Moja práca a budúci prvák

lucindao
4. aug 2014

Som sama zo syncekom ktory od septembra ide do prvej triedy.uz teraz mam s toho strach kedze mam pracu kde chodim domov o pol osmej vecer.ako sa s nim budem ucit vecer, bude sa mu chciet? Zvladneme to? Ja robim do mesiaca dva tyzdne ked chodim domov vecer.mam sice moznost prestupit na inu predajnu kde by som bola doma uz 18.15. Ale klesla by som aj s vyplatou a neviem ci by sme to financne zvladli

zuzkagu
4. aug 2014

@lucindao tak to ti držím palce, ja idem mat tiež prváka a už mam doma budúcu tretiačku a poviem ti po pravde o pol 8 večer by mi to nedal ani jeden. podľa mňa je to dosť neskoro na učenie ale určite ma tu baby vyvedú z omylu ale tak zober si to takto tebe by sa chcelo o pol 8 večer učiť? Ale treba vyskúšať a nadstavyť si nejaký systém. A kto ti bude varovať do tej pol 8? nech sa ten s ním skúsi čo to naučiť ty už iba vyskúšať či tomu rozumie.

janka258
4. aug 2014

@lucindao zvládnete to,len musíš syna viesť k samostatnosti.Nejaké úlohy si napíše v družine a zvyšok sa vykryštalizuje samo,ja som sa s dcérou učila cca mesiac,aby som jej ukázala systém a zvyšok bol na nej a funguje to,ale uznávam,každé dieťa je iné,zatiaľ by som s preraďovaním na horšie platené miesto počkala.

lucindao
autor
4. aug 2014

No musim si najst neaku operku.druzina je do piatej.len neviem ci moj syn sa bude chciet s nou ucit

janka258
4. aug 2014

@lucindao a doteraz s kým býval?Nemáš niekoho z rodiny?

zuzkagu
4. aug 2014

@lucindao tak ho musíš k tomu viesť aby sa s nou učil resp. aby ona ho učila aspoň tie základne veci ako napísať si úlohy a prečítat písmenka, ty už potom iba doskúšať

lucindao
autor
4. aug 2014

Doteraz raz bol s jednou babkou potom s druhou.ale s nimi sa ucit urcite nebude.poznam ho.a v druzine co robia? Pisu si aj ulohy? Nechcem nieco zanedbat aby som to casom nelutovala

trgypadl
4. aug 2014

@lucindao ahooj.a mam tiez buduceho prvaka.tak si s nim sadni a vysvetli mu fungovanie pocas skoly,neviem ako to funguje v skolach,tiez som zvedava na system v skole a v druzine.kazdopadne Ty si ten co urcuje pravidla,takze to pisanie uloh musi zvladnut aj s babkou,ci operkou

janka258
4. aug 2014

@lucindao áno aj si píšu úlohy,a @trgypadl má pravdu,jednoducho mu musíš vysvetliť,že musí sa učiť s babkou alebo operkou,lebo o 20.00 sa už toho moc nenaučíte,budete obaja unavení,nervózni a to je ešte horšie.

lucindao
autor
4. aug 2014

Velmi rozmyslam cu prestupit do ineho obchodu.2 min cesty z domu a 2 do skoly.chodila by som domov 18.15.co by bolo super.usetrila by som na cestovnom aj na operke.sice mensi plat a aj ze vraj kolektiv nie dobry.a koncom roka mi konci zmluva viem ze v tejto robote mi ju urcite predlzia ale ked prestupim nemam istotu ze veduca mi ju predlzi.neviem co je pre nas lepsie

barla5
4. aug 2014

@lucindao pozor, nie v každej škole si môžu prváci písať úlohy v družine

jahodka8
4. aug 2014

A kedy ti chodí syn spať večer? Možno by ste sa mohli učiť ráno. Veľmi závisí od vyspelosti dieťaťa a jeho snahe.

tenerifka
4. aug 2014

@lucindao Na tvojom mieste by som zatial pracu nemenila, pockaj, ako sa to bude vyvijat. V prvej tride tych uloh este nie je vela, a ako kocky pisu, dolezite je naucit syna od zaciatku systemu, a ulohy si moze robit sam s dohladom babky, ale nie, aby nad nim sedela, len skontrolovat, co maju robit a dohliadnut, aby to urobil, umoznit mu tu pol-tristvrte hodinku v kludnom prostredi bez podnetov. Mozete zacat trenovat uz teraz cez prazdniny, dat do tasky nejake knihy, zosity a "hrat" sa na prichod domov a system. U deti je to velmi individualne, ja som napriklad s najmladsou dcerou v zivote ulohy nerobila, od 1.dna v prvej triede si vsetko robila sama, ani som nekontrolovala a vzdy bolo vsetko na 100%. Ak by to neklapalo, pracu mozes zmenit neskor, ale snad to nebude treba(mat dnes dobre platenu pracu, ktora ta bavi je velka vyhoda)

