Predškolák a letné prázdniny

alietam
18. mar 2015

ahojte baby bude to asi rozne v skolkach ale chcem sa spýtat.Mám syna predškoláka a donedávna som bola v domienke , že cez letne prazdniny budu aj s dcérkou v skolke potom majú prazdniny od 20 jula.A minuly týzden mi pani učiteľka povedala že ako predškolák do školky už nepojde že už má prázdniny ako školák.Tým pádom ked nepojde on nikde že bude doma tak dcera bude chciet ostať doma.AKo je to u vás v skolke ?može vaše dieťa ist ešte do školky alebo už nie?idem sa ešte pýtat riaditelky ako to je ale jasne pomohli by mi aj dva tyzdne keby boli v skolke.Jasné zatial majú kde byt naši su uz na dochodku ale do leta je daleko. Budeme mat aj dovolenku ale klasika cele prazdniny nepokryje.Riešili ste prazdniny napriklad aj požiadanim vo firme o neplatene volno . Ak ano súhlasili?Dakujem za odpovede

mamulienka30
18. mar 2015

@alietam u nas ako predskolak nejde do skolky uz len v auguste. V juli bude normalne chodit. Toto si urcite prever, podla mna je to hlupost, ved aj nove deti priberaju az v septembri, neni dovod, aby tam nebol uz cely jul-august...

titkovamiriam
18. mar 2015

u nas to tiež tak bolo,predškoalci už školku v lete nemali,bud denny tabor-dnes ich je vsade dost,alebo opatrovatelka,očr a podobne... ☹

pribinak
18. mar 2015

@titkovamiriam koľko stojí 2tyzdnovy tábor (denný) a koľko 2 týždne skolky? Toto je asi detail, ze???

titkovamiriam
18. mar 2015

@pribinak ja som navrhla riešenie,su to pracujuci rodicia ,ak im školku neumožnia moc na vyber nieje ...neplatene volno može čerpat až vyčerpa celu dovolenku.lenže zasa od septembra budu mat tolko volna a potom čo...cez leto su denne tabory fajn

yukki
18. mar 2015

Dá sa čerpať špec.Očr na každé dieťa do 1é rokov 10 dní, počas letných prázdnin, ale tuším je tam podmienka, že nie je otvorené žiadne zariadenie (predšk.školské, ) ktoré by ich mohlo v tom čase prijať. Je tu o tom aj téma...

titkovamiriam
18. mar 2015

@yukki očr je ideal 🙂

pribinak
18. mar 2015

Má "toto" oporu v nejakom zákone? Este to riešiť nemusím, ale uz teraz mi vlasy stoja dupkom ako vykryjem 2 mesiace
Našla som len toto:
http://old.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=1...

simsalabim
18. mar 2015

@alietam tak toto je pre mna novinka, obe moje dcery chodili ako predskolacky v lete do skolky. Ved dieta zahajuje skolsku dochadzku 2. septembra. Podla mna to nemoze mat oporu v zakone. Dieta je prvakom a ziakom ZS az od zaciatku skolskeho roka.

luliu
18. mar 2015

@alietam u nas je v juli skolka zavreta a v auguste otvorena. Dcerka normalne bude v auguste chodit a v septembri sup do skoly

maminka11
18. mar 2015

V skolskom zakone je, ze dieta v materskej skole na predprimarnom vzdelavani moze navstevovat ms do 31. 8.pokym sa nestane ziakom zakladnej skoly. Mozes trvat na tom aby dieta chodilo do ms aj pocas prazdnin, pokial je materska skola v prevadzke. Je to zakon 245 z roku 2008.

beatrix1985
18. mar 2015

o tom som nepočula a nič nám nepovedali, ako ty píšeš, u nás je tento rok otvorená posledné dva týždne augustové, takže ho už nedám na konci prázdnin do škôlky, keby bola otvorená na začiatku prázdnin tak do škôlky určite ide.

alietam
autor
18. mar 2015

Lebo mne ucitelka povedala ze dieta uz potrebuje odych no skusim sa spytat riaditelky co mi povie na to.pozerala som j denne tabory ale na 5dni je pre nas vela dat 80 eur totiz nerobim na 8cky ale na skrateny uvazok 6 hodinovy takze na nas vela 😒

sissy27
18. mar 2015

@alietam do školy nastupuje až od septembra, dovtedy môže byť normálne v škôlke... aj moja tak bola - v júli prázdniny, v auguste škôlka, v septembri škola a to ešte mala odklad...

m.i.r.i
18. mar 2015

u nas tiez normalne chodia predskolaci do skolky cele prazdniny..skola je zavreta len 3 tyzdne..a predskolak moze do konca augusta normalne chodit...tiez sa mi to zda divne ze vam ho nechcu vziat, ved skolak este nie je...do 31.8 je skolkar...

katarinamarkova
18. mar 2015

@alietam žiakom skolky je do septembra.....ziakom skoly je do septembra - od zaciatku sk. roka.
- ako predskolaka ho pocas leta v skolke nechcu jednoducho z kapacitnych ci personalnych dovodov 🙂
- ak ho nemas pocas leta kam dat, trvaj na skolke. ked bude pani riaditelka frflat, nech ti ukaze nejaky predpis, ktory im umoznuje pocas prazdnin uprednostnit dochadzku mladsich ziacikov skolky pred predskolakmi.
- ak sa ti s nou nechce dotahovat - letny tabor, ocr, babky, tetky.......

lydia22
24. mar 2015

U nas takisto chodia predskolaci aj moj syn pojde teda v juli, v auguste len tyzden potom uz bude mat oddych pred skolou

maznacik007
24. mar 2015

u nas funguje skolka tri tyzdne v juli potom uz nie a je len pre pracujucich rodicov .. .lebo je otvorena len jedna trieda.

alietam
autor
24. mar 2015

Tak dnes som stretla pan riaditelku tak som sa pytala tak odpoved bola ze teoreticky ano mozem dat ale ze to bud zavisiet aj od toho kolko deti bude lebo bude otvorena len jedna trieda plus deti z inej skolky a ze pani ucitelky budu mat dovolenku a ze prednost budu mat mensie deti pred predskolakmi

tatana01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz