Priemer známok 1,67 u druháka

16. jan 2024

Syn má zo slovenčiny priemer 1,67, je druhák, má samé jednotky, ale z diktátu žiaľ dostal dve trojky a jednu dvojku, takže mu to takto vychádza. Myslíte, že je šanca že bude mať na vysvedčení jednotku? 😀 Píšu ešte veľkú písomku, tak možno aj tá o tom rozhodne ešte. Môže dať učiteľka 1tku aj keď priemer známok sa skôr prikláňa k dvojke? Príde mi to také kruté, keď za zopár chýb v diktáte, možnože aj skôr z nepozornosti, by mal dvojku, keď iné predmety má samé jednotky.

mondolina
16. jan 2024

kovbojku kvôli dvojke tu robíš jedine ty.
podľa mňa učiteľka rozhodne podľa výsledku písomky.

autor
16. jan 2024

@mondolina ja nerobím kovbojku, ja som sa len zamýšľala nad tým, ale škoda reči celá táto stránka.

dadis
16. jan 2024

Keby dostal dvojku, tak ho pochval, ze to ma za velku snahu, co preukazal. Ved to vysvedcenie je krasne aj s dvojkami. Fakt neries znamky a tes sa, ze mas sikovne dieta. Nejaky ten dlzen makcen ujde z nepozornosti, vobec to nemusi znamenat, ze v 3.rocniku mu diktaty nepojdu a nebude mat uz nikdy 1 vysvedceni zo SLJ..najma nerob o nom zavery - ze nasmu dietstu diktaty nejdu, slovencina je jeho slaba stranka a podobne..tie znamky su za konkretne vykony - napr. ten diktat si napisal so 4 chybami a preto si z neho dostal znamku 3. Nic to o tebe nehovori, nic zle si o tebe nenmyslim. Aj v tomto prispevku nam minimslne 5 chybiek. 😄

qwert87
16. jan 2024

Nie je to skoda reci, dobre ti tu pisu baby. Jednotkar ma vediet vsetko, nie ze ma trojky (keby jedna, budiš, stalo sa, mal zly den) z diktatov a na vysvedceni ma mat jednotku aby nebol smutny. Znamky nie su o pocitoch ale o vedomostiach. Treba to deti ucit odmalicka. Ani do prace ta nevezmu kvoli tvojim pocitom ale kvoli tvojim vedomostiam.
Moj je tiez druhak. Diktaty neznasa. Naposledy tiez dostal dvojku, zabudol dat bodku na j a dlzen na druhe pismenko. Hold, smola. Je to o pozornosti a treba lepsie pocuvat a davat pozor.

dadis
16. jan 2024

Inak pamatam si, ze moj syn dostal v druhej triede z prepisu 4. Na vysvedcku mal i tak 1 a uci sa dobre, je na osemrocnom gymnaziu a naposledy v kvinte na konci mal na vysvedcku jednu 2.

huxy
16. jan 2024

Urazas sa, keď ti tu všetci nepritakaju, že áno, zaslúži si jednotku. Ale nie, nezaslúži, za také známky a priemer. Akože podľa teba je to spravodlive? Voči jednotkarom? Ani omylom.
Nakoniec môže zavážiť známka z poslednej písomky

sense
16. jan 2024

Sama píšeš ze známky nikoho nezaujímajú, tak prečo trvas na jednotke len aby mal pekne vysvedcenie, keď to na jednotku nie je. A určite bolo tých chýb viac keď dostal trojku z diktátu nielen dlzen.

Píšeš ze sú tu ženy kruté. Ale napr keď moje dieťa písalo zle diktát tak sme denne diktát trénovali.
A takisto teraz bude mať dcéra z francúzštiny na polroka 4,5, hoci priemer je po zaokrúhlení na 5, ale neberú sa do úvahy len známky. A stále ma možnosť si to na konci roka zlepšiť.
Ú nás má 6 (slovenská 1 len ten kto naozaj bezchybne zvláda, ak má ale len priemer ktorý by pod 6 spadla, ma len 5,5 známku čiže kvázi 1-,)
Proste jednotku ma len čistý jednotkar.

