Po dvoch rokoch v škôlke začal protestovať

andrea101112
17. okt 2017

Ahojte maminky. Nie je tu nejaka maminka s podobnym problemom? Maly zacal chodit do skolky ked mal tri roky. V podstate v pohode a bez probelmov absolvoval dve triedy. Teraz sa mu ale predlzili prazdniny a bol doma jun az september. V septembri nastupil od 18teho a od vtedy neskutocny problem. Prvych par dni iba lamentoval. ale posledny tyzden chodi s placom ze on nechce ist do skolky ze chce byt doma so mnou a mladsim bratom. V skolke len sedi neje a fnuka. cely den. Maju to tak ze kazdy rok sa im meni aj trieda aj ucitelky. Ale to uz zazil. Tak neviem ci teraz mu to vadi viac ako minuly rok. Neviem co urobit. Nechat ho doma alebo ho proste davat do skolky napriek denodennemu placu? snazila som sa aj zistit ci mu niekto robi zle alebo preco sa mu nepaci ale nevie mi na to odpovedat. Proste ze mu je doma s maminkou a bratom lepsie..dakujem za rady 🙂

nelinka2009
17. okt 2017

@andrea101112 a akovstary je bracek? Zazila som to, no nebudem ti pisat. Ale velky problem bol!!! Urcite by som spozornela poprip. by som sa aj uciteliek popytala... Ako to vidia.

andrea101112
autor
17. okt 2017

Brat bude mat v decembri dva roky..S ucitelka mi to riesime..Hovoria ze je vidiet ze sa trapi ze to nie je nejaka hra od neho. Ze je proste smutny..Akoze nie je problem ho nechat doma..Len to uz ho asi do tej skolky nedostanem vobec..Tak az buduci rok ked pojde aj mladsi a ja uz do prace..

nelinka2009
17. okt 2017

@andrea101112 no a nerobi mu zle nrjaky spoluziak?

andrea101112
autor
17. okt 2017

to si myslim ze nie..To by mi povedal..Lebo ked sa ho pytam tak povie ze nie. ze on sa tam nudi a je mu smutno..

nelinka2009
17. okt 2017

@andrea101112 on je predskolak?

mia551
17. okt 2017

nechala by som ho doma. na buduci rok, ked pojde aj mladsi do skolky, to uz bude brat uplne inak, a ja osobne som presvedcena, ze rodina je najlepsia socializacia pre dieta... presli sme si podobnym, ale dcera bola mladsia o rok, nechala som ju doma aj s mladsou sestrou, na rok to brala uz uplne inak a isla do predskolskej triedy, nelutujem to

katkuz
17. okt 2017

... mozno by mu nacas pomohlo, ak by byval len na pol dna - ustupok z oboch stran. A hlavne pravidelne! ak by ste mu raz ustupili pre jeho plac, ze ho nechate doma, cely kolotoc zacina odznova. mozno cez prazdniny zistil, ze doma s bratom je fajn - ak by ste predsa pristupili na moznost nechat ho tento sk rok doma, urcite sa ani v slabej chvilke nevyhrazat - ak nebudes posluchat, pojdes do skolky!
... teraz pred nastupom sa tesil do skolky? deti maju ine vnimanie ako my dospelaci - mozno mu fakt nesadli ucitelky, trieda (predpokladam, ze spoluziakov ma rovnakych)
... skuste vytiahnut z neho nieco cez hru na skolku - zahrat sa aj s malym a s nejakym mackom, ktory nevie ako je v skolke, nech mu to vysvetli... ze idu do skolky a co vsetko tam robia

nelinka2009
17. okt 2017

@andrea101112 no aj moja dcera,sa v skolke nudila. Psychologicka mi dala papier, ze moze ist skor do skoly... A ja zo strachu a tlaku okolia, ze nedam ju neskratim jej detstvo... Posledne tri mesiace som to nevydrzala a nechala ju doma. Po nastupe do skoly sa vsetko zmenilo. Je to najstastnejsie dieta, ale v skole

janickacrazy
17. okt 2017

@andrea101112 No ak s tým nemáš problém, tak by som ho nechala doma, aspon sa ti spolu prehrajú, školka nie je povinná a ked ešte nie je predškolák, tak mu nič neujde. Nemá náhodou nejakú "zlú" učiteľku? Lebo moj mal jeden rok takú učiteľku, čo ho nemala rada od prvej chvíle, takže ten rok nechcel veľmi chodiť do školky a museli sme to riešiť.

