Nadváha u detí od 8 rokov. Ako to napraviť?

strasiak
16. apr 2008

Ahojte,máte deti s nadváhou alebo začínajúcou nadváhou?Podelte sa s nami o rady a tipy ako to napraviť!!!!

eros
17. apr 2008

hm moja mama sa narodila ako 1500g ale obezitu poznala az ked porodila mna 😀 😀 😀

glorita
17. apr 2008

esc,no vdaka 🙂 dufam,ze Leo takym"rozkosnym "chlapcom aj ostane...boze v usa to bolo hrozne s tymi megadetmi...vy si ich pekne drzite aj esc a mamacat... 😵

esci
17. apr 2008

glorita, mne v porodnici povedali, ze take velke dieta ako moje prve tam uz dlho nebolo, tak som bola prekvapena 😀 mne sa tiez zdalo, ze to je nemozne porodit take velke dieta a to som myslela, ze bude velke, akoze 3, 80 😝 co sa mi zdalo obroviteeee...po jej narodeni sa moj pohlad tak zmenil, ze ked druha vazila 3,30, tak sa mi zdala na prvy pohlad, ako nedonosena 😔 😀

mamacat
17. apr 2008

ja som ucitelka a tento problem vidim uz u prvakov. a najma u tych zo slabsich socialnych vrstiev! fast foody a ine nezdrave jedla su lacne a lahko dostupne, takze prave tieto deti sa s nimi prejedaju. potom na telesnej nevladzu cvicit, uz v 1. triede niektory ani bezat nevedia! potom ked su starsi sa zase hanbia cvicit... vyriesia to s XXL oblecenim.. a este si aj "cool" pripadaju.

glorita
17. apr 2008

ved ja som bola v usa 4 mesiace a pribrala som 8kg!!!!same fastfoody,zmrzka a ine "zdravosti" 😝 chvalabohu teraz fastfoody nemusim,do mekaca ani nechodim... 😒

tilly
17. apr 2008

s tou stravou tehotnej matky to môže súvisieť, mne tiež GD nezistili, ale rodila som na konci leta, čiže som papala straašne veľa šalátov, zeleniny, ovocia a pod, všetko čo na jar a v lete rastie a dozrieva... a ešte mi spolubývajúca na izbe hovorila, že to moje veľké dieťa určite súvisí s tým, že som nemala stres cez tehu, lebo že ona mala (jej malý mal ledva tri kilečká) a tak, som sa jej pýtala, že či bola na riadnej materskej, ona, že 6 týždňov pred termínov bola normálne doma, tak som sa len smiala, že ja som sa do pôrodnice viezla z roboty s blbým pocitom, že som niečo nedokončila 😀

malý od začiatku mizerne jedol, malilinko a keď, tak väčšinou sladké jedlá, čo je tiež blbé

verulka
17. apr 2008

tilly, neboj domco je fajny..moj bracho sa narodil ako 5120g a cely zivot sa stravoval velmi priebercivo...teraz ma 20r vyse 190cm a cca 80-85kg..tucny nie je...najdolezitejsi je pohyb..a je super, ak si rodicia vsimnu, ze dieta zacina nejako velmi priberat a bez histerie to vezmu pod kontrolu...

glorita
17. apr 2008

je na to inak studia o matkach hypertrofickych deti-matky bez stresu,kvalitna kaloricka strava,matky nad 170cm,dobre socialne zazemie,malo pohybu,co sedi,kedze ja som sa o seba starala ako v perinke,kedze som v 2.mesiaci mala hematom,ani som sa potom uz nehybala...

esci
17. apr 2008

tiez je chyba predstavit dietatu sladke jedla, tie nepotrebuje, keby ich nepoznalo, tak by ich nejedlo...

sofimatko52
30. sep 2020

Dobry večer mamičky, zenicky veľmi stará téma. Ale tiež by som sa chcela podeliť o skúsenosti. Mám 3 deti a najstarši chlapec keď sa mi narodil tak mal váhu 4600kg a veľký 56cm. Dneska ma už 6rokov mám 136cm a 40kil. Ako stravujeme sa normálne a čipsy čokoláda to len v nedeľu. A večer 6 hodín a už nič. Ako bojim sa toho aby nebol obecný aby si obezitou neničil zdravie. Ale aj dectvonerada by som aby sa smiali mojmu dieťaťu že he tluste. Máte podobné skúsenosti. Ďakujem