• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máte nejaké problémy s deťmi ľavákmi?

24. apríla 2013 
no s tym pisanim...ja aj muz nehorazne skriabeme, ajka detto..risko je krasopisec a radko ako kedy..ale rozhodne pise krajsie ako ajk :grinning:...to s tym nema asi moc suvis.
23. feb 2009 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jarka co sa pisania tyka uplne v poho,,,ucitelka ho posadila na lavu stranu lavice aby ho pravak nedrgal,,,len som mala v prvej triede problem mu ukazat ako sa pisu pismenka,nevedela som mu chytit rucku a viest mu ju kedze som pravacka,,,ale inak no problem :wink:
23. feb 2009 o 23:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
syn je lavak, ale nie az tak vyhraneny, pise a kresli lavou, striha pravou. nechavam to od malicka na nom, teraz je druhak a pise naozaj krasopisne, ako predskolak vsak kreslil a "pisal" zrkadlovo. pri pisani pouziva zvlastnu techniku - z dola na hor a z prava do lava, ale vysledny efekt je bezchybny.
ja robim tiez mnohe veci lavou rukou, hoci som pravacka, takze lavactvo nepovazujeme za handikep
24. feb 2009 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som ľaváčka, syn tiež. On má trošku skríženú lateralitu. Inak ja s tým problém nemám, ani by mi to neprišlo, keby sa občas nikto nepozastavil "ty píšeš ľavou?", inak nič.
26. feb 2009 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby marek bude asi lavak,malo by ma to trapit?viac vyuziva lavu ruku aj ked napr jedava obama,no kresli len lavou.
26. feb 2009 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
titkovamiriam: trapit ta to urcite nemusi, ved dnes je dostat pre lavakov vsetko- noznice, pera...
26. feb 2009 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
U nas v rodine lavak este nebol,u priatela brat aj otec tak to asi ma marek od nich :grinning: -neberiem to ako nieco ,,ine,, .
26. feb 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja0110 ahoj,ja sa chcem spýtať ohľadom toho zrkadlového písania, naša malá bude mať v júly 4 roky, je čistá ľaváčka a teraz si začala písať meno a píše mi ho zrkadlovo. Treba to už v tomto veku nejako riešiť,alebo sa to upraví samé? Nechcem niečo zanedbať. Aj syn je ľavák,ale ten nepísal zrkadlovo,na ľaváka písal práveže veľmi pekne a dodnes nemáme problém napríklad ani so sklonom písma,píše riadne ako praváci.ada
24. apr 2013 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja0110 ahoj,ja sa chcem spýtať ohľadom toho zrkadlového písania, naša malá bude mať v júly 4 roky, je čistá ľaváčka a teraz si začala písať meno a píše mi ho zrkadlovo. Treba to už v tomto veku nejako riešiť,alebo sa to upraví samé? Nechcem niečo zanedbať. Aj syn je ľavák,ale ten nepísal zrkadlovo,na ľaváka písal práveže veľmi pekne a dodnes nemáme problém napríklad ani so sklonom písma,píše riadne ako praváci.ada
24. apr 2013 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok