Problém s pani učiteľkou

xenicka13
25. jan 2013

caute, syn je tretiak, mame stale ten isty problem s matematikarkou, presne toto som riesila minuly rok, syn mal same jednotky za cely polrok a z posledneho testu mal dvojku, tak mu dala na vysvecko dvojku, bola som za nou, vysvetlila mi to tak, ze ten test bol pre nu smerodajny, ok, som povedala, zase je tu polrok, syn ma v ziackej za cely polrok iba jednu dvojku zo slovnej ulohy, z polrocneho testu, pre ucitelku smerodajneho mal jednotku, aj zo vsetkych dolezitych previerok a testov a vcera dosiel sklamany, ze bude mat dvojku, to mam ist zase za ucitelkou a zopakovat jej, co mi minuly rok povedala o smerodajnosti polrocneho testu, mate niekto s takymto hodnotenim skusenosti, diiik

evabb35
25. jan 2013

@kaja73 myslím, že to bedlivé sledovanie pokrokov v škole asi súviselo aj s úrovňou nášho školstva, s rozdielnou úrovňou jednotlivých škôl. Sami rodičia videli, že učitelia v škole neurobia pre ich deti nič nevyše, takže sa na učiteľov nespoliehali....asi to bude aj tým.

My sme boli iná generácia, rodičia s nami školu vôbec neriešili. Učila nás iná generácia učiteľov - prístup učiteľov bol vtedy úplne iní. Zadarmo, z vlastného záujmu nás doučovali, nechávali po škole slabších žiakov, aby si robili domáce úlohy pod ich dohľadom...to bola úplne iná doba v našom školstve ako je dnes.

u2jana
25. jan 2013

http://www.sme.sk/c/6676542/cim-je-skola-slabsi...

dost dobry clanok, oplatí sa precitat

evabb35
25. jan 2013

@kaja73 podľa mňa veľmi záleží na učiteľovi a na prístupe učiteľa ku žiakovi - od neho dosť závisí ako sa dieťa v škole uchytí a aký vzťah si ku škole vytvorí a aký bude mať neskôr prístup k učeniu. Vždy deti ohrozovali aj takí učitelia, ktorí dokázali školu znechutiť aj talentovanému, bystrému žiakovi, resp. dokázali zneschopniť aj bystrého žiaka.

jajka257
25. jan 2013

ja som ucitelka matematiky a ked uzatvaram znamku, tak beriem do uvahy vsetky znamky. Ja hodnotim cez body a percenta. Je samozrejme, ze velky test ovplyvni znamku, ale ked bol na jednotku, tak nechapem, preco takto rozhodla....

Inac, ja ako dieta som mala ucitela matematiky, nastastie len rok, ktory mi chcel dat dvojku na vysvedceni za to, ze som nemala okraje v zosite.....a to sm bola riesitelka matematickych olympiad a podobne. A pamatam si, ze som mala u neho asi tak 20 jednotiek a jednu dvojku, ae nemala som okraje....... 🙂 🙂 🙂 a ja som ale bola huba nevymachana , sla som za triednou a hned som jej povedala co a ako a potom za strykom, ktory bol kedysi u nas riaditelom a ukazala som mu ziacku knizku a ten bezal do skoly ako zmyslov zbaveny a este si aj vyziadal moje bezchybne pisomky a pan ucitel mal problem, vtedy mu vysvetlili, ze za kraje sa dvojka nedava. Viac ma neucil, ucil ine triedy. A to je aj moja rada, hajde za ucitelkou, vyziadat si pisomky a testy k nahliadnutiu a ak tam su jednotky a len jedna dvojka, hajde s tym za riaditelom. Lebo tymto pristupom sa moze stat, ze dieta zanevrie na matematiku aj skolu.

maris75
25. jan 2013

A co tak vysvetlit synovi, ze sa uci pre seba a nie pre znamky, takze hlavne je, ze tu matematiku vie a na dvojku na vysvedceni nech sa vykasle. Ja synovi stale zdoraznujem, ze sa uci pre seba, nie pre znamky. A ja by som mu nehovorila, ze ked sa bude viac ucit, tak bude na konci jednotka, nahodou si ucitelka zase urobi co chce a on bude este viac sklamany a demotivovany. Mne pride, akoby sa zabudalo, ze hlavne je sa v skole nieco naucit a nie nahanat znamky, tym nechcem povedat, ze hodnotenie ucitelky je spravodlive, skor len to, ze deti sa velmi upinaju len na to aby mali jednotky a horsia znamka ich demotivuje sa ucit, proste, aby nepovedalo, ze nemusim sa ucit, lebo aj tak dostanem dvojku, ale naucim sa to, aby som to vedel.
Moj syn je tiez tretiak a mam pocit, ze celkom chape, ze sa uci preto, aby nieco vedel a ze to v zivote moze neskor potrebovat, aj ked ma niekedy nici tym, ze naco mu bude napr. nasobenie, ale vzdy som mu zatial nasla zdovodnenie.

sasiki
25. jan 2013

Jedna známka rozhodne nie je smerodajná ! Smerodajný je predsa celý polrok, aj keď určite je opakovací test "väčšia známka". Okrem toho musí byť takáto super smerodajná písomka pre deti veľmi stresujúca. Určite by som to riešila. Je to demotivácia, nie motivácia 😠