andrea101112
autor
17. okt 2017

@katkuz hej. dohodli sme sa tak ze teda bude chodit len na pol dna. dali sme si ruku na to. vsetko v poriadku a rano na novo. Plac doma. plac v skolke ani nechcel do triedy ist. Skolkou nikdy nestrasim a nevyhrazam sa. Skorej som sa snazila ho namotivovat. aka je super. ako sa budu hrat arobit vselijake zaujimave veci. ale nepomohlo..

andrea101112
autor
17. okt 2017

@janickacrazy ja s tym nemam problem..jediny kto s tym asi bude mat bude moja svokr (akoze mame dobry vztah) len ona je toho nazoru ze tam musi a hotovo..Ale to uz nejako prezijem. Jedna ucitelka nie ze by bola zla ale je taka neviem ako by som to presne povedala nie detska 🙂 ale nehovori ani na nu nic..

nelinka2009
17. okt 2017

@andrea101112 jedna ucitelka spravi v detskej dusi velmiiii vela...

andrea101112
autor
17. okt 2017

@mia551 Asi to tak aj urobim..V podstate to tak aj citim ked sa nad tym uprimne zamyslim len stale riesim "co na to povedia ludia"

andrea101112
autor
17. okt 2017

@nelinka2009 Len hovorim..Sa minule rano o 5 zobudil a ze mami podme sa bavit o skolke a tak sme sa bavili co sa mu paci a co nie. a o ucitelke nehovoril nic aj ked som sa pytala..Stale spomina ze sa tam nudi a ze mu je smutno a nechce chodit na dvor s detmi. ale to mi nevie vysvetlit preco..

siska25
17. okt 2017

@andrea101112 Ahoj, my momentalne tiez riesime dcerine rann

nelinka2009
17. okt 2017

@andrea101112 no musis zistit kde je problem.. U nas bol v nude a v pani ucke, ktprej sa prosye nechcelo...

siska25
17. okt 2017

ranne vystupy po dvoch rokoch chodenia do skolky. Tiez bola doma v lete skoro 4 mesiace a teraz zacala vystrajat. Zatial co sme zistili, tak pravdepodobne kvoli tomu, ze ucitelky ich v skolke nutia jest, co ona teda s jedlom ma problemy. Vystraja rano kym ju tam nezavedieme, potom v skolke je ok az kym nejdu obedovat. To zacne pistat, ani este nevie, co bude mat na obed. Ked po nu pridem povie, ze vsetko bolo v poriadku a cely cirkus zacne zasa rano.....

katkuz
17. okt 2017

@andrea101112 co povedia ludia ti moze byt suma fuk - malemu by som to ale nejak vysvetlila - ze teraz si ho enchas doma (nie pre jeho sceny, ale... nejaky rozumny dovod 🙂 ) a potom uz pojdu do skolky aj s bracekom samozrejme kazdy do svojej triedy.
mne najmladsia zacala strajkovat posledny tyzden na konci sk roka sla do skolky 2r aj 5 mes. - adaptacia na zac. bez jedinej slzicky - ale na konci sk roka jej bud ucka nieco povedala alebo kamoska - jedno z toho alebo obe - to som z nej dostala 🙂

janickacrazy
17. okt 2017

@andrea101112 Bud rada, že je mu s vami doma tak dobre, možeš byť pyšná mamina, možno sa v školke fakt len nudí a doma ho to proste viac baví. Čo povedia ľudia ti može byť ozaj srdečne jedno. Budúci rok, ked pojdu do školy obaja, tak určite to bude vnímať inak.

mia551
17. okt 2017

@andrea101112 presne tak, urob ako to citis ty, nepozeraj na ostatnych, ani na svokru... pise sa to lahko, aj hovori, ale aj to sa treba naucit. zi svoj zivot

0silvia0
17. okt 2017

@andrea101112 ja by som ho tiež nechala doma ak by som bola na tvojom mieste. Budúci rok pôjdu obaja bratia spolu do škôlky a bude to ok. Niektoré deti sú citlivejšie a vyhovuje im domáci pokoj a pohoda ako škôlkárske aktivity. Kolektívnych aktivít budú mať obe tvoje deti v živote ešte dosť. Ja som tiež škôlku neznášala, ale pretrpela som ju, lebo som bola presvedčená že musím ☹

ericka_l
17. okt 2017

Možno mu nikto nerobí zle ale čo keď tam nemá kamarátov? Medzi detičkami sa to veľmi rýchlo mení, možno mal minulý rok nejakého kamaráta a ten sa zatiaľ kým tam on nebol skamarátil s niekým iným a už sa nemá s kým hrať a tým pádom je smutný a nudí sa. Nič takéto si učiteľky nevšimli?

