Premenenie trestu

mulm
4. jún 2023

Prosím vás viete mi poradiť alebo bol už niekto v takej situáci že mu isli premeniť trest ktorý bol podmienečne odložení dasa niečo robiť aby mu ne bol uložení trest odňatia slobody ale iní alternatívni trest ďakujem za každú odpoveď

sissy27
4. jún 2023

@mulm nie, nebola som v takej situacii a verim, ze ma zdravy rozum neopusti a ani nikdy nebudem.
Ked porusil podmienku, nech si pekne odsedi co ma. Ale este mozes obetovat peniaze na pravnika, nech ti povie, ake su moznosti v jeho pripade.

doriiis
4. jún 2023

Dovolím si označiť @draik.

mulm
autor
4. jún 2023

@sissy27 jasné že skúsim právnika porušil podmienku ale trest ktorý by si odsedel je ne primerani na koľko už tohto času je vo výkone na 4mesiace a keby mu to premenili tak by dostal ďalších 10mesiacov

mulm
autor
4. jún 2023

@doriiis ak sa môžem spýta s akého dôvodu ste označovali

doriiis
4. jún 2023

@mulm ....používateľ s nickom draik je právnik ak dobre viem.Mozno poradi

mulm
autor
4. jún 2023

@doriiis ďakujem.

draik
4. jún 2023

@mulm
Súd rozhodne o tom, či sa trest odňatia slobody vykoná. Pôvodne bol totiž páchateľovi uložený práve trest odňatia slobody (=väzenie), akurát jeho výkon mu bol podmienečne odložený na skúšobnú dobu. Len výnimočne možno ponechať "podmienku" aj vtedy, ak sa odsúdený počas skúšobnej doby neosvedčil.

mulm
autor
4. jún 2023

@draik Prečín porušenia podmienky spáchal v citovom rozpoložení na koľko mu bola zistená nepldnost v ten deň sa bratovi narodilo prvé dieťa v našej rodine ktoré všetci očakávali od nás už 3 roku sme zapojený do programu umelého oplodnenia viedlo ho to k tomu aby si vypil a potom si sadol do auta a nabúral do oplotenia za čo mu bol uložení trest odňatia slobody na 4mesaice ktoré vykonáva

mulm
autor
4. jún 2023

@draik môže súd uložiť napríklad trest peňažný alebo trest povinnej práce na miesto trestu odňatia slobody prečin spáchal 26.2.2023 a podmienka skončila 11.3.2023

stanulienkat
4. jún 2023

Je síce veľmi pekné, že ma citové rozpoloženia... ale keď si ožratý sadá za volant a niekomu rozbije plot, tak nech si nesie následky. Ešteže rozbil plot a nezabil nejaké dieťa, alebo nejakú osobu.
Keď sa pri každom citovom rozpoložení ožere a sadne si za volant, tak boh nás ochraňuj.

romanka06
4. jún 2023

@mulm za to že si naj..any sadol do auta nech si pekne posedí!!!!! Takýchto hajzlov neznášam!

januska12323
4. jún 2023

Spravil sprostosť a teraz za to pyká, to je teda nehorázne!

mulm
autor
4. jún 2023

@stanulienkat
@romanka06 každý môže urobiť chybu ľutuje to a stalo sa to po prvý a posledný krát neviem či by ste mali taký názor aj vdety keby to urobil váš muž alebo vás syn dcéra atď

mulm
autor
4. jún 2023

@januska12323 áno sprostost trest si odpikava ale ja sa snažím zabrániť premene nie trestu ktorý už vykonáva

stanulienkat
4. jún 2023

@mulm Áno každý robí chyby, ale prvýkrát to asi nebolo, keďže porušil nejakú podmienku za niečo, čo spravil zle. A keby to urobil môj muž alebo moje decko (co by neurobili,lebo nie su psychosi), tak by som ho vlastnoručne sfackala a niesli by si nasledky.

