslo alebo nie. To len rodičia po sebe pozerajú ako supy, kto čo priniesol a predvádzajú sa jeden pred druhým.

Uctiť si učitela môže žiak aj poctivou prácou, slušným chovaním a jednoduchým podakovaním. Ale ako vidím, niektorí ludia sú príšerne materialistickí. Ako som písala, volakedy sa do škôlok kvetiny nenosili. Pretože ludia neboli až takí materialistickí ako sú teraz. Potom tak vyzerá tento svet.
A mýliš sa, pýtala som sa dcéry a ani dnes nepriniesli všetky deti kvetiny učitelke do škôlky.

Vyhadzovať peniaze za kvetiny, to už áno, len aby sa jeden pred druhým ukázal, čo prinieslo to dieťa učitelke. Vyhodiť peniaze za kvetinu, ktorá zvädne vo váze alebo na hrobe u príbuzných učitelky.
Ale že by ludia dali korunu na charitu, na nejaké zúbožené či choré dieťa, to už nie, lebo to nikto neuvidí, že áno. Tam už z toho nič človek nemá....

reni1512
2. sep 2015

@sharmana 🙂 este ze si ma poucila... Mam na to INY NAZOR ako ty...ale to ty ocividne neberies do uvahy...takych je tu viac.... napada ma otazka: preco je toto potom diskusne forum?! 🙂 nikomu som svoj nazor nevnutila....budem robit aj zit podla svojho a moje dieta nikdy nebude materialisticke, ale vdacne 🙂
pekny den

sharmana
2. sep 2015

@reni1512 ale ved ja ti tvoj názor neberiem, len s ním nesúhlasím 😉 len tak na odlahčenie, mám sestru učitelku, už dávno poprosila svojich žiakov, aby jej kvetinky nenosili, je silná alergička, poprosila ich, aby jej nenosili ani čokolády, pretože sa snaží schudnúť 😉