andrea101112
autor
17. okt 2017

@ericka_l na tom by nieco mohlo byt..on nie je moc kolektivny. minuly rok mal takych dvoch a teraz ze uz nie su kamarati ze uz sa hraje s niekym inym..Aj ucitelka hovorila ze ti dvaja sedia pri obede niekde inde..ale ja mam pocit ze skor moj maly sa s nimi nechce. lebo ked aj dojdem prenho oni nanho kricia cau a on nereaguje..ked mu poviem sak pozdrav kamaratov tak horko tazko zamrmle cau..

0silvia0
17. okt 2017

@andrea101112 nuž, malý introvert asi, takému bude fakt doma lepšie...

kellypiu
17. okt 2017

len izolovat ho zas nemozes predsa, nie? on sa s kolektivom vysporiada, to sa neboj. Predsa pojde do skoly a tam, co ?

0silvia0
17. okt 2017

@kellypiu kolektív má doma - mladší súrodenec, vonku na ihrisku sú tiež deti - aká izolácia? To spoločné papanie a cikanie a spanie fakt každému dieťaťu nevyhovuje... ja keď si spomeniem na škôlku, mám z toho hrôzu, pripadala som si ako robot a hypnotizovala som dvere kedy už otec pre mňa príde. Našťastie moje deti neboli také odľudy ako ja 😨

mia551
17. okt 2017

@kellypiu to uz bude o 2 roky starsi. 2 roky su vela pre deti... mam take doma, viem o com hovorim. nemam rada vyjadrenia typu, a co bude potom ked... tak ho teraz nechaj, nech sa nauci... potom uz totiz moze byt uplne ina situacia, ini ludia, a hlavne on bude iny. a izolovany urcite nebude, ved nebudu cely den doma sediet, pojdu aj von a pod...

lula26
17. okt 2017

@andrea101112 myslím, že dôvod si sama uviedla v úvodnom príspevku. Kopírujem:
Proste ze mu je doma s maminkou a bratom lepsie.. Dieťa je citlivé a veľmi dobre si uvedomuje, že si aj s mladším doma. Jednoducho ešte potrebuje mamu a rodinné zázemie. Problém by som nehľadala v učiteľkách.

simca06022011
17. okt 2017

Podla mna si len zvykol doma, lebo 3 mesiace je vela. Ja by som ho zo skolky nebrala. Je tam mesiac. Treba sa s nim rozpravat pozitivne o skolke, naladit ho na to co budu robit atd. Podla mna kolektiv ak sa k tomu bude stavat inak mu moze vela dat, vela sa nauci atd. Hlavne ked bol tam dva roky a nebol s tym problem... cize on je na kolektiv zvyknuty, len teraz si zvykol a pochopil, ze doma je mu lepsie.. nemusi pocuvat ucitelky, prisposobit sa kolektivu, nemusi jest co mu daju, nemusi ist spat ako oni povedia atd... to je velky rozdiel. Mne mala po chodrobach tiez vyvadzala o dusu ked mala byt v skolke. Ako sa moze v skolke nudit mi vysvetlite?? 🙂) Oproti tomu co je doma... ved mam tiez musi upratat navarit vybavit... Doma je to proste ine 🙂 U nas sa aj s placom chodilo, hlavne na jesen a do novej skolky... a tiez som isla, musi sa ist do skolky a vybavena vec. ODniesli sme ju tam.. isto som ju traumatizovala na cely zivot, ze som s nou neostala doma

andrea101112
autor
17. okt 2017

@simca06022011 len zalezi aka bola potom v skolke. keby ze place len pri odchode do skolky a potom v skolke je v pohode tak by som to nedramatizovala. Lenze on si sadne v skolke za stol a caka nez pridem prenho. obcas si poplace. odmieta jest je navleceny v mikine lebo mu je stale zima(zeby stres)? ale pridem prehno a ako by ho zaplo. vyteseny nastartuje a uz ho nejde zastavit 🙂