Problém prváčika s učiteľkou

jakubik
4. mar 2016

Baby potrebujem poradiť a možno získať taký nadhľad. Mám prváka, je to živý chlapec, od začiatku si nesadli s učiteľkou. Má 50rokov a 25 ročnú prax ako učiteľka. Po mesiaci chodenia do školy (malého nosím každý deň do školy ja) ho bola odviezť babka, učiteľka ju stretla a sťažovala sa na syna, že vyrušuje, kričí cez prestávky a píše horšie ako cigánka, hlavne, že za písmo nosil každý deň slniečko niekedy aj s hviezdičkou. Tak som za nou zašla, samozrejme syn nesmie vyrušovať ani kričať ani behať cez prestávky, dohodli sme sa, že mu s manželom dohovoríme a uvidíme ako sa situácia vyvinie. Ale zároveň som ju poprosila aby ho aj ona usmernila a keďže si poznám syna, potrebuje na seba upútať tak vystrája a ešte som ju poprosila, aby ak urobí niečo fajn aby ho pochválila lebo to naňho viac funguje ako krik, ale jasne, že som jej dala za pravdu, že nesmie vystrájať. Vyjadrila sa citujem, že ma dokonalú triedu (23detí) len náš syn jej vystrája. O mesiac sme sa kontaktovali telefonicky, že ako a ona sa vyjadrila, že náš syn je zlý a vychcaný, presne takto mi to povedala do telefónu. Skoro ma vystrelo, poznám si dieťa, viem aký vie byť živý aj v škôlke bol, stačilo ho upozorniť, dať mu úlohu a usmesniť, ale aby bol zlý? a vychcaný? tak to ma dostalo. On by aj posledne dal a keď vidí, že sa niekomu z detí krivdí letí na pomoc aj keď hrozí jemu jedna po papuli. No riešila som to psychologičkou, dala posudok, že je ok len potrebuje čas. Volala som pani učiteľke aby sme sa stretli, lebo ma sama žiadala aby sme sa kontaktovali a jej telefonát znel v zmysle, že čo chceme veď vidíme známky (má samé jednotky, písmo už ukážkové to sme docvičili) a že nemá na nás čas, stretli sme sa vraj je správanie v norme a tým to haslo. Syn mi začal doma vymýšľať, že ho bolí bruško, potom lakeť potom už neviem čo. Vyšlo z neho, že mu pani učiteľka pred deťmi nadáva do klamárov a deti naňho chodia žalovať. Viem, že není svätý a vie aj podpichnúť, ale aby bol vinný za všetko čo sa tam deje? Učiteľka vravela, že ak jej 3 deti povedia, že niečo urobil, povedal, tak im verí, lebo má dokonalú triedu a určite by neklamali. Chcem ho preložiť, nechce ani počuť, určite sa bojí, neviem čo robiť, učiteľku bude mať až do druhého stupňa. Čo sa týka učenia je jeden z najlepších v triede.

jakubik
autor
4. mar 2016

@marmaris presne tak by to malo byť, ale aká je doba? Takýchto učiteliek je veľmi málo a ak by som mala aspoň jednu známu čo učí prváčikov tak neváham už v októbri, ale takto je to na figu

dominika2221
4. mar 2016

Mala som podobný problém ale časom si učiteľka zvykla keď prišla na to že ho prec nedam a bude ho musiet tolerovať časom sa to upravilo dokonca si ho oblubila a ma samé jednotky aj v druhom rocniku no pribudla nam anglictinarka ktorá na ňom sedi ale snazime sa biflovat aby sme jej nedali šancu na horšie znamky

dominika2221
4. mar 2016

V prom rocniku učiteľky skusaju ak im nejaké dieťa nevyhovuje lebo ho ešte môžu premiestniť ale ja by som to nerobila ak kolektív proti nemu stve skamaratila by som sa s mamickami a budovala mu kamaratov z tiedy mimo triedy aby boli kamosi aj v škole deti sa väčšinou potom spoja aj v tiede

jakubik
autor
4. mar 2016

@dominika2221 to nepôjde, deti sú z celého mesta, nie z okolia a čakám bábätko a ešte 2 ročnú mám doma, poobede som rada, že stihnem ísť ponho do školy a dvakrát do týždňa na floorball

jakubik
autor
4. mar 2016

@dominika2221 tie maminky vôbec nepoznám, išiel do cudzieho kolektívu, teraz prišiel domov jasne dalšia jednotka, že mu bolo dobre, lenže dokedy?

catrina_s
4. mar 2016

Podla mna, take stare ucitelky by uz na skolach nemali ucit.. nemaju nervy, nemaju trpezlivost, ochotu pracovat s detmi ... Do skolstva by mala prist mladsia krv, ktora aj ked nema bohate skusenosti ale ta praca s detmi je ovela jemnejsia, trpezlivejsia..

