Platíte ZRPŠ a triedny fond?

20. sep 2022

U nas je to 18€ a 20€ a to neratam ze minimálne 25€ na pracovné zošity..plus v škôlke krúžok 25€,plavecky 50€.. september je zaberak na peniaze

miaka2
22. sep 2022

Nie neplatim (už)😂🤣 tak,že bude september viem od 6 rokov,ale je to zbytočnosť podľa mňa..všetko sme si aj tak nosili vždy a stále do školy (toaletak mydlo hygienicke vreckovky veci na vytvarnu pracovne zošity kupovali atď). Akurát male deti dostavali na Mikuláša nejaky balíček (isto nie v hodnote 15€). A ako píšete kopirovanie toner to ma škola vo výdavkoch nekupuje to učiteľ zo svojho a to ani nehovorím koľko krát sme veci tlačili samé..to je moj názor. Ci na to mám alebo nemam je ina vec..ak by mi zdokladovali na co to je tak by som na to mala.a nehanbim sa za svoj nazor! Mier ✌🏻 a ked si len chcela zistit ci je trapne zahanbujuce .. nezaplatit to tak nie, ani ja nie som jedina

elenka.k
22. sep 2022

@miaka2 ale ak neplatíš triedny fond respektíve zrpš - tak tvoje dieťa balíček na Mikuláša už nedostane. Či?
Potom na /tvoje a tých čo neplatia .../ dieťa platíme aj my , čo platíme - to nie je fér 😕

miaka2
22. sep 2022

@elenka.k ako píšeš balíček nedostane, nedoplacju na to iní. Teraz je veľká a asi to nedostávajú vobec a aj ked bola mala bola rozumna a dala si vysvetliť, ze dostane 2x viac 🤣 a ze preto jej to Mikuláš necha doma

elenka.k
22. sep 2022

@miaka2 aha, aj tak sa to dá , ok

autor
22. sep 2022

Ďakujem každej jednej co tu prispela pre vysvetlenie nie sme žiadne socky! S učiteľkou som sa rozpravala co sa nakupovalo z triedneho fondu, zo ZRPS sa hradia súťaže, ocenenia pre najlepších žiakov s tym stotožnená moc nie som ale tak co už..nemam problém zaplatiť iba som sa pýtala na názor ostatných

andy_sixx24
22. sep 2022

Nie, veď aj tak budú od novembra zas doma :D

autor
22. sep 2022

@andy_sixx24 ako vieš? Nestraš

halci
22. sep 2022

40e zrps + 30e druhe dieta, 37e triedny fond + pomocky - na prvaka, dalsich 10 na ŠKD, samostatne na pracovne zosity, ano je to dost veru.

andy_sixx24
22. sep 2022

Viem. Mám kamošky učiteľky, ktoré už mali koncom prázdnin poradu.

jankak055
22. sep 2022

@louise zrps v skolke 100€? To co im kupuju aj oblecenie ci co?

oneinamillion
22. sep 2022

Platím, samozrejme.
Zrpš 15€ za jedno dieta, teda 15€ školáčka a 15€ škôlkarka. Triedny fond 10€ ZŠ, 20€ MŠ. U nás najväčšia pálka je ZUŠ, 100€ na polrok.

marryen
22. sep 2022

@andy_sixx24 a koli čomu akože by mali byť doma? Ja mám teda známych pár učiteľov aj riaditeľa dokonca a tí žiadne také info nemajú....

lulupulu
22. sep 2022

@danculka25 mimochodom teraz posledné 2 roky dostávajú za september rodičia v októbri za prvaka 100€ to nikdy predtým nebolo 🙂

andy_sixx24
22. sep 2022

@marryen necháme sa prekvapiť keď začne vykurovacia sezóna 😅 no podľa mňa školy budú chcieť ušetriť tak si to odskáču zas len domácnosti...

edinka126
22. sep 2022

áno september je zaberák, ale predsa každý z nás s tým ráta a podla mna sa každý nato patrične pripraví 🙂 je to normálna vec...

