Môj syn v škole trpí, lebo je dobrý

danaholanova
25. sep 2015

Uz som vela problemov citala s tym ze deti su agresivne. Ale poradte aj mne mile mamicky. Moj syn chodi do druhej triedy. Je velmi citlivy a dobry. Neublizi ani muche. Ale chlapci ho nemaju radi, lebo sa nezapaja do ich behania cez prestavku a nenatahuje sa z nimi. Potom ho biju a stuchaju, krutia mu ruky. Uz som to riesila, ale v skole povedia ze som precitlivela mamka a ze si s tym musi poradit, ale ako ked sa nanho vrhnu traja? No a proste bit sa nechce. Teraz lutujem ze som ho nebila, lebo je citlivy a neucila bit druhe deti, lebo sa nevie branit. A je pre tieto deti cudny lebo je dobry, chce davat pozor. Pritom ma vela super zaluby, vystrihuje modely, ma cele mesto, miluje auta, vlaky. Vela som sa mu venovala, hrala sa nim, no nebehal zbesneno vonku, radsej sme hrali vonku hry. Dokonca ked ideme von zapoja sa aj starsie deti, teraz sme skakali gumu. Ale ked to sledujem z okna, hadzu po sebe kamene, rozbijaju sklo.Potom mi pribehne domov, ze on to robit nechce a hotovo. Co to je? Ved su to nase deti? Co sme ich zabudli sa naucit to co sme sa hravali? Prelozit ho nemozem, lebo sme na dedine a je to daleko. Tak co s tym?

syringa
27. sep 2015

@kuriatkomm no vidis a poznam osobne viacere mamicky, ktore maju deti, ktore sikanovali alebo sikanuju, a ony tomu neveria - lebo dom su ine, a v skole to je uplne ina kava…. tak asi tak 😒

saka90
27. sep 2015

@danaholanova súhlasím, aby si sa ešte porozprávala s triednou a snažili ste sa to vyriešiť, ak je to učiteľka na správnom mieste, tak to určite pôjde 🙂 A s tým prekladom, to uvidíš potom, čo poriešiš u triednej a ako sa to zlepší, ak s tým bude malý súhlasiť a s triednou nič nevyriešiš a bude to pokračovať, tak ho prelož, ale skús predtým pozisťovať niečo na iných školách a tak.... Držím prsty, aby všetko dobre dopadlo 🙂

sardinka333
27. sep 2015

@syringa presne ako píšeš. Nejeden rodič si o svojom dieťati myslí že je minimálne skrízene so svätými.....a matky agresorov nevahaju a pridu do školy robiť z decka obeť - mam to zažité, otras..z niektorých už dnes na nich vidíš ze to budu ,,hajzlíci,, ked vyrastu. Ale mama si myslí aký on je dobrý..ale aj ta mama poväčšinou je taka namyslena to vidiš ako na teba pozera povyšenecky arogantne - za tie roky ma človek už na to čuch. Čest vynimkám je aj vela rodičov, ktorí vidia svoje deti realne aj s dobrým aj so zlým. U nas chalani ze ,,najazdy na branku,, (boli len 4ia) vo futbale a kto nedal gol tak na zemi na štyroch bol a druhy mu loptu kopal do zadku??? A velka sranda....a čo može učitel...len dohovarat ine paky nema, rodič neverí, zlahčuje...už hovorim kolegyniam nech si nahravaju veci na mobil lebo to ťažko presviedčať bez dokazov. To su len naťahovačky a presviedčanie ze ,,spravaj sa normalne,, a keby si ho postavila niekde do kuta nech o sebe premyšla tak na druhy den rano už mater stepuje pred kabinetom ze ako si si to dovolila...ale to ze ten komu bolo naozaj ublížené ma napr. zničené oblečenie a pod. je ok. To maju tie decká z domu - sposob komunikácie, nejaky (ne) rešpekt...vizitka rodičov, všetci to vieme. Škola ma v prvom rade vzdelavať a az potom vychovavať...čo my tam navychovavame ked doma si robia aj tak po svojom a ešte utvrdia dieťa v ,,zlerobení,,.

jesienka22
28. sep 2015

@danaholanova Ak máš vo svojom okolí mužov, ktorých si vážiš, skús sa opýtať na ich názor na riešenie (keďže ide o chlapca).

syringa
28. sep 2015

tak dnes prisiel najmensi syn zo skoly, ze ho po vyucovani chceli donutit styria stvrtaci aby sa im klanal….. 🙄 chovanie deti a skolstvo v dnesnej dobe su na ……. nenapadol ma slusny vyraz 😠 ako nahle nastupia deti do skoly, stale je co riesit 😒 tak som mu povedala ze ak sa to zopakuje nech mi da vediet 😠 a starsi chalani sa vypytovali ktori to boli, ze im ich ma ukazat cez velku prestavku, oni si to s nim vybavia….. 😕 spravne by som mala akykolvek takyto prejav tlmit uz v zarodku, a aj som im povedala, nech sa krotia, ved mozno to bola z ich strany jednorazovka, a na buduce si ho ani nevsimnu, ved mu neublizili, ale aj tak chcu vediet ktori to boli, ze si na nich budu davat vacsi pozor….. tak ma to aj potesilo, ze na neho predssa len bude mat kto dohliadnut…
a tak ma napadlo tvoj syn nema v skole niekoho znameho, z rodiny, bratranca, alebo niekoho koho poznate z ulice, kamartkin syn? niekto kto by sa s nim kamosil, a sa ho aj zastal keby bolo treba…..

danaholanova
autor
28. sep 2015

Ja som si odchytila chlapcov a povedala co s nimi bude ked neprestanu. Dnes bolo rodicko, ale uz sme to aj poriesili z triednou, zlata bola 🙂 hned vybavila spec. pedagogicku sa s nim porozpravala, rodicou poriesila na rodicovskom bez udania mien, aby nebolo horsie a vidim ze synovi aj trochu odlahlo. No urcite zajdeme na tie cvicenia asertiviti a dufam ze sa to len zlepsi. Skoda ze nema ani surodencov a rodinu mame daleko takze nema nikoho kto by sa ho zastal. Budem robit co sa da 🙂 🙂 🙂 A nech je co najviac takych dobrych deti, aby si nerobili zle. Verim, ze ked bude dospely budu ho baby nahanat, lebo budu chciet mat takeho dobreho muza 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

atika11
28. sep 2015

@danaholanova a najlepšie je,že má syn teba,takú super maminku,ktorá mu vždy pomôže.lebo kto sa detí zastane,ak nie my,ich rodičia.nemôžu mať utrápené dušičky.dobre,že si to riešila.takéto veci sa nemôžu podporovať a učitelia to musia riešiť aj to je ich práca-vychovávať.

syringa
28. sep 2015

@danaholanova drzim tebe aj tvojmu syncekovi palce….. niekedy su v zivote aj tazsie chvile a musia sa nejako vyriesit, tak vam drzim palce nech to mate co najskor za sebou a moze sa potom uz len tesit do skoly…. 🙂