Takto na to doplacaju chudatka deti

figurantka
4. mar 2016

@dominika2221 toto čo navrhuješ ty je podľa mňa časovo náročné a myslím, že v dnešnej uponáhľanej dobe priam nemožné. Predstav si koľko času by mamu stálo, kým by to vyriešila.

@jakubik Ja som za rázne riešenie, ak nepomôže rozhovor s riaditeľkou, tak jednoznačne dieťa preradiť do inej triedy, či školy. Deti si veľmi rýchlo zvykajú na nový priestor, v ktorom pôsobia (pokiaľ nemá vyslovene problém s adaptáciou). Každá matka najlepšie pozná svoje dieťa a vie čo je pre neho dobré a ak cíti, že sa dieťa stráni školy len preto, že mu učiteľka strpčuje život a aj spolužiakov proti nemu štve, tak by mala konať. Nenechaj sa zastrašiť, rob čo cítiš!

jakubik
autor
4. mar 2016

@figurantka práveže máme problém s adaptáciou, on preto na začiatku vystrája, lebo si ťažko zvyká na nové prostredie. Teraz prišiel zo školy a vraj bolo super, lebo už má 2 kamarátov v triede tak sa teší. Nechcem sa ho vypytovať na učiteľku, lebo on málokedy niečo porozpráva, skôr sa to ukazuje v bolesti alebo nervozite po škole. V škôlke ho jedna učiteľka veľmi mala rada, lebo vzdy vravela, že má dobré srdce a rád pomáha len je ho potrebné správne usmerniť, druhá ho nemusela a vždy hladala chybu, že nepekne kreslí, že vyrušuje atď.

jakubik
autor
4. mar 2016

@figurantka teraz máme 3 dni čo chodí rád, týždeň predtým katastrofa, ja už praveže neviem, s učiteľkou sa nedá rozpráva sa s nami ako s poslednými cigánmi, tolko arogancie som ešte nezažila a pritom sme vzdelaní, slušní, pracujúci ľudia, deti nepoznajú nadávky atď. manžel v živote nebol v krčme alebo ho nikdy nevideli opitého lebo nebol, venujeme sa jeden druhému a rodine

kenzom
4. mar 2016

@catrina_s ale mladé neprídu kvôli platu! !!staršie máš pravdu už nemaju trpezlivosť~ úprimne sa nečudujem~ ale čo s tým? Vyhodiť pred dôchodkom? tiež nezabudaj na to koľko detí v triede je~ aké sú~ ak je tam viac problematických detí tak to nezvládne ani mladšia. ..

dominika2221
4. mar 2016

@jakubik mam doma tiež dvojročnú 🙂 zo začiatku som sa ani ja s mamickami nepoznala po čase si určite najde kamosov prvý rocnik je ťažký sám o sebe ten prechod zo skolky učenie vyššie nároky niekedy my rodičia viac stresujeme a strachujeme sa ako deti a niekedy sa to casom samé doriesi a upokoji

jolinka
4. mar 2016

ked si hovorila o svojom synovi, akoby som svojho videla, moj je takisto prvak , takisto zivy nesustredeny, aj vysmiaty ukecany, spolocensky, ale inak zlaty, dobry chlapec, ochotny, empaticky.

Prve mesiace mi ucitelka tiez hovorila, ze casto vyrusuje, skace do reci, alebo nereaguje na pokyny, ale ze ona vie ako nanho, potom uz v januari mi ho chvalila, ako sa zlepsil, aj v pisme aj v spravani, ze sa lepsie sustredi. Moj syn svoju ucitelku ma rad a ona jeho. 🙂 V tom je to... podobne dieta, ale iny pristup. Prvacik ma chodit zo skoly s iskrickami v ociach, mat este to detske nadsenie a v ucitelke vidiet priam "bohynu" a nie trpiet odsudenim a sikanou od dospelej osoby ktora ho ma viest a nie odsudzovat.

Aj druzinarky ked sa pytam, ze ano, je zivy ale v pohode, ze ona vie aki su chlapci, ze ma takych viac, a ze on je inak dobre bezproblemove dieta.