datanka
22. sep 2022

@miskakyska ta skola je topka,ze?😄🙈u nas to branne mali.vies ako?isli od domu techniky do auparku,tam im dal rozchod,behali po nakupnom centre a potom im povedal,nech idu domov😄

zuzkat1
22. sep 2022

ano platim lebo z toho sa kupuju pomocky.. veci na mikulasa.. koncorocna odmena a nebudem sa prizivovat na rodicoch co platia.. cize platim samozrejme

slavcek88
22. sep 2022

Triedny fond nemáme ale zrps platím, platia sa z toho len veci pre deti balíčky na Mikuláša a MDD, utierky a mydlo na WC a do tried, prispieva sa z toho na plavecký a keď treba pomôcky alebo niečo. U nás je to 15€ a samozrejme sa sa to aj na splátky keď treba

lunademonica
22. sep 2022

Ja si myslim ze by mali vyberat peniaze vzdy na konkretnu vec, potom by to nikoho nestvalo ze nevie na co dava. Pausalne platby su nezmysel, nikti nevie kolko co bude stat, co sa stane, ci ak bude dieta chore a na vylet nepojde atd.,.by som ziadala zoznam veci a cennik co chcu kupovat, ked rodic aj tak vsetko kupuje sam

lenka1208
22. sep 2022

Ano platim, 35 zrps, 20 triedny fond, 15 casopis a este 15 za pracovne zosity, cize 85 eur spolu pre druhaka, tam este nie su vsetky ostatne pomocky co sme kupovali..je to zaberak ale tak mne by to srdce nedalo ze ostatni robia s casopisom napriklad a mojmu ucitelka povie ze sorry ty nemas..a plus na rodicku nam hovorila ze ked niekto nezaplati tak tym detom to potom ona dokupuje za svoje. Takze to v ziadnom pripade

martinkapi
22. sep 2022

Samozrejme že platím,prišlo by mi to poriadne hlúpe nezaplatiť.Nemám s tým žiadny problém 🙂

nelly360
22. sep 2022

Dobrý deň, 5e fond a zrps 10e sme mali určite bude viac za rok na pokutu na obed 25e plus 15e réžia do Januára +25 poplatky a to ešte není koniec a ešte mam skôlkara tam tiež bude Zrps a ma ísť všetko hore ci v škole alebo škôlke už nás upozornili

merrynka19
22. sep 2022

@andy_sixx24 máš pravdu, aj mne môj syn včera povedal ,že keď začne zima prejdú na online vyučovanie

andy_sixx24
22. sep 2022

@merrynka19 veď ono stačí trochu sledovať aj média, kde to už jemne naznačili... Možno nie všetky školy ale váčšina určite... Ako som už raz písala, necháme sa prekvapiť...

merrynka19
22. sep 2022

@andy_sixx24 áno aj tam to už tak naznačovali. Uvidíme 😏

pipina5
22. sep 2022

Triedny fond platím, zrpš nie. Nemala som s tým problém.

negymama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika1754
22. sep 2022

Ja tiež zvažujem že nebudem platiť, doteraz som platila a toaletný si vždy mali nosiť svoj, výlety sme platili a dosť vysoké sumy, na Mikuláša dostali jeden balíček v hodnote max. 5 eur, v triedach žiadne zmeny, tak tiež zvažujem že sa tento rok na to vykašlem dva roky boli doma a platili sme a žiadnu zmenu nevidím že by sa z tých peňazí niečo pre moje dieťa kúpilo

bosorkabb
22. sep 2022

Jasné že platím. Zatiaľ len v škôlke a to za obe deti každé 70 eur na rok. O rok v škole.
Je to pre mňa súčasť školstva. U nás musí zaplatiť každý,ak nie tak mu nedajú pokoj kým nezaplatí. Dá sa aj na splátky a podobne.

bimbambim
22. sep 2022

@andy_sixx24 a ja keď som tu dala príspevok,že deti budú doma pondelky a piatky tak baby mi tu vynadali a keď som napísala že školy už dostali info tak že to nie je pravda 🤷tak som zvedavá ako to skončí .Tiež si myslím že budú doma znovu