Prvák nemá kamarátov

13. mar 2023

Ahojte, syn chodi do prvej triedy a nejako sa nevie zaclenit. Ja ho vnimam ako citliveho, nekonfliktneho dobraka, ktory je tercom nejakych alfa samcov v triede. Chvilu to vyzeralo, ze niekto sa nasiel, kto je ochotny sa s nim priatelit. Dnes som sa ho pytala, ze ci sa na neho tesi, povedal, ze ten chalan mu po tyzdni povedal, ze to len predstieral a ze sa s nim nikto nechce bavit. Zaleskli sa mu oci, znasa to statocne, mozno lepsie ako ja. Chcela som sa opytat, ci su tu nejake mamy, ktore mali podobny problem a ci si ich synovia casom nasli nejakeho kamarata, alebo sa to s nim bude tahat celu zakladnu skolu. Skacu do neho aj mensie deti ma ihrisku a ja nechapem preco. Vsetky decka mi pridu drze a krute a syn je citlivy, v skole ked sa nieco udeje, vraj je pri tom a nie ke bez viny, ale nakoniec mi povie, ze si na meho spoluziak sadol a robili mu zle. No dostal krik aj om, ze co vystrajaju. Ja neviem ci je v skole iny ako doma a robi problemy aj on, alebo mi vravi pravdu.

zaba22
25. apr 2023

@pallacinka29 pozri si svoje zosmiesnujuce komentare a pozri sa do zrkadla. Snažis sa ludi zhadzovať, ale myslíš si,že keď tam dáš milión 😂😂😂😂😂😂😂, zmenis to, ako vyznieva tvoj príspevok.
Moja zlatá, roky som žila v Bratislave, tak si chod svoje ego dvíhať niekde inde.

igiana
25. apr 2023

Treba to riešiť čím skôr, kým to neprejde do šikany a kým sú deti ešte malé a ľahko formovateľné.
Niečo podobné som riesila nedavno, ale s mojou tretiačkou. Ona je síce veľmi veselá a priateľská, ale odsťahovala sa jej spolužiačka, s ktorou boli kamarátky a ostala “sama”. Keď sa pýtala dievčat, či sa môže ku nim pridať keď hrali nejakú hru, vždy jedna a tá istá povedala že nie. Tak som napísala na edupage (po vzore inej maminky z minulosti, čo tiež riešila svojho syna), a poprosila som rodičov, aby sa skúsili porozprávať doma s deťmi a vysvetlila som im , v akej situácii sa dcéra ocitla a že tiež by sa ich deťom nepáčilo, ak by ony boli takto odstrčené. Rodičia boli milí, ochotne sa porozprávali a už na druhý deň sa s dcérou deti hrali, čo som bola milo prekvapená.

zaba22
25. apr 2023

https://www.interez.sk/chceli-si-z-nej-vystreli...

Ja len tak pre všetky matky,ktoré zľahčujú šikanu

minneli27
17. feb 2024

pre autorku: ahoj, vies mi prosim napisat spravu? ďakujem.