renatik91
4. jún 2023

Toto je jeden chaos. Za aký trestný čin dostal podmienku? Za aký momentálne sedí? A aký ďalší nechcete, aby bol premenený?

draik
4. jún 2023

@mulm
Ako som uviedol, rozhoduje sa uložení výkonu trestu (=väzenia). On už trest pozná, bol predsa odsúdený, mal len tú výhodu, že nemusel nastúpiť do výkonu trestu, pretože ten mu bol podmienečne odložený.
Nepoznám okolnosti, ale musel mal vypité jednak viac ako promile, keďže za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky dostal väzenie, jednak tam museli byť zrejme iné priťažujúce okolnosti, keďže bol odsúdený nepodmienečne (len skoršie odsúdenie, nič viac?).

mulm
autor
4. jún 2023

@renatik91 podmienku mal z krádež a trest vykonáva za alkohol

mulm
autor
4. jún 2023

@draik takže hovoríte že už niet východiská

romanka06
4. jún 2023

@mulm môj muž je natoľko rozumný že by ho taká kktina našťastie ani vo sne nenapadla. Žiadny normálny súdny človek to neurobí. Ten tvoj je v podmienke, čiže čistý ako ľalia určite nebude, do toho si ožratý sadne do auta a my ho tu máme chudáka ľutovať? Tak mu treba a mohol dostať viac ako len 4 mesiace. Keby niekomu ublížil??? Takmer denne niekto ožratý niekomu na ceste vezme život, naozaj je toto skutok ktorý je hodný obhajovať???? Raz ak pijem nesadam za volant!!!!

doriiis
4. jún 2023

@mulm ....krádež a alkohol.Fakt chces s takým človekom mať spoločnú budúcnosť a deti? Nie,nezmení sa.Zbytocne dufas.Pre zachovanie vlastného dobra daj od neho ruky prec

sissy27
4. jún 2023

@mulm budem za hnusnu, ale je to len dobre, ze je neplodny, niektori jedinci by sa totiz naozaj rozmnozovat nemali…zlodej a este ozraty sada za volant? Malo je tych 10 mesiacov…

alex49
4. jún 2023

ty bud rada, že niekoho ožratý nezabil a nie ho obhajovať chudáčika, že musí do basy, vedel, že má sekať dobrotu. Mal sa ožrať doma, aj stenu mohol od zlosti rozbiť. Ale nie sadať za volant.

zuzubb007
4. jún 2023

No to su ludia co sa neponaucia, tak on uz mal trest predtym, ty naivka chces s nim rodinu, tak to je snad sen ako mozu byt zeny sproste a potom nariekaju, takemu co ozraty sadne za volant, dozivotne vziat vodicak a trest aspon 2 roky v base ja by som im daka rezim

nelca0510
4. jún 2023

@mulm žiadne okolnosti človeka predsa nemôžu donútiť opitého sadnúť za volant a ešte aj nabúrať. A to je v podmienke za krádež,čiže vedel,že ak niečo urobí,pôjde do väzenia.
Takže ak čakali od Vás dieťa,byť na tvojom mieste by sa ho nedočkali s utekaj za niekým perspektívnym.

mulm
autor
4. jún 2023

@nelca0510 ne vedel mislel si že už mu skončila

aduskatt
4. jún 2023

@mulm to je snáď jedno, nemá si čo opitý sadať za volant. Osobne by som mu dala ohrozenie obyvateľstva zbraňou, čo auto v rukách opilca rozhodne je......natvrdo aspoň 5 rokov a platiť si pekne odpracovaním celý pobyt.......

mulm
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
4. jún 2023

@mulm pekne si sa predstavila🙂 želám Ti dobré spanie

mandarinka555
4. jún 2023

@mulm Ožraté hovädo za volantom je podľa teba v poriadku? Teraz si sa ukázala...asi budete rovnaké nevychované socky, obaja...