Ľahké mentálne postihnutie a základná škola

22. máj 2020

Mamičky, chcela by som sa poradiť. Keď má dieťa ľahké mentálne postihnutie, môže však vzdelávať na bežnej základnej škole, alebo ho preradia Špeciálnej základnej školy? Má s tým niektorá skúsenosť? Dieťa bude mať 7 rokov. Ďakujem.

autor
1. jún 2020

@seahorse27 Boli sme v poradni a povedali nám, že jeho intelekt je nerovnomerne rozložený, v niektorých oblastiach má aj to mentálne postihnutie :(

yukki
1. jún 2020

Ono môžte aj začať v normálnej škole, skúsiť, podľa normálneho učebného plánu, možno s nejakou integráciou v zmysle aby nehodnotili krasopis, a keď nebude stíhať, ale budete vidieť, že má dobrú triedu a dobrú učiteľku, ktorá to zvládne, tak pokračovať do vyšších ročníkov ako variant A. Teda učebný plán pre deti s lmr, ale v triede s intaktnymi spolužiakmi, normospoluziakmi. Bude mať iné učebnice, iné tempo ako oni.... Ale bude s nimi v triede. Alebo ho môžte stále v treťom štvrtom ročníku, ak by úplne nestíhal, preložiť do specky.

miriam2908
15. dec 2020

Ahoj, teraz som nasla tvoju temu, momentalne riesime rovnaky problem. Ak si toto najdes mozem ta poprosit o sukromnu spravu? Velmi rada by som sa dozvedela viac informacii ako ste postupovali a podobne, mozno by sme si vedeli navzajom pomoct 😘 vela sil praje

jabura
4. mar 2024

@miriam2908 ahoj, my mame momentálne taky istý problém. Mohla by si mi prosím ta napísať súkromnú správu ako ste dopadli po rokoch? Ste v normalnej škole? Ďakujem

emkaem
3. apr 2024

@miriam2908 ,
@jabura ,
Pozdravujem ;) a pekne prosím maminky čo to tu v minulosti riešili, či by sa s odstupom času nepodelili o skúsenosti.. ďakujem