Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

babulkovo
20. mar 2021

Ahojte baby, do tohto fóra v tomto roku este nikto neprispel. Prijimacky na niektorých školách pre nadané deti už bežia. Aké sú vaše pocity, dojmy, skúsenosti? Aaaa ešte prosba pre mamičky už zaškolených deti. Ako po roku hodnotite svoje rozhodnutia? 🙂

juliette173
20. mar 2021

Ahojte, prosim, mate skusenosti s integraciou nadaneho dietata v beznej triede? Niekolko rokov po sebe tu vo ZV nie su otvarane cisto aprogen triedy, ale nadane deticky z regionu (cca 5-6 deti v rocniku) su integrovane s beznymi detmi. Od viacerych ludi viem, ze je to dobre riesenie a celkom si to pochvaluju deti aj ucitelia. Mate niekto skusenosti, ako to realne funguje? Viem, ze nadani maju ine osnovy a riesia ine veci ako zvysok triedy, no aj tak si to neviem uplne predstavit. Dakujem ☺️

luciazet
21. mar 2021

@babulkovo My máme prváčku na Teplickej a sme nadšení 🙂

ynett
22. mar 2021

@babulkovo ja mam prvaka na Teplickej a sme velmi radi ze sme sa rozhodli pre tuto skolu i ked je na opacnom konci BA ako byvame.

nicky7
22. mar 2021

@juliette173 ahoj, s integráciou nemám skúsenosti, ale nezvažovali ste aprogen v BB?

babulkovo
22. mar 2021

@luciazet
@ynett to je skvela správa, počula som, že im tam kvôli covidu padol systém prerozdelenia deti podľa vedomostných urovni. Má to na vaše deti nejaký negatívny/frustrujúci dopad?

juliette173
22. mar 2021

@nicky7 este mozno minuly rok sme uvazovali nad BB (je to skutocne skvela skola). No teraz ked sme sa nad tym zamyslali, bol by to prenho velky problem. On potrebuje istotu, kamaratov, ktorych by mal nablizku, je velmi citlivy, nema rad zmeny a pre nas rodicov by to bolo velmi komplikovane ho vozit hore dole, predsa je to cca 25 km. Tuto moznost, sme pre to vylucili 😞

ynett
22. mar 2021

@babulkovo ano to momentalne nefunguje. Ale napriklad v citani su aspon rozdeleni na tych ktori uz vyborne citaju, s nimi cita vychovavatelka a z ostatnymi slabsimi je triedna.
Co sa tyka matematiky tak asi idu strednym tempom, ti co su vyborni v matematike dostavaju dobrovolne ulohy navyse. Akurat minule hovorila ich triedna ze v matematike su popredu s ucivom takze asi nemaju extremne slabych a stihaju v pohode.

ynett
22. mar 2021

@babulkovo a teda nevsimla som si zeby deti tym trpeli, teda aspon nie u nas v triede. Zdaju sa mi vsetci sikovni a stihaju.

luciazet
22. mar 2021

@babulkovo Je to pravda a je to škoda, ale nevnímame to tragicky. Ako píše @ynett, delia ich aspoň tak ako sa dá. Na všetkých školách sú dôsledky covidu a tu sa mi to zdá ešte relatívne ok. Je tam výborná atmosféra, učiteľka aj vychovávateľka sú skvelé. Teraz dobrali druhácku matematiku, takže tempo majú dobré 🙂

ynett
23. mar 2021

@babulkovo suhlasim aj ja s @luciazet pani ucitelky su tam skvele. My sme naozaj spokojni. Napriklad co sa mi paci nebaziruju na krasopise, nemusia pisat z kazdeho pismena dlhe litanie, staci 5x napisat pismeno ci kombinaciu pismen. Ulohy do par minut hotove. Ja skrabem strasne a maly tiez nic moc ale netrapia ho. Ja si pamatam ako som plakavala nad ulohami lebo zial krasopisne mi to neslo. A ucitelky to vyzadovali a co sledujem okolie a standardne skoly tak to vyzaduju casto aj teraz.

janka01234
28. mar 2021

@paris3 chcem sa spytat na tu Bajkalsku, mas s tym osobnu skusenost alebo ine overene info? nas tam prijali, tak ma zaujima, co je na tom pravda. vdaka

janka01234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka01234
28. mar 2021

@egiginka ako ste prosim ta spokojni s bajkalskou?

janka01234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babulkovo
29. mar 2021

@janka01234 píšem ss

egiginka
29. mar 2021

@janka01234 velmi sme spokojni, gratulujem...

egiginka
29. mar 2021

@janka01234 a kludne napis spravu ak potrebujes nejake info, mozme si zavolat...

janka01234
30. mar 2021

@egiginka poslala som ss

alex1212
30. mar 2021

@juliette173 Dobrý deň a Vaše dieťa už urobila testy pre nadané deti u psychlogičky? Nám boli také testy odporučené.. Dcéra má 5,5r a je septembrová, urobila veľmi dobre test na predčasné zaškolenie a ide teda ešte robiť test pre nadané deti. Tiež by sa nás týkal Zvolen..

janka01234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliette173
30. mar 2021

@alex1212 Ano, syn uz ma za sebou testovanie. Dnes nam uz prisla sprava z CPPaP, kde ma odporucanie vzdelavat ako dieta s vyssim intelektovym nadanim. Treba skusit testovat a este ak to odporucaju... Ja som sama zvedava ako to bude cele prebiehat, ale dufam v to, ze to pre neho istotne lepsia cesta vzdelavania ako v beznej triede. Drzim palce

alex1212
31. mar 2021

@juliette173 a idete teda do toho? Môžem sa opýtať aké pásmo mu vyšlo? Kludne napíšte aj do súkromnej správy.. ďakujem

alex1212
1. apr 2021

Máte niekto skúsenosti s Aprogen Zvolen? Ďakujem

fluffy1
15. apr 2021

Ahojte, nemáte náhodou niekto info, ako je to tento rok s vyhodnocovanim prijímačiek na Teplickú? Dostanú všetci info o prijatí/neprijatí naraz, alebo sa pôjde postupne, podľa toho, ako dostanú od rodičov výsledky z CPPPaP?

luciazet
15. apr 2021

@fluffy1 My sme minulý rok dostali mail o prijatí 30.4. a podklady sme im posielali 2.4. Pokiaľ viem, neposielali to naraz - ale neviem, kedy to celé vybavili.

carcarla
27. apr 2021

aké testy speciálne museli deti robit, aby ste zistili ze Vase dieta je nadane a kde sa tieto testy robia, dakujem

kulumulu123
27. apr 2021

@carcarla iq testy robia v centre nadania v ba alebo CPPPaP v každom okresnom meste

carcarla
27. apr 2021

@kulumulu123 dakujem

kulumulu123
27. apr 2021

@carcarla 😊