Prestup žiaka 4. ročníka na inú školu kvôli nespokojnosti

larouxx
4. mar 2014

Dobrý deň všetkým 🙂
Môj syn nastúpil na štátnu ZŠ napriek tomu,že mu pred prijatím do 1.ročníka detská psychologička na vyšetrení školskej zrelosti diagnostikovala nadpriemernú inteligenciu na pokročilej úrovni. Áno, môžete sa niektorí pýtať, prečo som teda syna nedala na špeciálnu školu, no dôvodov som v tom čase ale mala niekoľko. Po prvé, bola som slobodná matka a teda som si nemohla dovoliť platiť drahé súkromné školy, po druhé, myslela som si, že pokiaľ bude syn v klasickom detskom kolektíve, pomôže mu to vnímať rôznorodosť kolektívu a naučí sa vychádzať aj s menej "talentovanými" deťmi. Rozhodla som teda pozorovať, ako sa bude situácia vyvíjať a napriek tomu, že mal vždy prvý hotové cvičenia, najlepšie výsledky, chodil na pytagoriádu, tenis, vodné pólo, prvé 3 ročníky mal fantastickú triednu učiteľku, ktorá vnímala jeho múdru hlavičku a vždy ho dokázala zaujať, aby nevyrušoval na hodine, keď mal všetky cvičenia ako prvý hotové, ale čakal, kým aj ostatné deti dokončia. V 4.ročníku žiaľ dostali novú triednu učiteľku, mladú absolventku, ktorá mala svoju prvú triedu a boli sme z jej prístupu naozaj zdesení. Prvé 3 týždne po začatí nového ročníka sa ani neobjavila v triede, nemali sme žiadne informácie o rozvrhu, rodičovské ani naplánované, deti sa pomaly ani neučili. Pani učiteľka po 3 týždňoch prišla, následne na 2 týždne si zobrala dovolenku, potom sa vrátila, dala bez ohlásenia veľkú písomku, pripomínam, že deti sa takmer vôbec neučili, keďže som zistila, že škola má problém s náhradou.. takto to išlo ďalej, na polroka bolo rodičovské združenie, na ktorom to medzi rodičmi a ňou riadne iskrilo a nespokojnosť sa dala krájať. Pár dní po rodičku mi syn oznámil, že triedna je tehotná a že už nepríde, lebo ide na materskú. Teraz škola hľadá náhradu-....Úroveň vzdelania v 4.ročníku je teda mizivá a nebyť toho, že sa so synom doma učím každý predmet ako keby sme mali večernú školu, tak vážne neviem, ako by dopadol. Hlavne, že nemajú triednu učiteľku, ale začal nosiť veľa poznámok, to je pre mňa znamenie, že sa nudí a nieje vyťažený správnym spôsobom. Klinčekom bolo, keď sám 9 ročný syn prišiel za mnou s tým, že tá škola ho neuspokojuje a chcel by prestúpiť na lepšiu. Preto som sa okamžite rozhodla riešiť prestup na inú ZŠ, kvalitnú, s poriadnym prístupom.

Ak už ste si dočítali náš príbeh až dokonca, poprosím Vás na záver o radu, tip na naozaj kvalitnú ZŠ v Bratislave. Zatiaľ plánujem osloviť ZŠ - Juraja Hronca, Grosslingovu...Budem Vám veľmi vďačná aj za Vaše skúsenosti 🙂

dada07
4. mar 2014

Ahoj ... no veselee .. ☹ Zo statnych viem vrelo odporucit prave ZS na Kosickej/Novohradskej - tu vyberovu. problem je vsak s miestom, ani moju dcerku nechceli zobrat do 3. rocnika, aj ked ma papier o nadani. Vyriesili sme to SZS Bajkalska 20 a sme velmi spokojni. Inak aj grosslingova je vraj dobra, ale tam nepoznam nikoho. Treba sa porozpravat s ucitelom/riaidtelom aj o tom, ako vychadzaju v ustrety nadanym detom. Ono totiz ak sa nemylim, skola dostava na taketo deti viac penazi, takze teoreticky by mohla vyvinut aj vyssiu aktivitu pre to dieta.

celasapremenim
6. jún 2014

poprosila by som mamicky, co maju deti na grosslingovej, ake mate skusenosti so skolou? je na skole nejaky dvor pre deti? ake su tam priestory, jedalen...strava....pristup k detom....dakujem

celasapremenim
7. jún 2014

ja odporucam zs kosicka, len je problem tam prestupit, lebo nemajju miesta

belusa
8. nov 2017

@dada07 ahoj prosím Ta ako to funguje na škole na Bajkalskej? Je to súkromná alebo štátna škola?

dada07
8. nov 2017

@belusa Ahoj, je to sukromna skola pozostavajuca zo 4r gymnazia, 8r gymnazia a zakladnej 9r skoly (iba ta je pre nadanych s potvrdenim z CPPaP, ostatne dve su pre tych, co spravia prijimacky), Nie ej to extra experimentalna skola, kde by nezvonilo na hodinu a podobne. Su tam klasicke hodiny, rozsirene vyucovanie prirodnych vied (viac labakov, tie tam maju celkom dobre vybavene) a anglictiny - ta je na fajn urovni. Ucitelia tam maju autoritu, hoci im ziaci tykaju. Plati sa raz rocne. Teraz je na urovni 1600 eur/rocne, druzina je zdarma vratane kruzkov. Stale sme velmi spokojni a najma teda dcerka. 🙂

belusa
8. nov 2017

@dada07 takže stojí to za to? asi tak som pochopila... no zvažujeme základnú školu teda od 1 ročníka len musíme ísť na testy tak si budeme držať palce a tých 800 eur čo majú na stránke? to je ako vstup?

dada07
8. nov 2017

@belusa Ano, to je jednorazovy vstupny poplatok. Skola sa urcite oplati. Nehovorim, ze je dokonala, ale nic take neexistuje. Je to to najlepsie, co tu mame. Paci s ami bezpecna atmosfera na skole, deti sa nemusia bat sa vyjadrit. Ucitelia ziakov aj vychovavaju, v dcerkinej triede napr mali zakazane pouzitie mobilov az do konca vyucovania, resp. druziny. Rodic mohol kontaktovat dieta cez ucitela. Bezne tam riesia aj nejake priestupky v spravani tak, aby deti pochopili co je a co nie je spravne.

belusa
9. nov 2017

@dada07 dakujem už len sa tam dostať

lucik194
6. sep 2023

ZS Grosslingova je uplne obycajna ZS, nicim vynimocna

tiez sa prikláňam k bajkalskej, 2-3 roky dozadu mali zapisne 800 eur a potom sa platilo mesacne skolne 150 eur