Problémy s dieťaťom v škole. Čo máme robiť?

indigovy
27. sep 2009

☹ pisem vam preto,lebo mam velky problem s dietatom v tretom rocniku zs. dieta je na mna psychycky velmi naviazane. problem zacal uz v prvom rocniku zs. do skoly nastupil v pohode prve dva mesice uplne super nachystany,ulohy napisane. potom v novembri prve sklamanie od triednej ucitelky-pokarhanie pred celou triedou za chybne precitanie textu v citanke. odvtedy to islo s nim dolu vodou. zabudal si veci do skoly,nerobil si poctivo ulohy a odmietal chodit do skoly. takze prvy sme volako zvladli. potom sme sa prestahovali a nastupil do skoly v mieste bydliska, nastup do druheho rocnika-riadny sok-ucitelka ako z hororu. dva mesiace nervy, stresy ,peklo.zariadili sme potom spatny navrat do byvalej skoly. o trochu lepsie ale problem s robenim uloh, ked som bola poobede v praci, takze zas na koberci u triednej ucitelky kvoli uloham-same poznamky. styri posledne mesiace skolskeho roku som bola nezamestnana, chlapca som vodila do skoly, ked prisiel domov bez problemov sme si napisali domace ulohy. druhy rocnik sme dokoncili bez vacsich problemov.od jula som znovu zamestnana. chlapec nastupil do tretieho rocnika- stvrty den odmietal ist do skoly,ale isiel, potom na piaty den manzel ho nemohol dostat do skoly.na siesty den bol v skole aj s napisanymi ulohami, ale dve ulohy sme si zabuli napisat.prisiel zo skoly v hroznom stave, velmi sa zlostil, v ziackej mal dve cervene poznamky:nemal domacu ulohu, nemal domacu ulohu 5.za tu 5 velmi plakal a ucitelka ho vysmiala pred celou triedou.od vtedy znovu stresy, peklo zo skoly a odmietanie chodit do skoly. riaditelka nam navrhla aby sme si vybrali z toch moznosti:1.individualna integracia 2.pedopsychiater 3.liecebno- vychovne sanatorim. prosim poradte co mame robit? inac je narodeny 2.10.2000-zaradeny medzi "indigove deti! mirka

teodorka
27. sep 2009

nepises z akeho ste mesta...ale odporucala by som zmenit skolu ,nemate tam nejaku specialku?moj syn chodi specialnej pre recovo postihnute [aj ked nie je]a vtriede je len jedno ktore ma mensie problemy ...ostatne deti maju problemy s ucenim ...je to tam super lebo su v triede len 8 takze individualny pristup je samozrejmost .Treba to podchytit cim skor lebo tie problemy sa budu na seba len nabalovat.Prajem vela stastia 🙂

mata2
27. sep 2009

ahoj,pises ze ked si bola doma,boli ulohy aj skola bez problemov...
ked teraz chodis do prace,skus pohladat nejaku "opatrovatelku" k malemu,ktora si s nim urobi ulohy a pripravi ho do skoly...myslim ze tretiak este pomoc pri uceni potrebuje...
ja si myslim ze je normalne ze zaziva stresy a odmieta chodit do skoly,ked si je vedomy toho,ze nieje dobre pripraveny na vyucovanie....tiez by som mala stresy keby som nemala ulohu...zvlast ked je ucitelka schopna vysmiat ho pred celou triedou 😠 ....inak s tou by som si tiez pohovorila 😠 😠 😠

danciacik
27. sep 2009

Ahoj ja síce školákov ešte nemám, ale čiastočne súhlasím s Mata2 a ešte by som s ním zašla za psychologičkou, možno má fakt nervy aj z učiteľky - z toho prístupu, možno mu treba dvihnúť sebavedomie.

macka01
27. sep 2009

neviem,je trochu na rodičoch,aby skontrolovali deti,či sú pripravené do školy ako treba.Mám druhaka,a sama mu skontrolujem každý zošit.S učiteľkou sa treba porozprávať,čo najkôr,keď sa chlapcovi škola úplne zhnusí,budete mať veľké problemy.A potom možno detského psychologa osloviť ak by nepomohol rozhovor len s učiteľkou,poprosiť ju,aby sa mu citlivejšie venovala každé dieťa je iné,ináč sa prispôsobuje,a chodenie medzi školami mu tiež nepridá,malého treba povzbudzovať,pochváliť a podporiť 😅

maznacik007
27. sep 2009

tretiak by si uz mal robit domace ulohy sam.. aj bez kontroly rodica.. ale samozrejme su typy deti kt. treba kontrolovat..
inak vzhladom na navrhy riaditelky bude asi aj iny problem.. mozno je maly tazko prisposobivy a uzavrety a vztahovacny... urcite to treba riesit s psychologom.. lebo sa to moze zhorsovat a podla nalezov zvazovat.. dalsi postup..

briluxina
25. jún 2013

Dobrý deň. Chcem sa opýtať či aj vy máte niekedy pocit, že nieste ste školou dosť informovaní. Mám prváka, práve končí, prospech je fajn ale mám pocit, že nám tu unikajú informácie. Včera mali v družine Zlatého slávika, o čom všetci vedeli, iba ja nie. Bolo treba naučiť syna nejakú ľudovú pieseň aby mohol súťažiť. Samozrejme keď som prišla pre dieťa do školy tak mi vychovávaťeľka povedala,že on jednoducho spievať nechcel...že sa dožaduje výhry tak, že výhru nedostane...Padla mi sánka...Syn mi doma tiež nič nepovedal, asi zabudol...Pravdou je aj to, že nastúpil po dvojtýťždňovej marodke. S riaditeľkou som bola v dennom kontakte kvôli úlohám a nikdy sa mi nezmienila.
Neviem či nezveličujem ale ako matku ma to trápi. Nechcem aby sme vyzerali ako exoti. V triede majú 9 detí, bože kde sú časy keď nás bolo v triede 35.