Neviem si predstavit zeby mi o nom povedala ze je zle vychcane decko 😠

Ja by som ho prelozila rovno na inu skolu, je malo pravdepodobne zeby zase natrafil na podobnu "pedagogicku"

jolinka
4. mar 2016

este tie vyjadrenia typu " mam triedu dokonalych deti" len vas je zly... to je fakt vyrok hodny profesionala 😕 😕

jakubik
autor
4. mar 2016

@jolinka veď to keby mi to niekto povedal tak by som ani neverila, že to pedagog vypustí z úst, ale je to tak, všetko sú jej slová presne v tamto znení

petkavka
4. mar 2016

Ahoj Jakubik @jakubik - my sme riesili pred mesiacom nieco velmi obdobne v vskolke (chodila do predskolskej)...v podstate ucitelka sa postavila proti nasej dcere a zacala detailne sledovat jej spravanie a vsetko co urobila zle...dokonca nam oznamila ze ma agresivne prejavy ...zostala som sokovana a dala som si urobit posudok z byvalej skolky, baletnej skoly aj z anglitciny - vsade som dostala odpoved ze dcera je kludne dieta a agresivne spravanie vyslovene nema rada a vyhyba sa mu.

Napriek tomu, ze v skolke mala kamaratky a mali sme to kusocek od domu-zvolili sme okamzity prestup. Rovnako ako sa vyjadrila @marcojakub ...bola to ta NAJLEPSIA VOLBA PRE DIETA. Nova ucitelka sa ku dcerke sprava velmi milo a prijemne a to je pre nas ale hlavne pre dcerku najdolezitejsie.

jakubik
autor
4. mar 2016

ja viem, že zo začiatku robil zle, ale aj to, že to robil preto lebo chcel na seba upútať, aj buchol deti, ale viem, že aj sa mu posmievali a jemu vyletela ruka, tak lenže kde to nie je? Teraz nikoho neudrie a aj tak je stále zlý, strašne ma trápi, že sedí sám a deti ho majú za zlého

jakubik
autor
4. mar 2016

a vie sa aj riadne vytočiť, ale to len vtedy keď vidí, že je to neprávom alebo niekto donho podpichuje

alizabka
4. mar 2016

Niektore deti su zivsie ako tie ostatne, mozno su aj prchkejsie, alebo maju vacsi problem sa sustredit na hodinach, ale aby boli preto ucitelkou vyclenovane z kolektivu, aby sa na nich ukazovalo prstom, vzdy ked sa v triede stane nieco zle, alebo aby ich ucitelka nazyvala klamarmi??
Mne to pride, ze vy sa naozaj snazite situaciu riesit (s psychologickou, s ucitelkou, riaditelom), chybe ja skor na druhej strane, lebo ucitelka zjavne ziadnu skutocnu snahu dany problem riesit nema. A skor to vyzera, ze nie vas prvacik ma problem s ucitelkou, ale ucitelka ma problem s vasim synom. To ako sa vyjadruje na jeho adresu je na hrane a ze si dovoli odignorovat dieta v obchode, ak sa k nej prihovori, to uz je co za chovanie?? Ak sa chova arogantne k vam s manzelom, ako sa asi chova k vasmu synovi?
To ze sa on tesi, z niektorých dni v skole je fajn, ale ja by som sa bala, ako sa na nom mozu zapisat dni, ked pani ucitelka nema svoj den.
Moje dieta este skolopovinne nie je, ale ja by som vam tiez radila prelozit syna do inej skoly. Mozno to bude zo zaciatku tazke, ale po case si na novu skolu urcite zvykne a najde si kamaratov. Ja ho chapem, ze sa boji novej skoly. V tej terajsej si uz zvykol, aj na zle, a asi sa boji, ze v novej to bude rovnake, mozno horsie. Ale moze to byt predsa aj lepsie 🙂
Vysvetlite v novej skole preco opustate tu staru, aky problem mate s terajsou ucitelkou, aj to coho sa obavate pri prestupe na novu skolu. Skuste sa poinformovat v inej skole, vsetko si dopredu vydiskutovat a uvidite aky budete mat z toho pocit. Mozno vam prave to pomoze sa definitivne rozhodnut.

Ja s mojimi detmi takuto skusenost este nemam, ale na môjho mladsieho brata si v jeho tretom rocniku ZS tiez zasadla nova pani ucitelka a skoncilo to az tak zle, ze sa zacal z toho ako dieta zajakavat a drzalo ho to az do dospelosti. Dovtedy (prve dva rocniky ZS) to bol bezproblemovy chlapec, tiez mozno trosku zivsi, ale nova ucitelka ho za jeden rok dokazala doslova straumatizovat, dokonca rodicom odporucila aby ho prelozili do osobitnej skoly, lebo tam podla nej patril. Rodicia to vtedy konzultovali s odborníkmi a ti len krutili hlavami. Vtedy tiez pomohol len presun na inu skolu. Dnes ma brat za sebou uspesne uz aj VS.

