Nezodpovedný školák. Máte aj vy také deťúrence?

ewulka30
18. júl 2010

Ahojte. Chcem sa opýtať.. Môj syn nastupuje v septembri do školy. Pravdepodobne bude dochádzať autobusom, no už teraz mám z toho strach. Je dosť inteligentný, ale bežné veci "zabúda". aspoň on to tak volá. Myslím, že už prvý týždeň budeme niekde hľadať školskú tašku.. Niečo také ako prezuvky a perá, peračníky asi budeme musieť kupovať pravidelne... Máte, alebo mali ste niekto takéto deťúrence??

nika028
18. júl 2010

@ewulka30 Ahoj aj moj maly teraz začina zo školou.AmYslim že mam s toho vetčši strach ako on.S ulohami nebudu problemy aspon si myslim.Ale je strašne pohodlny a tvrdohlavy a tymi vecami ako si aj ty spominala budeme mat aj my problemy no som zvedava ako to cele dopadne.Dufam že to nejak prežijem.držim ti palce a v septembri uvidime. 😉

junovka
18. júl 2010

@ewulka30 ja by som to nedefinovala ako nezodpovedny skolak.Deturence su proste take, s tymto rastu.Kazda z nas bola raz dieta a kazdej sa raz mozno aj viackrat stalo, ze sme si v skole , alebo nikde inde nieco zabudli.Moja Timeika si v skole raz zabudla v prvej triede aktovku....a najlepsie na tom vsetkom bolo, ze pre nu som prisla do skoly ja aj s kamoskou, v ramci kocikovania, cakala som ju pred skolou a sli sme domov.No, par metrov za skolou som zistila, ze Timka nema aktovku 😀 Preto je najlepsie , ked mu aspon v prvej triede popises vsetky jeho veci menom.Dokonca Timka ma taku spoluziacku, ze este teraz, co baby idu do 4.triedy tak jej mamka znaci kazdu jednu farbicku jej inicialkami 🙂 Moj brat bolo taky isty...ostalo mu to dodnes.Je to vec osobnosti 😉

traktor
18. júl 2010

@ewulka30 no nas tiez caka v septembri skola, ..som zvedava ake to bude, patko bude cestovat do vedlajdej dediny, rano v pohode to pojde zo sestremi, domov to uz bude horsie, kedze konci skor..este to musime poriesit....mam s toho tiez obavu, on je dost tvrdohlavy a aj velmi ovplyvnitelny...ked mu niekto povie urob, tak to urobi, aby bol s kazdym zadobre...uvidime, mozno fakt mame len my väcsi strach..a deti to zvladnu hravo...ale co viem , je uplne iny ako dievcata, mozno aj preto ta obava...

luxel
18. júl 2010

@ewulka30 akobysi písala o našom synovi. Teraz sme štvrtáci, ale ešte stále kupujeme veci v priebehu šk. roka na viac krát, ale je to už oveľa lepšie. Naším problémom je nesústredenosť, resp. riešenie veľa vecí naraz. V prvom ročníku to bol horor,ale tam bol problém aj v škole. Po zmene školy,kde ich je v triede podstatne menej, sa to zlepšilo. Aj ja som mala nočné mory z toho,ako budú deti chodiť do školy autobusom - veď im aj taška bola priťažká. Zo začiatku som ich vozila autom, niekoľko krát sme absolvovali cestu autobusom spoločne a postupne sme sa krok za krokom posúvali ďalej.

ewulka30
autor
19. júl 2010

To ste ma potešili 🙂) Aj preto, že nielen nás čaká takéto "trápenie" ale aj radami. Ja som sa tešila, že otvoria školu v našej obci, lenže je málo žiakov, tak bude musieť dochádzať. A ešte aj bábo sme si naplánovali tak na september. Takže budeme musieť riešiť veľa problémov naraz. Snáď to zvládneme. 🙄

bets
20. júl 2010

moj syn zabudal, stracal, nevenoval pozornost beznym veciam neustale. niekolkokrat isiel do skoly bez tasky, stracal vsetky potreby, bundy, ciapky... zo skoly v prirode nedoniesol dost veci... je velmi nepozorny a sameho ho nemam odvahu niekam poslat, ani pesi a autobusom uz vobec nie... ale toto neriesim, u nas deti same nechodia na prvom stupni, dokonca ani na druhom, maju dlho druzinu.

ewulka30
autor
10. sep 2010

Tak prvý týždeň je za nami.. Zatiaľ vždy doniesol všetko. Aj keď raz skoro nestihol autobus, lebo si zabudol obliecť bundu a raz prišiel na to, že sa treba aj z papučiek prezuť, keď ide domov 😉

luy
13. sep 2012

@ewulka30 neboj,vyrastie,zlomí sa to,viem prežila som,zmena u nás nastala v tretej triede a teraz neskutočná zmena,držím palce

mszv
21. nov 2012

@luxel Ako je to u vás dnes? Prešlo to? My máme doma už šiestaka a tá nesústredenosť začína byť vidieť na známkach, keďže učiva je stále viac a viac a on sa tým zabávaním sa s kadečím nestíha venovať učivu, resp. odbieha stále mysľou inam. Neviem čo s ním... ☹

luxel
21. nov 2012

@mszv no veci už nestrácame 🙂 , ale tá roztržitosť a hlavne zbrklosť zostala. Lenže u neho je to odôvodnené. Má zvýšenú aktivitu mozgu - mozog robí častejšie tie výboje ako má, preto sa mu ťažšie sústredí. Učitelia hovoria, že ešte nedokončia vetu a Adam už pracuje,ale často dobludu a s chybami. Tiež nám myšlienky utekajú kade kde, za minútu je schopný si v hlave poriešiť niekoľko vecí. No osvedčilo sa nám podávanie vitamínov: B-komplex, rybí olej - omega kyseliny, magnézium. Ked mu to dávam, podáva lepšie výkony, ked na čas vysadíme, vidím ako to s ním ide dole vodou. Ale na druhej strane to má svoje pozitívna. Niečo sa mi pokazí a kým môj muž zaregistruje, čo hovorím, náš Adam to už aj opravuje, min. donesie potrebné náradie. Hŕŕ do všetkého. Ale pri tých písomkách, najmä z matematiky to narobí riadnu kalibu.

tajga
26. jan 2013

tak detto ja nakupujem vo velkom čiže 5 pravitok 10 pier a tak, ale niekedy to má aj svoje výhody omylom donesie pero niekoho iného aj desiatu doniesol spolužiakovú aj učebnice donesie cudzie samozrejme svoje nie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😎