Povinná 10 ročná školská dochádza

7. máj 2022

Ahojte, 10 ročna školská sa počíta od 1 ročníka ZŠ do 1 ročníka SŠ? Co keď niekomu zle vychadzaju roky? Co keď ma niekto odklad? Co keď niekto prepadol? Predškolský rok sa neráta do povinnej 10 ročnej školskej dochádzky??

abbey1
7. máj 2022

Predškolský je predškolský, nie školský ;)
Je povinná 10 ročná školská dochádzka, čiže 10 rokov strávených vzdelávaním. U bežného študenta to je po prvom ročníku strednej školy. Ak žiak opakovane prepadne, kľudne ukončí dochádzku v 6.,7., ...ročníku.

eva233
7. máj 2022

Ráta sa od nástupu do 1.triedy ZŠ. Teda je jedno ako človeku vychádzajú roky. Ked nastúpi ako 6 ročný povinnú školskú dochádzku skonci ako 16 ročný keď nastúpi ako 7 ročný skončí ju ako 17 ročný... A je jedno či prepadne či nie... Ak niekto nastúpi ako 6 ročný a neprepadne povinná školská dochádzka mu skončí v 1roc. SŠ. Ak prepadne 1x tak ju skončí už v 9 roč zš

lentilkapb
7. máj 2022

Deti, ktoré sú v prípravnom ročníku ZŠ, tie majú prvý rok šk.dochádzky. V 1.ročníku majú už druhý rok šk.dochádzky ...

barla5
7. máj 2022

Ak má dieťa odklad, povinnú školskú dochádzku končí v 9.rocniku. Aj môj syn mal odklad a má to aj na vysvedčení z 9.triedy.

abbey1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anesim
7. máj 2022

@barla5 nekonci povinnu sk dochadzku v 9.roc , ked mal odklad. Na konci 9.roc piseme vsetkym rovnako, ze ziskali nizsie stredne vzdelanie, nerozlisujeme, ci niekto mal al nemal odklad. Ked neprepadol, tak az po 1.roc na sš ma splnenu povinnu sk dochadzku - musi 10 rokov chodit do skoly.

barla5
7. máj 2022

@anesim má to tam jasne napísané - žiak ukončil povinnú školskú dochádzku. Mal 16 rokov a už nemusel ísť na strednú. Bolo to v roku 2018

rebeka39
2. okt 2023

moja dcera ma na vysvedceni napisane ze ziacka splnila 9rokov skdochadzy ziskala nizsie stredne vzedalnie..tak musi este ist na 1 rok do skoly?ale ona zacala v sep,a od tej doby vobec nechce ist vobec..aj sa odstahovala sj napriek tomu ze ma len 16 rokov v jan.bue 17..co mam robit.nahlasila som to aj na upsvr ..a to riesia aj v skole ze nechce chodit vobec.. nikoho nepocuva jej je to jedno co bude,ona nechchela chcodit do skoly--uz som bezradna,,,nar,2007 v jan...mam uz obavy