Problémy vo výchove

dannizeta
18. jún 2018

Ahojte maminky! Potrebujem poradit ohladom deti (syn 7r., dcera 5r.) Syn prave konci 1.rocnik, v skole same jednotky- ale spravanie je o niecom inom.V skole je nesustredeny, zaujima ho len to svoje.Doma nikdy nepocuvne na prvy krat ale aspon na siedmy.Clovek aby stal pri nom aby dokoncil co zacal.Zabudne a hraje sa.Mam pocit, ze ma problem sa sustredit na to co ma urobit.Neviem ci mame navstivit psychologa, alebo sme na vine my- rodicia.Stale je u nas krik a nervozita.Vsimam si deti v jeho veku, su uz rozumnejsie, da sa na ne spolahnut v jednoduchsich veciach, pomahaju s mensimi detmi, ale nasho treba strazit, lebo stale nieco zle vyparati.
Dcera je zas nevyspytatelna povaha.Chvilu by ju aj na chleba natrel, no zrazu sa jej nieco nepaci a je tu truc, plac, vrieska na celu ulicu.Stale by chcela aby bolo tak, ako chce ona.Ked jej to nedovolime, je ohen na streche.Vie takto trucovat a plakat aj hodinu vkuse.Vynucuje si pozornost? Mame este 20 mmesacneho syna, takze sa najviac musim venovat jemu.Dakujem za cenne rady 😏

mondolina
18. jún 2018

Jeho správanie je normálne.maloktore dieťa v jeho veku posluchne na 1 x.

pininka
18. jún 2018

Akoby si pisala o mojom synovi. My sme boli u psychologicky este nez siel do skoly, lebo nastupoval predcasne a povedala ze tak sustredene dieta a aj poslusne nevidela davno,ze s nou spoluoracoval v pohode a je sikovny. Ono pri tychto detoch je problem hlavne pristup. My ked mu doma len trosicku povolime okamzite to zneuzije a v skole si ucitelka nejako nevie najst nanho system, resp asi nechce a tym padom ju ma syn v pazi. Vysledky ma vsak tiez super, ziadne nutenie do ucenia. Takze ho vzdy po poznamke upozornim,aby sa spraval inak, ale moj muz vzdy len mavne rukou. My vieme ze od mala je to proste dieta ktore musi byt neustale v pohybe a mat nejaku cinnost.

zuzmka
18. jún 2018

@dannizeta ahoj, taketo spravanie deti je "normalne"....zase si zober, ze nemozes chciet od 7 rocneho a 5 rocnej aby sa spravali ako 20 rocni....ja mam deti 8 a 6r a tiez clovek niekedy nevie kam z konope ;) aj u nas je krik...sem tam deti posluchnu na 1x, ale to ozaj len sem tam :D ja sa snazim veci vysvetlovat v co najvacsom klude (cize, ja v prvom rade musim byt kludna), ale nie vzdy sa dari ako by som si predstavovala.....a hlavne treba dat detom priestor, to znamena, ze povedat im co od nich chces, povedat im to jasne a s kludom a nechat to tak, ak to deti behom urcitej doby neurobia (napr do pol hodky), tak znovu, im to treba zopakovat, len vies, treba to vysvetlit tak, aby chapali preco chces od nich to alebo ono...ci uz to je spravanie alebo nejaka cinnost...cize pekne po lopate a hlavne z ocu do ocu ;) pocuj dcera moja, treba tie hracky upratat, lebo ved aha aky je tu z toho neporiadok, neni to pekne, ani tym hrackam sa to nepaci, tiez chcu byt na svojom mieste.....ak to nezaberie ani na neviem kolky raz, tak zase treba ist na to z opacneho konca, ze teda dobre, tak nechaj tak, ja tie hracky pozbieram, ale zanesiem ich detom, ktore hracky nemaju, oni sa o ne budu pekne starat, lebo tebe asi na nich nezalezi, ked sa o ne nestaras...neviem...no proste nejako takto....ja to tak praktizujem so svojou dcerou co sa ucenia tyka....poviem jej raz, ze hop sup, hybaj si robit co treba, cim sikovnejsie si porobis, tym mozeme ist skor von...aj ked niekedy to vobec nefunguje a tak trcime doma a nikam sa nejde, potom je nahnevana, ze sme ani vonku neboli.....tak ale to je dan za to, ze robila stale nieco ine a nie to co trebalo, casto krat to zabera, len my rodicia musime trvat na svojom, darmo sa budeme vyhrazat neviem cim, ked danu vec nedodrzime...hlavne vsetko co najkludnejsie, aj ked, vsetci vieme, ze nie vzdy mame take pevne nervy, ale treba sa snazit co najviac, lebo krikom sa nic neriesi....stale sa mame co ucit, hlavne my rodicia, deti nas len kopiruju, cim sme my kludnejsi, tym su aj deti ;) drzim palce vsetkym rodicom, vratane seba ;)

tanikka
18. jún 2018

podľa mňa to, že neposlúcha je normálne, práveže je skôr výnimka keď poslúchne dieťa na prvý krát takže v tomto nie ste jediný 🙂 čo sa týka tej pozornosti v škole tak to nie je problém pokiaľ sa dobre učí, píšeš, že má samé jednotky takže predsa len musí niekedy dávať pozor ;) a mladšia dcérka si podľa mňa len snaží vynútiť pozornosť keďže sa teraz viac venujete mladšiemu súrodencovi...