A ešte píšeš ze ty nechceš byt taka matka ale chceš mať motivačné jednotku. Co takto miesto takejto motivácie ho motivovať k tomu ze keď bude dostatočne trénovať a pokračovať v snažení, tak na konci roka tam tu jednotku mat bude?
Tvoja predstava o motivácii je prizmurme ôk nech to pekne vyzerá ale pre mňa to nie je správna motivácia. Skôr to môže mať dopad, načo sa snažiť viac keď sa prizmuri ôk. Správna motivácia podľa mňa je ôk teraz mam dva, chýbalo malo a bolo by jedna... Tak sa pokúsi zamakať aby to bolo lepšie.

diewcatqoo
16. jan 2024

Ja nechapem, co ste sa do nej takto pustili. Ano, druhaci su casto nepozorni a pri pisani bezne zabudnu dlzen alebo makcen. Ved su to este male decka. Verim, ze ucitelka ale neprihliada len na priemer znamok, ale hodnoti celkovu pracu a snahu na hodinach slovenciny a berie do uvahy aj to, ze deti ma motivovat. Moj syn by bol smutny kvoli jednej dvojke. A to ho v rodine motivujeme a vstepujeme, ze znamky nie su vsetko a ze dvojka nevadi. Ale on je taky pedant, ze musi mat vsetko super a aj ked doma trenujeme, obcas je v skole nepozorny, lebo je nervozny, lebo prepocuje, co ucitelka diktuje a pod.
Ak by sa uz stalo, ze by tu dvojku pani ucitelka dala, tak ho vezmi na zmrzlinu/do hrackarstva/hocikde, kde to ma rad a vysvetli, ze to nevadi. Mozno bude smutny a budu slzicky, ale zas na druhej strane ho to mozno tiez istym sposobom motivuje a zacne si davat vacsi pozor na nepozornost pri pisani.

vlado818
16. jan 2024

Co by som ja dal za 2 zo SJ...😂😂😂😂
Je to len blbe cislo aby vedeli ucitelia ohodnotit pracu. Ako vy ked chodite do prace dostanete €. Urobite chybu malu stiahnu malu cast odmien... A ano je to nespravodlive kto ma same 1. Co ma povedat potom ten ziak? Ten bude mat aku motivaciu do 2 polroka?

millenam
16. jan 2024

Moja dcéra tretiacka ma tiež z diktatov horšie známky ako z iných pisomiek alebo iných foriem skúšania. Ja osobne nerozumiem tomu, prečo sa pri hodnotení diktatov používa taka prísna stupnica. Žiakovi to v jeho osobnom rozvoji absolútne nepomôže, akurát to urobí z diktatov "strašiakov" pre deti a ich rodičov. Ja si už z diktatov nič nerobím. Pri tej stupnici, čo sa používa, aj výborný žiak dostane z diktátu 2 alebo 3.

erickatt
16. jan 2024

Ono zalezi od ucitelky. Syn mal diktat vzdy 5. Aano uz bol starsi a aj ma strednej. .Ale ostatne ako slovina, mu slo. Pisal uzasne slohy, prejav, vedomosti. Jemu len ten pravopis nic nehovoril. ( Mozno aj pre poruchu reci). A ucitelka to brala do uvahy. A to velmi vela cital, len on si tie Y a I jednoducho nepametal.
Takze vsetko zalezi od ucitelky. Ak sa inak snazi a je aktivny...

saxana000
16. jan 2024

Dcera ma nabeh na dyslexiu riesime akurat posudky a.diagnostiku prvy diktat v oktobri 5ka.dalsie dva 3ka teraz polrocny horko tazko 3ka ale citania a za aktivitu stale jednotky.. priemer 2.3 zatial. Jednotka to uz asi nebude ale bude zalezat od ucitelky na co bude prihliadat.a ci stihneme.odovzdat vysledky z diagmostiky z centra este do polroka. mrzi ju to aj mna lebo ostatne predmety su uplne v pohode zalezi ako sa k tomu ty ako rodic postavis..dvojka vobec nie je zla znamka dolezite je ze sa snazi..

