Prestup na zahraničnú základnú školu

zitaje
3. aug 2014

Zaujimalo by ma, ako ste riesili prestup deti na zahranicnu ZS, ked ste sa odstahovali do zahranicia. Hlavne by som si chcela ujasnit, ci je lepsie dat dieta opakovat rocnik, alebo je to "zbytocne" - dcera bola siestacka, teraz ide do sedmicky a jazyk sice ovlada, ale skor na takej domacej urovni, v pohode sa v beznej reci dohovori. Skolske odborne vyrazy ale neovlada, o literature a dejinach atd. ani nehovoriac.
MA niekto skusenost?
Dakujem

zanas
15. feb 2018

@bubelajka ahoj, podarilo sa Vam prestupit? ako ste to zvladli, nas to caka pravdepodobne do Rakuska. Kludne mi poslite IP. Dakujem za info!

bubelajka
28. feb 2018

@zitaje Naša dcérka vôbec neovladala nemčinu a nastúpila do piateho rocnika tak ako na slovensku.Myslím,že opakovať ročník je zbytočné .Určite budú brať ohľad na schopnosti komunikovať.Naša dcérka hneď prvý den po presťahovaní nastupila do školy,stačilo potom len odoslať na slovensku školu potvrdenie o tom,ktorú školu v Nemecku navštevuje.

bubelajka
28. feb 2018

@zanas ahoj.prestup bol uplne bezproblémový..hneď prvý deň po presťahovaní zostala v skole,vyplnili sme pár papierov a na sk poslali doklad,že nastupila na nemeckú školu..sme tu piaty mesiac a už sa v pohode dohovorí.Je na tom lepšie ako ja.

zanas
28. feb 2018

@bubelajka dakujem. Nasa je len prvacka. Po nemecky nevie vobec nic. Mas nejake odporucania, ako to co najhladsie prezit? Dakujem moc.

bubelajka
1. mar 2018

Ahoj..ani naša nevedela vôbec nič,no deti a rovnako aj učitelia boli skvelí.skvele ju prijali a brali ju akoby s nimi chodila do triedy už cele roky.3 x do týždňa ma osobitnú hodinu nemciny priamo v skole počas vyučovania.Nemaj strach,deti sa adaptuju rychlo a tym,že bude zo všetkých stran počuť nemčinu,rychlo zapadne a naučí sa.

bubelajka
1. mar 2018

Určite bude potrebovať podporu a motivaciu hlavne od rodiny,u nás boli aj slzy,ale to hlavne kvôli tomu,že v skole musela zaostávať až do 15:45 a na to nebola zvyknutá..po dvoch mesiacoch sa už navstevovala aj so spoluziackami a to tiež pomohlo,že trávila čas s nimi aj mimo skoly.Držím palce a prajem veľa šťastia

zanas
3. apr 2018

@bubelajka dakujeme