Pokus so sáčkom s vodou na okne, 3. trieda ZŠ

trpasliiiik
11. okt 2018

Robíme pokus s bodov v sáčku a ten zalepime na okno prosím vás čo sa s tým má diať???

sampo
11. okt 2018

mám tretiačku, ale vôbec neviem, čo myslíš teraz 🙂

rainee
11. okt 2018

Mám tretiačku ale žiadny pokus s vodou nerobili.
Len nech ti ten sáčok nepraskne 😂

trpasliiiik
autor
11. okt 2018

@sampo nooo to majú z prirodovedy spraviť nerobili ste nič také??🌼

trpasliiiik
autor
11. okt 2018

@rainee to majú na prirodovedu nalepili sme to včera večer a dneska ráno som išla do roboty a sáčok na zemi ale predstavte si sáčok vydržal😄😄😄😄

rainee
11. okt 2018

@trpasliiiik áno učia sa o vode ale pokusy nerobili. To je skôr na fyziku: na slabo prilepený sáčok na okne pôsobí zemská príťažlivosť silou xy a po odpadnutí sáčka a sa nam vyleje h20 v objeme xy ml 😝

bubinkaaa
11. okt 2018

@trpasliiiik mám tretiaka,no našťastie ich uč. im domov nedáva robiť takéto hovadiny🙏

dajna11
11. okt 2018

@trpasliiiik Ahoj. ..Mali sme robiť ale zabudli sme ....No logicky som napísala záver že voda sa na teplom okne V sáčku vyzráža na kvapky A keďže je sáčok uzatvorený ....voda teda kvapky budú na povrchu sáčku zvnútra ...keďže sa nemá kam odpárit. No hádam je to tak A aj to tak bude .....Lebo veď brali premenu vody A jej kolobeh

rainee
11. okt 2018

@dajna11 je to logické. Voda sa nemá kam odpariť, ani zmenit na ľad. Zostáva teda v rovnakom skupenstve.

matazirafa
11. okt 2018

@dajna11 a čo sa ti decko takto naučí keď "vy zabudnete" a ešte za ňu aj napíšeš prácu?

dajna11
11. okt 2018

@matazirafa tak nenapísala som to ja....To po prvé. ...zabudnúť sa dá. ...Majú to raz do týždňa A mám tu smolu že chodíme do práce A robíme aj do večera takže starí rodičia hold všetko nestihnú. ...A keďže im učiteľka zadala takú hlúposť ...Tak som si sadla so synom A všetko mu sama vysvetlila ....Ako prebieha premena vody A jej kolobeh V prírode ....pozreli si encyklopédiu ....A nechala ho samého nech na to pride zhruba že čo sa s tou vodou stane ....A záver si napísal sám svojimi slovami. Myslím že som V danej situácii urobila maximum A dosť aj pochopil. ....takže tak.

matazirafa
11. okt 2018

@dajna11 môžem ta citovať "No logicky som napísala záver" takže si ho písala ty, už to nezahovoríş. Ale pokus pekný ani som tie výhovorky nedočítala do konca

dajna11
11. okt 2018

@matazirafa bože ....No našla si si do koho kopnúť. ...Tak do toho....pokiaľ sa nemylim....reagovala som na príspevok niekoho iného A tak neviem čo tU rozoberas mňa. Jasne. ...Áno. ...chytila som zošit A napísala som mu to ja....
Aj smajlikA som prihodila aby sa učiteľka nehnevá la.

matazirafa
11. okt 2018

@dajna11 dúfam že aj pár gramatickych chýb aby jej to nebolo podozrivé

tomikejt
11. okt 2018

@matazirafa ty si riadne rypava 🙄

dajna11
11. okt 2018

@matazirafa ako inak.vidím že vieš dobre ako sa to robi

matazirafa
11. okt 2018

@tomikejt no som lebo ma vytáčaju takéto spôsoby

tomikejt
11. okt 2018

@matazirafa nenechaj sa vytacat cudzími ľuďmi na fóre, lebo prídes o rozum ☺️ tu sú denne fakt ze skvosty, netreba zbytočne sa nervovat ľuďmi ktorých ani nepoznáš 😉

enka81
11. okt 2018

robili sme, voda sa začne vplyvom tepla /teda ak na okno svieti slnko/ vyparovať a orosia sa steny sáčku, potom sa rosa začne zhlukovať do kvapiek a tie stekajú naspäť do vody, nám slnko nesvietilo, tak som lepila na radiátor.

tinaa64
11. okt 2018

@dajna11 kriste pane..to aby clovek daval pozor na kazdeslovicko kt.napise..ze sa to furt musi najst minimalne 1 mudra kt .bude buzerovat...aj keby si za tvoje dieta pisala vserky ulohy je to tvoja vec..nechapem k comu boldobry ten komentar k tvojmu prispevku..ved si mu pomohla s ulohou..Ja na tom nevidim nic zle..

trpasliiiik
autor
11. okt 2018

@dajna11 ďakujem ste zlatá nechcela som vyvolať takéto niečo veď ste mi to len popísala že čo ste robili a hneď sa niekto do toho obuje zbožňujem takéto veci

trpasliiiik
autor
11. okt 2018

@enka81 ďakujem ste zlatá za info sáčok sme prilepilo ale nám odpadol ale obsah vydržal🤭🤭🤭🤭
@enka81

mirka17
11. okt 2018

@trpasliiiik o tom sa dá tolko napísať. Nikde sa nepíše či ten sáčok mame nalepiť na okno z vnútra alebo z vonku. Ak ho nalepíme z vonkajšej strany, a vonku by bol napriklad mráz tak voda zamrzne, to znamená zmení svoje skupenstvo na ľad, a tým pádom zmení svoj tvar, a myslím že aj hmotnosť. Radšej nech mi padne na hlavu sačok s vodou ako sačok s ľadom. Dalej nikde sa nepíše či mame dať do sáčku studenu alebo teplu vodu, lebo ak nalepíme na okno sáčok s vodou z vnutra, tak studená voda sa oteplí, a tepla voda sa ochladí na okolitu teplotu aká je na okne, okrem toho voda je tekutina, čiže aj tvar sa prispôsobí tvare sáčku, hovorí sa že voda je priesvitná, ale ak na vodu svieti slnko pod určitým uhlom tak možno zistíme že voda je aj trochu farebná, okrem toho ako už bolo písané vyššie, tak voda sa nemá kam odparovať tak sa vyzráža na sáčku znútra, Ak by bola v priestore vysoká teplota tak nam možno začne voda aj "bublinkovať". A nezabúdajme na to, že voda obsahuje rôzne minerály, takže by sa kľudne mohlo sťaž, že ak máte veľmi mineralizovanú vodu, tak by sa minerály v plyvom gravitácie mohli usadiť na dne sáčku, alebo vyzrážať na sáčku. Teraz si nie som istá, ale je dosť možné že ak máme na okne nalepený sáčok s vodou, a pozerali by sme sa cez neho, či by sme obraz na druhej strane nevideli ináč, napr. zmenšený alebo zväčšení 🙂 myslím tým optiku. to su len také rýchle postrehy čo ma napadli, a na zaver by som požiadala učitela nech trošku viac konkretizuje ulohu, lebo nemôžem čakať do zimy či voda zamrzne, alebo plytvať dvoma sačkami len preto lebo neviem či mam sačok nalepiť zvonku alebo zvnutra, či dať teplu alebo studenu voda a pod. To je akože vtip.

dajna11
11. okt 2018

@trpasliiiik malo kedy píšem už do fóra. ...A zisťujem že sa mi stále potvrdí to že prečo nechcem. Chcela som ti len napísať že viem O ktorej úlohe si hovorila A že teda U nás sa na to pozabudlO. ... No nakoniec si ja asi plníM povinnosti za deti ...Ešte za nich píšem úlohy. ...ach jaj...Za dobrotu na zobrotu 😃

dajna11
11. okt 2018

@tinaa64 Ďakujem. ...

trpasliiiik
autor
11. okt 2018

@mirka17 ďakujem za obsiahli odpoveď 🌼🌼🌼😁

mirka17
11. okt 2018

@trpasliiiik nie je zač, pre mna to bolo hravé

trpasliiiik
autor
11. okt 2018

@dajna11 veď toto človek si niečo povie v dobrom a niekto sa hneď toho chytí že píšeš úlohy 🌷aaach jaaaj sme veru všelijaké 😞😞😞

trpasliiiik
autor
11. okt 2018

@mirka17 🌼🌼🌼💐💐💐😄😄

mirka17
11. okt 2018

@trpasliiiik jaj a ešte som zabudla na jednu veľmi dôležitý vec, a to je chuť vody.

saslavka73
11. okt 2018

To si tretiak nevie sám naplniť sáčok s vodou nalepiť a pod? To fakt všetko musíte robiť za tie decká?