Precvičovanie násobilky počas letných prázdnin

evkakavecka
27. júl 2021

Dobrý deň chcem sa spýtať či si počas prázdnin vaše deti nejak precvičujú myslím počty násobilku diktáty alebo vôbec ich nezaťažujete učením.Ďakujem za odpovede

katym77
27. júl 2021

Pokiaľ má z niečoho reparát, tak určite! Syn je 1tkár, ale cez prázdniny má oddychovať, tak by ma hlavne teraz poslal do teplých krajín.

pribinak
27. júl 2021

@evkakavecka keď bol syn v nižších ročníkoch tak som mu kupovala všelijaká detské tajničky, doplnovacky, rebusovky, …dostať celé pracovne listy. Deti si precvicia čítanie, písanie, počítanie

Ale že pod sem a prepis diktát tak to nie. Alebo že teraz každý deň vypočítaš 10 príkladov tak to tiež nie
Deti si majú cez prázdniny oddýchnuť. Ja cez dovolenku tiež nepracujem

veronikaszabova
27. júl 2021

@evkakavecka nie, neprecvicujeme. Maju prazdniny, nech si ich uziju.

hettinka
27. júl 2021

@evkakavecka naši mávali taký pracovný zošit - Prázdninová škola so zábavnými úlohami a tam si občas robili a prečítali vždy niekoľko kníh. Cielene sme neprecvicovali nič. Teda písmenka po 1.triede ano, ale vo vyšších ročníkoch už nie.

lucik194
27. júl 2021

nieeeee ani by ma to nenapadlo

simca06022011
27. júl 2021

no iba ked ma slecna naladu, vacsinou cestou v aute si davame priklady, slovicka z AJ a tak... ina ma ona teraz fajront, cita vela knih stale. Urcite ak ma deita problem s ucenim a zabudne za leto vsetko,tak aspon nejakou hravou formou by som to pripominala, aspon v auguste.

dskjhfdlkdjhl
27. júl 2021

@evkakavecka Nikdy sme nic take nerobili, vzdelavat sa da aj inak. Prazdniny su na relax. Ak detom nejdu diktaty, tak nech cez prazdniny citaju, co sa im paci. Ak maju problem s matematikou, tak sa daju hrat rozne hry, kde si to nenutene precvicia (myslim take tie pocty) a treba ist s detmi aj do muzea, do prirody a vsetko sa da vyuzit na poznavanie.

mata1001
27. júl 2021

Ja som prave dnes povedala synovi (zo srandy) ze nadiktujem ti diktat , (koncil 5.roc.) a on ze..." no urcite" 🤣a bola som vybavena...
Aby to pochopili vsetky co to čítaju, nie, syn nie je drzy, sprava sa ku mne slusne a nie nedavam mu ziadne ulohy cez prazdniny...zacneme opakovat az posledny augustovy tyzden aj to asi hodinu denne.

ivka225
27. júl 2021

Snáď iba veľmi nenápadne ... idem kúpiť 4 nanuky, každý stojí 80 centov ... prosím ťa, koľko si mám zobrať? ... ja zatiaľ nájdem opaľovací krém ...

portret7
27. júl 2021

@evkakavecka nie, dbám skôr na to, aby mal leto plne pekných prázdninových zážitkov😀 precvicujeme 1.školský tyzden😉

simsalabim
27. júl 2021

Mam znamu, ktora v auguste zavedie opakovaci rezim - diktaty, matika, jazyky… jej deti su na 8 rocnom gympli, ale toto maju od 1.triedy Zs 🤦‍♀️

sense
27. júl 2021

Moja skončila 2.triedu à teraz síce je na prázdninách ale inak áno precvicujeme, kúpila som jej taky blok s kvizmi polovica matematika a polovica písanie a gramatika a každý deň má jeden kvíz z matematiky a jeden z písania čas cca 5 min dokopy, niekedy sa jej chce inokedy nie, keď chce à spraví viac tak ďalšie dni nemusí... Alebo keď sa hráme na obchod s peniazmi tak tam ma matematiku tiež precvicenu... a každý deň čítame jednu Geschichte stránka ona stránka ja... Keď sme chodili teraz 2 týždne na fyzio tak si dobrovoľne brala knižku a čítala si kým musela 20min sedieť lebo sa nudila tak večer čítať nemusela citala som len ja jej keď chcela.

gabika8855
27. júl 2021

Nám mamina keď sme boli malé kúpila take cvicne zosity knizky a denne sme si dali jeden diktat pripadne aj s nou ze bol doplnovaci a pisala ho s nami a pretekali sme sa s nou ze kto napise menej chyb par prikladov sme vypocitali pripadne citali nieco z knizky a tu sme vobec som to nevycitala nikdy bavilo nas to so sestrou ju sice menej ale vedeli sme ze jeden diktat si dame a a ideme dalej napriklad pocas toho ako varila sme pisali a ked sme velmi nemali naladu tak sme nepisali ale snazili sme sa aspon ten jeden ...bolo ze som si sama zobrala tie zosity a sama robila priklady a doplnovala diktaty

euka210
27. júl 2021

@evkakavecka mam 1.a 3., zatial nic neriesim, u 3.nic, lebo mu to ide, s prvakom chcem koncom pradznin zopakovat pisanie. Citat si cita co ho zaujima. V tych horucavach by sa mi ani nechcelo este aj deti "trapit".