Prvák nechce v škole pracovať

maminai
13. okt 2014

Môj syn nastúpil do prvej triedy a stále máme problém s tým že nechce v škole pracovať.Stále je to horšie a horšie doma si v pohode robí domáce úlohy ale každý deň hovorí že do školy nechce ísť.Poradíte ako ho motivovať aby ho to v škole bavilo?Za všetky rady vopred ďakujem.

hausknechtova
14. okt 2014

@maminai nas vratili po mesiaci inak sa mi zda tyzden dost malo a my chodime do centra pedagogickeho a psychologickeho ma to skratku CPPR mne telefon dala kamoska apotom som tam bola osobnea inak maju telefonne cisla na psychologičky aj v školke vsak sa jej skus spytat ci by nemohla neako pracovat s malym alebo nech ti niekoho poradi neakeho špecialneho pedagoga

danula.ch
14. okt 2014

@maminai taky malicky a uz toho tak vela prezil. necudujem sa, ze si to v hlavke tazko zrovnava. ja by som sa vykaslala na psychiatriu, tam ho iba liekmi nacpu. vyhladala by som radsej dobreho psychologa, co by sa s nim porozpraval, skor na terapiu by som sa dala ako na lieky. v Ba mate vela moznosti, urcite sa najde kvalitny psycholog, co vam pomoze

maminai
autor
14. okt 2014

@hausknechtova no mi čo sme chodili do škôlky tak tam priamo je aj to cppr bola tam psychologicka ktorá nám aj vždy písala papiere do školy ale k nej by som moc nešla tak asi skúsim nájsť nejakú psychologicku a uvidím či to pomôže.

tova
14. okt 2014

@maminai omg z dietata spravit psycho.... kopnut vsetkych dospelych do zadku , nikto sa mu nechce venovat

czxdc
22. feb 2015

@hausknechtova viac sa jej venuj

kaitara
22. feb 2015

@maminai na tvojom mieste by som sa s p. Ucitelkou porozpravala, ci nechce pracovat v skoke len co sa tyka pisania a citania alebo bereaguje na ziadne podnety, t.j. ci nechce spolupracovat s cudzimi ludmi. Ucitelka by sa mohla pokusit nadviazat s nim spolupracu s niecim, co nesuvisi s ucenim - pohladaj mi na stole mobil, kluce, moju citanku ap. Dalsia fec, ktoru by som ako rodic skusila, je parkrat zostatnna vyucovani qko asistentka ucitela a zadavat synovi ulohy tak, ako pracujes doma. Potom spojit svoju cinnost s cinnostou ucitelky, t.j. zadava ulohy ona aj ty, potom len ona a ty sa nezapajas, a slefovat, kde je problem. Casto sa deti boja reakcie spoluziakov, aj ked ti nic nerobia, nehovoria. Urcite by som chvilu pozorovala syna, ze na co reaguje pozitivne - negativne a urobila vysledok pozorovania. Nic nie je vez priciny. Da sa s ucitelkiu dohodnut, aby mu zadavala ciastkove ulohy - napises mi jeden riadok maleho pisaneho a a potom si mozes zjest keksik, ap. Sposobov je vela.

maminai
autor
24. feb 2015

@kaitara ahoj tak už je to v škole lepšie pekne už pracuje na vysvedčení boli samé jednotky tak hádam to aj tento polrok pôjde už len a len lepšie.ďakujem za radu s p.učiteľkou sme sa o tom rozprávali stále doma nemal problémy s domácimi úlohami.

kaitara
24. feb 2015

@maminai drzim palce, nech sa dari.