lucindao
autor
4. aug 2014

@jahodka8 syn chodi spat neskoro aj okolo desiatej ale ked bude chodit do skoly jasne ze bude chodit spat skor

miskap2111
4. aug 2014

@lucindao ja by som na tvojom mieste prácu tiež nemenila- treba to vyskúšať ako to pojde so synom a potom uvidíš. Dopredu nikto nevie, čo bude- možno budeš prekvapená, ako ľahko to pojde. Veľká výhoda je, že synček iba nastupuje do školy. To je pre neho zmena a táto zmena prinesie veľa iného do jeho života, takže má zmysel si práve od začiatku s ním nastaviť pravidlá. A tie pravidlá možu obsahovať aj to, že sa s babkami, či s auperkou jednoducho bude učiť. Tam nesmieš poľaviť. Treba mu vysvetliť, že už je veľký školák a preto teraz bude mať aj špeciálne povinnosti, ktoré s tým súvisia a to znamená, že babka si s ním bude robiť úlohy. V tomto musíš mat naozaj pevnú ruku a nepoľaviť... Aj ja som bola v podobnej situácii, dokonca som ani nebývala 2-3 dni v týždni doma, moj manžel tiež nie a moje dievčatá, hoci predtým babke "po hlave skákali", sa jednoducho museli naučiť sa s ňou učiť. A dalo sa to, len sa treba s babkami aj so synom pevne na tom dohodnúť. Možno to pojde zo začiatku ťažko, ale toto sa ti neskôr vyplatí. Len nepoľav. Obidve moje sú dnes úspešné vysokoškoláčky - staršia končí medicínu.. Takže dá sa naučiť systému učenia aj s babkou a veľmi úspešne!!! Záleží to ale veľmi aj od teba - aby si nepoľavila!!

eeffka
4. aug 2014

@lucindao no ako prve : sa snazis o dieta??? ak ano asi mas partnera tak ho zapriahni
ak nie tak nasledovne: v prvom rocniku sa minimalne 1. 1/2 rok ulohy v druzine nerobia, nakolko deti su tak vyvalene zo skoly ze nevladzu tak sa poobede venuju oddychovym cinnostiam, v 2. 1/2roku uz pisu, ale basnicky a jazyk sa musia ucit aj tak same a doma
Vecer o 8 ti dieta neurobi nic, nehovoriac o tom nevies aky syn bude, moja dcera mala napisane ulohy do 10min, nasa suseda min 45min to iste...
neviem ako robis ked si do 8 v praci ale mozno by nebolo naskodu robit si ulohy rano pred skolou, neviem to len navrh, mam susedov pod nami co su cela rodina o 5,30 hore ( ranostaji) my sa obraciame na druhy bok

posledna moznost je operka: ale popravde budu kukat telku alebo nieco podobne, ja som sa s dcérou ucila kazdy den a poviem ti ze hoci mam sikovne dieta co nema problem s nicim, aj mi ruka vyletela a babrat sa s "cudzim deckom" kazdy den by mi nestalo za to.

lucindao
autor
4. aug 2014

@eeffka nesnazim sa o dieta.snazili sme sa ale sa nieco stalo a nie sme uz spolu a rozvadzame sa.

yidaky
8. aug 2014

@lucindao No moja bola teraz prváčka. A podľa našich skúseností, večer sa už učiť nedokázala. V družine sa hrali, behali po vonku, mali nejaký program. Takže ani tam to nevidím "ružovo", že by si robil úlohy. Hlavne, keď sa ostatní hrajú. U nás to bolo tak, že keď sme prišli zo školy, krúžkov, tak mala pol hoďky pauzu a potom sadnúť k úlohám. Neviem teda či to budeš riešiť s babkou či s auperkou, ale určite to nenechajte na večer.

sense
8. aug 2014

@eeffka nie vzdy auparka pozera telku s deckami, ked som robila aupair tak ziadna telka nebola, prichod zo skoly polhodky pausa a potom ulohy a az ked boli ulohy napisane boli ine cinnosti, a ked mama deti videla ze ako pri mne cucia obaja naraz a pisu ulohy tak sa s nimi viac nejedovala,....lebo im to trvalo nekonecne a vzdy len po jednom....zalezi od aupair a ci je tam len aby tam niekto bol al. ma naozaj vztah k detom

mirka414
8. aug 2014

@lucindao nepoznáš nejaku maminu z triedy kam chodi tvoj syn?mozno by si ho nejaka mamina za menšiu sumu alebo na vzájomne vypomáhanie k sebe na tie dni zobrala.my to mame zo susedkou tak,ze ked idem do prace ja dcerka je u nej a ked musi ona prec jej deti chodia ku mne a klape to super 🙂