1ryba
16. jan 2024

Veď to vysvedčenie bude motivačné. Bude ho motivovať k zlepšeniu. Ako by ho motivovala jednotka z milosti? Že sa spoľahne, že vždy sa prižmúri oko?

1ryba
16. jan 2024

A keď píšeš, že známky nič nezamenajú, tak nerozumiem, čo vlastne riesiš, keďze to nič neznamená a nikoho to nezaujíma podľa teba.

januska12323
16. jan 2024

Tebe pripadá fér dať 1 žiakovi, ktorý mal celý polrok jednotky a dať 1 aj takému, ktorý mal trojky? Pani učiteľka zhodnotí všetky známky a uvidíte, podľa mňa mu dá motivačnú 2.

simoli
16. jan 2024

vážne vás nechápem ☹ a čo je na tom, že by chcela aby mal čisté. Je to ťažká práca pre niektoré deti a áno je to ich výplata. V druhej triede sú deti na to pyšné a hrdé. Priemer 1,67 je pekný a nikde nie je napísané, že to musí byť dvojka. Každý učiteľ berie žiaka komplexne a aj za snahu. Záleží od učiteľky, ale nikdy som nepochopila prečo keď je priemer napr 1,52 učiteľ dá 2. Prečo? Na druhej strane, keďže už mám svoje na strednej, tam takéto trapošiny nenájdete...aspoň nie na našej...Držím palce.

millenam
16. jan 2024

Na jednotku nemusí mať žiak iba jednotky z písomiek a diktatov. A žiaci sa nemajú porovnávať. Určite si syn autorky zaslúži jednotku. Učiteľka by mala v modernej škole hodnotiť všetko, aj prácu na hodine, aj domáce úlohy a aj diktaty. A nie si zobrať kalkulačku a počítať priemer. A celkom rozumiem autorke. Ak sa rodič dieťaťu venuje a učí sa s ním každý deň, tak mu záleží aj na známkach.

lneviemmeno
16. jan 2024

Nemusi hodnotit podla priemeru, ja som este na strednej mala predmet, kde mi vychadzalo priemerovo asi 1,3 a aj tak mi supla 2jku, lebo vraj objektivne to vidi skor na 2 a priemerom sa neriadi. A pri diktate na 3 si myslim ze to na 1 neni.. Ja som mala ciste jednotky zo sjl a asi by som bola nahnevana keby ziak co dostane 3 z diktatu ma rovnaku znamku ako ja 🤷🏻‍♀️

maciatkolulu
16. jan 2024

Prosím ťa,ako môže dať učiteľka jednotku zo slovenčiny dieťaťu,pre ktorého je skvelý výkon trojka za diktat? Ako k tomu prídu tie deti,čo majú reálne jednotku? Buď to ovláda a ma za jedna,alebo nie a môžeš byť rada,že má dvojku. Gramatika je snáď základ slovenského jazyka....

dzina007
16. jan 2024

@lneviemmeno veru... moj syn ma z angliny priemer 1,27 a na vysvedcku ma 2ku... pretoze z pisomnej formy ma dvojky a 1ky ma len z projektov a citania a ustnych odpovedi.. a akceptujem to.. nakolko podla mna anglictinu na 1 fakt neovlada.

zuzanaete
16. jan 2024

@millenam Len za ucenie kazdy den sa 1 nedavaju. Su ziaci, ktori sa mozu ucit kazdy den a aj tak to na 1 nebude. A znamky maju rozne vahy, co sa zohladnuje v priemere. Je fajn aj ucit dieta, ze teda v niecom je sikovnejsie a v niecom menej. Je rozdiel mat zle znamky z lajdactva alebo kvoli tomu, ze ziakovi to proste nejde. U niektorych deti je super vykon aj ta 3. Aj s tou 3 mozu viest uspesny pracovny zivot v dospelosti.

