Má zmysel trestať dieťa za známky?

12. mar 2024

Má zmysel trestať dieťa za známky?

letfenixa
12. mar 2024

Nie.

alickapusinka
12. mar 2024

nie nemá.

btus
12. mar 2024

nie

autor
12. mar 2024

Schyľuje sa z 3 predmetov medzi 4-5..za posledny rok rapidne zhoršenie,neviem co mám robiť, žiadna motivácia nepomáha

btus
12. mar 2024

zakázať mobil, počítač, prípadne TV. Takéto tresty áno, nie fyzické. A sprísniť upratovanie, pomáhanie v domácnosti. Znížiť vreckové.

kacena4
12. mar 2024

tak zalezi ci ziaka ZS alebo maturanta ktory si uz musi uvedomit následky a ci sa jedna o jednorazovy problem ci pravidelný a vidis ze to je nechut venovat sa studiu alebo snaha je a aj tak to dietatu nejde. a tiez nepíšeš co je to zla znamka. lebo teda niekto uz aj 2-3 považuje za zlu znamku... napr syn zo sjl prechadzal na vysvecku s 3-4 a dnes studuje informatiku na vyske...

laurita285
12. mar 2024

Jasné že má 😀 aj ja chcem v práci totálne všetko flákať, nerobiť, len byť na mobile a dostať zaplatené 😀 čo to je vôbec za výchova 😀

kp7333
12. mar 2024

Trestat nie, zmenit pristup ano. Tj. ak vidis, ze sa malo snazi, po skole namiesto pripravy travi cas na PC/ mobile, tak treba dohovorit, nasmerovat a dohliadnut, aby primerany cas venoval uceniu. Pripadne zabezpecit doucovanie.

tani777
12. mar 2024

Ono vela zavisi od toho,kolko rokov ma dieta,a ci skolu vyslovene flaka a nezalezi mu na tom,alebo vidis,ze sa snazi a nevychadza to..prilis malo informacii 🤷‍♀️ ak by to malo byt dieta napr.na strednej,co zvysoka na skolu kasle,tak ano,trestala by som-stylom ako posu vyssie-ziaden mobil/pc/hry/von a pod..ak je to dieta na zakladnej skole,alebo ma nejaky problem-vidim,ze sa snazi,nejde to..riesila by som,preco to nejde..

sheila121
12. mar 2024

Ty si mala v škole samé jednotky?

evinka400
12. mar 2024

V ktorom je ročníku a o aké predmety sa jedná? Ja by som rozmýšľala aj nad diagnostikou v CPP

lienka.7
12. mar 2024

@autorka nie, ma zmysel sa mu venovať a podporovať ho.

zuzanaete
12. mar 2024

Treba rozlisovat, ci to dieta flaka a preto ma horsie znamky alebo na to proste nema bunky. A podla toho riesit.

monicatko20
12. mar 2024

Pri takomto priemere sú podľa mňa tresty (jasne nie fyzicke) určite v poriadku..sama by som nechcela aby sa mi dieťa ucilo tak zle..ja som mala zle známky v škole len preto, že rodicia mali ,,na háku,,..nebola zlá ani 1tka ani 5tka..alebo skus motivovať odmeňovať zq dobre znamky

mamamasama
12. mar 2024

Žiadne tresty nemajú zmysel. Čo tym dosiahnes? Zoberieš mu telefon a bude sa lepsie ucit? Nemyslim. Vo vychove funguju dosledky, nie tresty.

zuzubb007
12. mar 2024

Nemá zmysel, ja som toho názoru, že pokiaľ je dieťa zdravé a nemá dáku diagnózu, za známky môže rodič je to jeho vizitka, pretože, keď to nejde treba sa nonstop učiť, skúšať a sedieť nad dieťaťom, ešte nevieme aký ročník ako staré dieťa atď?

mamamasama
12. mar 2024

@laurita285 v práci ťa netrestajú. Nezoberú ti výplatu. Vyhodia ťa. Nerozlišuješ trest a dôsledok.

crazy_cat_lady
12. mar 2024

otazka je, preco ma dieta take znamky - nerozumie predmetu, alebo sa mu proste nechce? pokial prva moznost - zariadit doucovanie. pokial druha - neupinala by som sa na tresty, ale skor na nejaky rozumny dohovor/motivaciu. ak je to starsie dieta (na sš) a nepomoze, tak mozno obmedzit telefon/internet/chodenie von..

ivanabat
12. mar 2024

Ja si myslím, že tam je strašne veľa premenných, ktoré by som zvažovala pri "trestaní". Koľko má rokov, je nejaký dôvod v rodine na zhoršenie prospechu (rozvod atd). Často pri rapídnom zhoršení, či už správania alebo prospechu, je za tým nejaký iný dôvod, nielen že sa dieťaťu nechce učiť. Skúsila by som hľadať príčinu tohto problému, nie automaticky potrestať. Myslím, že možno ani cestou trestu, ale vyvodiť prirodzené dôsledky, nechce sa mu učiť, nuž tak nebude mať rozptýlenia ako je telefón alebo voľný prístup na net, k hrám a podobne.