Drzim palce, aby sa vam podarilo najst to spravne riesenia pre vasho syna. A aj napriek tomu, ze ja som zastanca slusneho chovania a pristupu k ludom, mozno by pani ucitelke trebalo dat tiez najavo, ze urcite chovanie z jej strany nie je akceptovatelne.

bonaqa2013
4. mar 2016

maminka, s mojou dcérou tiež chodí chlapček čo ho rodičia dali preložiť z triedy A do triedy B. asi mali pocit, že pani učiteľka nie je to čo by malo byť a tak konali. stalo sa to ešte v prvej triede - minulý rok. deti majú chlapčeka radi - učiteľka proste povedala že odteraz bude chodiť s nimi a hotovo. Aj dcéra ho spomína. Takže my sme na dedine, ak nenájdeš vhodnú školu, tak nech ho preložia z jednej triedy do druhej....
50 ročná baba má asi problémy je v prechode tak je celá nervná..... poznám zopár takých trúbeľ..... A odnášajú to deti...

bonaqa2013
4. mar 2016

kolegyňa mala dcéru v prvej triede a tá mala tiež podobný problém. Prišla nedela večer a dcéra mala horúčky. stále každú nedeľu. potom zistili že to má z nervov, učiteĺka hotová striga - nie výzorom, ale chovaním.... Načo až tak ďaleko to hnať....

jana121212
4. mar 2016

@jakubik ja by som sa skusila aj spoluziakov popytat ako prebieha vyucovanie, ci tvoj syn vyrusuje a neposlucha alebo ci ho ucitelka tresta podla nich nepravom. Pripadne by som prisla na rodicovske o nieco skor, skusila si tam najst 2-3 sympaticke mamicky a poprosila ich, nech sa spytaju na tvojho syna svojich deti. Takto asi najlepsie zistit co sa cez vyucovanie deje. A podla toho by som sa zariadila.

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jvlo
5. mar 2016

@jakubik ja som to zazila na vlastnej kozi, ale bola so starsia,mala som 13 a chodila som na osemrocny gympel. Ak ostatny za polrok dostali 5 znamok,ja k nim este dvadsat patiek, bolo to hrozne, nechala ma prepadnut,aj ked som plynule hovorila anglicky,vkuse o mne hovorila v zlom,zmenil sa aj postoj inych ucitelov voci mne, uplne som rezignovala,nenavidela som skolu.....nastastie ma nasi dali na inu strednu, kde som bola najlepsia v triede, skoncila som tazku VS......som stastna,ze ma prelozili. Na gympli boli aj dobre dni,ale vacsinou len vnutorny stres....ty si rodic a musis sa rozhodnut za neho....ja by som ho prelozila hned,lebo raz sa to v nom moze zlomit,zacne skolu flakat a pokazi si buducnost

jakubik
autor
6. mar 2016

Ďakujem kočky za podporu, ono je to ťažké, lebo syna v škole nevidím, ale už tie vyjadrenia nie su v poriadku. Riešime to s manželom, v pondelok idem za novým riaditeľom poradiť sa, lebo majú iné učebnice a aj prebraté písmená, snáď sa podarí do týždňa, len je ťažké zistiť si presne o aké učiteľky ide, keďže ich osobne nepoznám a prvý dojem môže klamať

jakubik
autor
6. mar 2016

@celasapremenim prosím ťa máš osobnú skúsenosť?

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julinkaz
6. mar 2016

Prave preto, ze ma 25 tokov praxe, uz nevie, ako sa ma spravat k detom. Mna neskutocne vie nastvat, ked vidim ako sa ucitelky, niekedy az afektovane, rozpravaju s rodicmi deti, ktori bud maju viac penazi alebo sponzoruju skolu a ucitelkam vzdy nosia "male"pozornosti... stale hovorim, ze tolko rokov praxe lezie tym ucitelkam na mozog cest vynimkam, a tie deticky potom z nich maju neurozy a do konca zivota si to budu pamatat.... moja neterka z jednej ucitelky normalne kazde rano vracala ☹ takze zober chlapca cim skor a prejdite do inej skoly, nedovol, aby mu jedna krepla takto nicila detstvo... ospravedlnujem sa, ak som sa niekoho dotkla, ale ako pisem, cest vynimkam...

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beucika77
6. mar 2016

@jakubik Ja som taktiež učiteľka, dokonca na 1. stupni. Deti sú rôzne..., aj ja má v triede rozdielne, ale nikdy som nerobila medzi nimi žiadne rozdiely! Ja by som išla so sťažnosťou za riaditeľom (ľkou), ak s tým nič neurobí, tak preložiť do druhej triedy, to sa dá, a ak má na to riaditeľ taký názor, že malý ju aj tak na chodbe stretne a aby ste išli do inej školy, ... nemám slov... Neviem, čo to môže byť za učiteľku, ale jej správanie nie je v poriadku. Preložiť dieťa do inej školy môžeš hocikedy v priebehu roka aj bez udania dôvodu. Ešte je malý, rýchlo si zvykne na iné deti a dobrú p. učiteľku určite nájdete 🙂