Nepekné prezývky v škole

14. okt 2022

Prosím Vás, ako reagujete na to, keď Vám dieťa povie že mu vymýšľajú spolužiaci hanlive prezývky?

zuzulka558
16. okt 2022

@pribinak na detskej urovni su rodicia ktori nieco vedia a neriešia,,, mozno aj tento pripad su tam rodicia ale robia sa slepy a nechaju to na samotnú matku riešiť šikanu,,, my mame daleko od detskej úrovne mozno by zahanbila aj dospelaka, 😊 oblecenie vidi davam chudobným co uz neponosi,,sama zanesie, starším pomoze ked vidi,nerobi sa slepa ako vacsina, ine deti si zastane, papier na zem nehodi atd,, vela dospelých nevie ani toto 🤭🧐 myslim ze zastala sama seba a ze som jej pomohla aby ju psychicky nenicila nebolo nic zle, to ju neučím ked jej to poradim raz,,,jedina z triedy sa nebála otvorit hubu o tyranej spoluziacke ❤️❤️❤️ ucim ju sa nebáť

zuzulka558
16. okt 2022

Ucim ju nedržat hubu ak nieco vidi a vie aby sa nestalo nieco horšie

autor
16. okt 2022

@mircalla od kedy tu byvame do skoly chodi sam, ma to velmi blizko. Po ceste nema prechody. V druzine bol len dni, kedy som robila 12tky a nevyberala som ho ja. Tak neviem kde tu vidis priestor na zoznamovanie. Ale samozrejme mohla som po rodicku cakat kazdeho rodica a podavat im ruky a pozyvat na kavu😉

mircalla
16. okt 2022

@anonym Nasi byvali na dedine, pozna tam kazdy kazdeho. Tvrdit , ze nepoznas rodicov deti ani po 6 rokoch skoly...no neviem, prinajmensom zvlastne. Aspon podla mna.

autor
16. okt 2022

@mircalla byvame tu dokopy 4 roky, nastupil v 2rocniku na polrok. Ja tu poznam manzelovu rodinu a postarku. Nehladam si tu kamaratky, lebo si vystacim s tymi, ktore uz mam, a mam ich tolko, ze mam na ne popri svojej rodine a beznom zivote malo casu. Som normalny pracujuci clovek a nie stara baba co sedi na priedomi a vsetkych vidi a sleduje. Vlastne ani neviem preco sa tu ja mam obhajovat 🤣
Tiez som vyrastala na dedine, mensej od tejto, kazdy kazdeho poznal a mna nikto nepozna, lebo som nechodila na diskoteky a mala som prisnu mamu. Hned ako sa dalo sla som do podnajmu byvat do mesta. Poznaju ma len ludia z mojho rocnika v skole a ti co chodili do kostola 🤣 tak mozno mas pravdu a som cudna.

mircalla
16. okt 2022

Tiez som normalny, pracujuci clovek, staram sa uz dlhsie sama o 2 deti. Nemam ziadny cas na na ine aktivity okrem deti, domacnosti a prace, napriek tomu poznam deti v skole a ich rodicov. Radit ti tu uz nebudem, prisla si sem po radu a zaroven ju nechces, pretoze kazdy ti radi to iste a ty to odmietas, tak ako si to odmietala 4 roky.

autor
16. okt 2022

@mircalla mas aj nemas pravdu. Prisla som sa poradit ako to riesia ini ludia ale to neznamena, ze ma ktokolvek pravo povedat mi, ze to takto mam robit ja. Zvazim si vsetky moznosti a vyberiem tu, ktora bude najlepsia pre moje dieta, nie ktora bola najlepsia pre cudzie dieta. To ako keby si chcela, aby Ti psychologicka dala diagnozu cez mail 😅
Dnes som sa rozpravala so synom a povedal, ze nechce ist na inu skolu. Ze chce byt tu, ze on chce byt v tej triede len nech prestanu s provokaciami... a este ine veci mi rozpraval.

sisi2212
17. okt 2022

Zapojim sa zasa trosku, kedze mam sikanu na sebe skusenu …. Syn chce iba aby prestali s provokaciami, okej, prestanu, nebudu mu hovorit nejake prezývky, nebudu sa mu priamo smiat, ale bude sa citit lepsie, ked ho budu vsetci ignorovat, kolektiv vyclenovat a nezaradovat? Bude mu toto stacit? Lebo toto sa stalo mne, riesili sa sikanatorky, tak dobre prestali naoko robit zle, ale ked som dalej chodila do skoly s tym, ze sa tam so mnou pomaly nikto nebavil v triede, tak to bolo este horsie a ked som sa ozvala nanovo, tak odpoved vedenia bolo, ze co uz aloze chcem vsak mi priamo nikto zle nerobi a oni su slobodne bytosti a ked sa so mnou kamaratit nechcu, tak to ich nikto nutit nesmie, vsak kazde dieta ma slobodny vyber kamaratov …. A nakoniec, ked teraz prestanu s priamou agresiou a zaujmu tu nepriamu (ignoracia, suskanie, vyclenovanie a podobne) a dieta ti dalej bude chodit domov s placom, ze je v triede samo, nikto sa s nim nebavi, nezapaja, ignoruju ho a ty zasa pojdes za vedenim, tak ti este povedia ze je asi problem v tvojim dietati …. Ja sama som bola dieta, ze som povedala mame, ze nechcem ist do inej triedy, bala som sa zmeny, aj ked som trpela a teraz banujem, lebo ako som spominala, mam kamosky, ktore zmenili triedu a bolo zo ich naj rozhodnutie, zivot sa im otocil o 360 stupnov …. Pretoze ak ho toe deti neberu v kolektíve, je jedno ci mu prestanu robit zle priamo, brat ho uz nikdy nebudu ….

mircalla
17. okt 2022

@sisi2212 Velmi vystizne

anjeleukalyptusu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petra735
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petra735
31. okt 2022

Ak chce zostať nemá sa na čo sťažovať... Jeho problém.. odísť zo školy si mu ponúkla, s učiteľkami a riaditeľkou rozprávala čo viac chceš ?