lneviemmeno
16. jan 2024

@dzina007 presne a mne aj tak hovorili, ked som este chodila do skoly, ze niektore pisomky a veci maju inu vahu. Cize diktat moze mat napr inu vahu ako nejaka 5minutova pisomka. A ucitelka len vie, ako ziak ovlada predmet a nemusi to byt na zaklade priemeru

maciatkolulu
16. jan 2024

Tebe sa to zdá kruté? U nás malú prváci aj trojky. Žiaľ,keď to nešlo,tak to nešlo. To sú známky,hodnotenie výsledkov. Maznanie bolo v škôlke. Tak nám to povedala učiteľka. A nie,že Janík ma z prvouvky jednotku,tak snáď nebudeme za zlý diktát,jednu dvojku. My ani netušíme známky a vidím,že je to fajn. Vidíme až vysvedcenie,ktore je výsledkom polročné/ročnej práce a nie ratanim priemeru a vydobitych znamok premotivovanej matky. Ak by mal dvojku,tak je snáď motivácia mať na konci jednotku a nie,že však nevadí,sem tam trojka,bude z toho jednotka🤣to je dobrá motivácia.

katulienkax
16. jan 2024

nam ucitelka v druhom rocniku dala solovu dvojku zo slovenciny, lebo dcera je tiez nepozorna na diktatoch a v odpisoch. Svet sa nezrutil

vv88
16. jan 2024

Písanie, resp. známkovanie diktátov v našom mizernom školstve je len čerešnička na torte. Namiesto toho, aby sa deti učili čítať so záujmom a porozumením a plynule a zrozumiteľne písať, aby sa gramatiku učili spontánne z prečítaného, drvia sa do absurdných detailov jazykovedu, z ktorej 99 percent nikdy nikde nebudú potrebovať - okrem monitorov a prijímačiek. Naše školstvo (a súdiac podľa výsledku volieb nielen školstvo, ale väčšina našej populácie) nepotrebuje a neprodukuje šikovné, zvedavé a kreatívne deti, ale tie, ktoré sa vedia nabifliť a odmemorovať dátumy, pravidlá a poučky. Milá autorka, chápem tvoje rozčarovanie a myslím si, že trojka z diktátu je skvelá známka. Držím palce.

katulienkax
16. jan 2024

a druha dcera dostala solovu dvojku z matiky aj ked priemer mala menej ako 1.5 ☹. Ucitelka to vysvetlila tak, ze matiku hodnoti aj podla aktivity na hodine a bola malo aktivna a ked ju vyvolala, strasne pomala. Uznala som ze dcera naozaj nie je z matiky na jednotku, lebo naozaj je pomala a nevie riesit slovne ulohy, aj ked ucitelka ich netrestala pocas roka zlymi znamkami, skor motivovala ale musela som uznat ze na jednotku nie je napriek priemeru < 1.5 ...

katulienkax
16. jan 2024

@dzina007 presne toto u nas z matiky, ale ja som uznala, ze dcera naozaj nie je na 1 z matiky

maciatkolulu
16. jan 2024

@vv88 v Rakúsku je diktát tiež alfa omega.... Predpokladám,že v každom školstve je znalosť materinského jazyka ten základ.

maciatkolulu
16. jan 2024

A inak,vzorka tu na MK je taká,že hmmm,malo by sa to este aj sprísniť🤣

janulik2008
16. jan 2024

Moja neter bežne zabúda dlžne a mäkčene, keď sa sestra na to pýtala tak učiteľka povedala že to sú "lajdácke" chyby, keďže sa ponáhľa a pritom pani učiteľka im dlžne zdôrazňuje (mala je tiež druháčka) 😁, keď riešime i/y a napíše zle tak jej poviem že nech to opraví a povie mi že "nie je to jedno?" 🫣🤣
Inak neznáša slovenčinu, radšej napíše 50 príkladov ako napísať jeden diktát a pritom sama učiteľka povedala že malá patrí k najlepším aj keď áno aj ona schytala dvojku 🤣 no čo, svet sa nezrutil 😁