jakubik
18. jún 2018

Jezisi to pises o mojich detoch mam 9 rocneho, 4,5rocnu a 24mesacneho je to normalka a ked ja som kludna i deti su ok

hettinka
18. jún 2018

Nás má 11 a je nesamostatny, stále zabúda termíny a všeličo stráca. Dcéra v tomto veku už bola plne samostatná a mohla som sa na ňu spoľahnúť. Ešteže ich neporovnávam.

pieksamaki
18. jún 2018

@dannizeta
Ahoj,
ak môžem poradiť, mám podobné veky deti, plus súrodencov....u dievčatka to je normálne, podľa môjho názoru...naša 5 ročná,bude mať júli 5r na trampolíne ,keď sa hádali už neviem kvôli asi bežnému odstrkovaniu, jacala,kričala na celú de inú, fakt som sa hanbila. ..to bol proste stav,kedy nepomôže nič, začne plakat, výstraha,že jeje súrodenci robia zle....všimla som si vtedy U nej,že to také ne mávala, ale ukázalo sa ,že mala zápal stredného ucha už asi tom čase, A asi Z tej bolesti....mala taký prejav,aký mala....no okoloidúci okolo dvora sa zastavili A pozerali....fakt Z pohladu normality človeka by to mohlo byť na hrane.....
A sú rôzne situácie,kedy sa mi niekedy ukázalo,že sú len sadni,že sa zabudli napiť, alebo najesť,čiže naplniť základné potreby....to píšem len tak, samozrejme to netvrdím ....to len ako skúsenosť....

Raz som počula jednu peknú myšlienku, že deťom máme dať pozornosť ešte skôr, aj keď len na pár minút, nie až vtedy,keď vystrajaju, si to vynucuju.....to sa snažím ja tak uvedomiť A občas tak urobiť....

Podľa mňa tvoj synček sa od reaguje až doma, tak preto tak že neposlúcha na prvý krát....môj je rovnaký,že jednotky, V škole OK,ale doma má relax,,,,čistú pohodu, že sak načo by ma poslúchol hneď....Podľa mňa to budú obdobia....

držím palce...

saslavka73
18. jún 2018

Ja mám skúsenosť, viem, že je to ťažké. Ale zachovať max. pokoj, hovoriť pokojným hlasom, vysvetľovať. Akonáhle pocítia deti nepokoj aj oni sú nepokojné. So synom by som si nerobila starosti, je to chlap.🙂

iwaneta256
18. jún 2018

Ahoj, sustredenost podporuju napr. omalovanky. Z vlastnej skusenosti viem povedat ze mna vyfarbovanie dost ukludnilo pred statnicami a myslim ze take spolocne vyfarbovanie by vam vsetkym mozno pomohlo 🙂 za pokus to urcite stoji 🙂 vyskusaj napr nejake antistresove https://www.bux.sk/knihy/294707-antistresove-om... alebo nieco take https://www.bux.sk/knihy/392310-zabavna-cvicebn... 🙂 Mozes vyuzit aj zlavovy kupon ak by si chcela https://www.kuponyzdarma.sk/bux-sk/ verim ze pomoze.

zuzmka
19. jún 2018

a este ma napadlo........priklad....ste v praci, pride nadriadeny, nakaze to, hento, toto, ono....popripade sa ide menit cely system......ako reagujeme my? castokrat tiez veci neurobime na prvy krat a ani na druhy, tiez trucujeme, tvare mame odute, ze sa ide nieco menit, takze.......;) nie sme o nic lepsi ako tie nase detiska ;) a teda hlavne ak su dane veci rozkazom a prikazom a zakazom a co ja viem ako... podla mna sa vieme chovat este horsie ako deti :D :D :D

alison11
20. sep 2018

@zuzmka Ako by si o nás písala,veru tiež koľko krát si musím vydýchnuť a ukludniť sa a potom im vysvetľovať čo prečo majú spraviť a veru,mali sme aj my tak že nakoniec sa večer spítal syn prečo sme na ihrisku neboli,nuž preto,že si úlohy nespravil.