Šikana na školách

29. dec 2021

Bude to asi nepríjemná tema,ale trochu sa potrebujem vykecat.Od detstva som introvert,nepotrebujem extra ludi pri sebe,stačí mi zopár najbližších.Ale samozrejme na školách mi to dali "vyžrať". Mali blbe reči,proste zažila som psychicku šikanu.Hlavne v 1.rocniku na strednej, bola som v dievčenskej triede, vymýšľali si o mne že som tehotná, stetka a podobne.Samozrejme nebola to pravda.Potom v 2. som prestúpila a tam mi bolo fajn.Zazili ste aj vy šikanu najmä v ženských kolektivoch? Ide o to že onedlho mam nastupit pracovať do potravin kde sú len ženy a už teraz mam stoho obavy ale to bude.

marci77
29. dec 2021

dopredu by som sa vobec neobavala ....neovplyvnite to, bud tam zapadnete alebo nie .....ak nie, potom budete hladat dalsie moznosti, stale je moznost odist v skusobnej dobe....alebo potom aj hocikedy inokedy
ja som sa tak dostala do bezdetneho kolektivu, ktorych hlavnym problemom bolo, kde si pojdu po praci sadnut, kde sa opit ..... a na mna si podavali stavky, ci stihnem prist do prace do 9.00 alebo budem meskat

jaja20
29. dec 2021

Áno, zažila som psychickú šikanu na gymnáziu,preto som nebola ani na jedinej stretávke. Tie osoby ma nezaujímajú a nemám vôľu ich vidieť. Robila som 12 rokov v zložení ja + kolega,potom 8 rokov ja + kolegyňa a teraz posledných 5 rokov vo veľkom kolektíve žien a veru,toľko ohovárania a rivality som predtým nezažila.... nehovoriac o nepodstatných hádkach a kadejakých blbostiach, ktoré majú niektoré z nich stále potrebu riešiť ....😕
Zostáva ti len dúfať, že sa budete nejako vzájomne tolerovať. Pokiaľ nie,tak radšej zaraď spiatočku,lebo zostať v takej práci by bolo utrpenie.

autor
29. dec 2021

@marci77 tak to vám tiež isto nebolo príjemné
@jaja20 to áno nemusíme sa milovať,len dúfam,že tam bude normálna komunikacia

autor
29. dec 2021

@jaja20 a ty nerozmýšľaš že zmeniš prácu keď je tam taká atmosféra?

marci77
29. dec 2021

tak nebolo, ale vtedy som to vobec tak nebrala .....uplne extra som nezapadla do kolektivu, ale zase nebolo to az take zle, ine pracovne podmienky boli fajn, odrobila som si svoju pracu a utekala do skolky......stale som bola na behu ....tak to si clovek tak neuvedomi.....teraz, ked si tak na to spomeniem, az mi to je smiesne

v dalsom kolektive boli zase ine individua ....nikde to asi nebude idealne, ibaze by ste mali vlastny biznis ....a co si kto mysli, vam moze byt jedno, pokym vam vyslovene nerobia zle ohovaranim a podobne

jaja20
29. dec 2021

Ja mám takú špecifickú prácu,že s tými kolegyňami sa stretávam len na cca polhodinu denne,ale viem, že niektoré závidia,že sa mi darí lepšie,než im. Čo sa týka zmeny,tak som z takej oblasti,že som vďačná aspoň za takúto stabilnú prácu,u nás je bohužiaľ strašne ťažké sa zamestnať...

autor
29. dec 2021

@jaja20 to chápem,ja tiež žijem v oblasti kde práce nieje na rozdavanie