deti95060810
12. mar 2024

nepíšeš o aké dieťa sa jedná... lebo iné je sš a iné zš...
ak je to zš nič iné ako kontrola úloh a skúšanie rodičom asi neexistuje...
sama som to tak robila s deťmi, dokonca sa min. rok naša zš vykašľala na Monitor 9 - uč. mat. deťom tvrdil že je to blbosť , žiadne úlohy a tak som to musela zobrať do svojich rúk... keby som to nespravila tak dcéra hádam ani prijímačky nespraví...

elenka.k
12. mar 2024

najprv moja reakcia Nie, ale keď som si prečítala, z koľkých predmetov - UF,
no ak odflákuje učenie, má čas? tak mu daj poupratovať, pozametať - povysávať, nech maká - rýchlo zistí, že je to ťažšie a raz dva dieťa sa bude zase opäť rado učiť - vlastne radšej sa poučí 1 - 2 hoďky a bude mať čas na svoje zábavky, ako keď bude musieť v kuse niečo robiť a žiaden čas pre seba
Ináč aj ja pozorujem , že deti sa pomenej venujú učeniu , neviem, ako napríklad my, za našich čias.

januska12323
12. mar 2024

Závisí prečo má také známky. Podľa mňa sa dá všetko naučiť na 3-4 aj tým najhorším žiakom. Zisti či tomu nerozumie alebo sa mu len nechce. V prvom prípade doučovanie, v druhom zákaz ostatných zábavok, keď sa mu nechce učiť mne sa nechce dávať mu mobil, notebook...

luccija
12. mar 2024

Asi puberta?tam deti polavia.Ale určite netrestat zistiť či nerozumie, alebo to flaka...dejepis,geo je len o učení poznámok.Zaplatit doučovanie, alebo ísť za učiteľkou.Dohliadnut či sa učí atď...

elenka.k
12. mar 2024

@januska12323 😀 to si dobre napísala, že sa ti nechce dať mu mobil 👍
Budem to mať ťažké - mobil, PC, notebook, pleyak, druhú hru , dokonca aj v TV je internet - Vieš , čo mne sa nebude chcieť zapnúť wifi - to bude u mňa najľahšie 😎

autor
12. mar 2024

@kacena4 6.ročnik..fyzicky by som ju netyrala,ale mám skôr na mysli,mobil, zákaz chodiť von..

laurita285
12. mar 2024

@mamamasama trestajú lebo mi nedajú extra penízky, len fix 😀 to máš asi ako trest výchovný že ti dajú len nažrať a žiadne extra vychytávky typu mobil 😀

deti95060810
12. mar 2024

6 ročník? tak to len kontrolovať a skúšať...
opýtať sa len či má úlohy a všetko vie do školy asi nestačí...
bežne mi dcéra tvrdila že nič nemajú a keď som chytila do ruky zošit napr. z dejepisu nevedela ani len nadpis učiva.... samozrejme plač, hádky, krik - ale som nepoĺavila. naučiť sa musela - vyskúšala som . na druhý deň sa dokonca aj prihlásila a dostala 1 ... v škole už hrala frajerku.
tak isto počítať fyziku, matiku, písať diktáty - celú zš sme robili.

bloger
12. mar 2024

Nie

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tani777
12. mar 2024

Tak 6ty rocnik..ak tam nie je iny problem,preco sa tak zhorsila-rodinna situacia,sikana v skole a podobne..pravdepodobne to zacala flakat,lebo jej zhorsenie prechadzalo..sice by som urobila robotu navyse sebe,ale normalne kazdy den by som s nou sedela a ucila sa do skoly jak s prvackou 🤷‍♀️ a jasne,ze mobil by nemala kym by nebola naucena..a takisto von by nechodila...

fido69
12. mar 2024

V 6.ročníku (12 rokov) z 3 predmetov medzi 4-5... To je fakt brutal. Všetko stop. (Mobil zobrať, wifi vypnúť, počítač dať do skrine,...) Ihneď. Namiesto hlúpostí s kamarátkami spoločne riešte školu. Aby si mala istotu, že sa pripravuje a že tomu rozumie.
Ak budu pindy, tak jej vysvetli, že takto funguje život a "Bez práce nie sú koláče." Ty máš svoju prácu a ona svoju (školu). Ak sa jej zlepší prospech, tak potom povoliť elektroniku napríklad na 2 hodiny denne. Je to odmena za prácu, nie rodičovská povinnosť poskytovať elektrinu na nabijanie mobilu resp. internet.