Škola nám prikázala učiť dištančne zo školy a nie z domu

30. nov 2021

Pls pani učiteľky, zatvorili nás, no musíme chodiť učiť zo školy a nie z domu, keď všetkých vyzývajú na HO mi to príde zvláštne, ako ste na tom vy? Zaujíma ma či sme výnimkou či je to bežné....

macik34
4. dec 2021

@letfenixa ak sa ti nepáči nečítaj...

nenne27
6. dec 2021

@macik34 no, je to tak.ja som jazykarka, takze som isla plny rozvrh celych 7 mesiacov.ziadne posielanie materialov, pekne cez teams a breakout rooms, aby sa decka mohi rozpravat v cudzom jazyku v skupinach, vo dvojiciach apod.plus samozrejme som zdielala prezentacie kde som vysvetlovala ucivo, interaktivnu knihu online, nahravky online...pekne poctivo som ucila plus ku hodine som zasielala materialy, vysvetlenia uciva apod.tvoria som vlastne testy na edupage.deckam sa hodiny pacili, aj ja som mala fajn pocit, ze z jazyka nevypadli a mohli komunikovat a necitim nejaky vypadok.realne som ucila 24hod online.niektori kolegovia ppsielali materialy( nie ktori fakt len napisali stranu kt si maju studenti nastudovat)alebo v pripade telesnej a nabozenstva NIC.po 7 mesiacoch prisli niektori kolegovia vysmiati, opaleni, okna umyte, vyrelaxovani s navlas rovnakym platom ako ja a ini jazykari a matikari.ja hlasivky v keli, zrak v keli, ohucana sama zo seba a vycerpana.riadne to nastve je to nefer

nenne27
6. dec 2021

@macik34 ja napriklad nemam dovolenku.takze som si prezieravo vsetky nadcasy od septembra setrila a nedavala preplatit ale pisala na nahradne volno.aby som si vykrikla dalsie 2 dni navyse v 2021.ta januarova dovolenka je dalsi problem, budeme ju nadrabat v juli.ja som si ako ucitelka v zivote vsetko poctivo odmakala, do bodky, aj navyse, nocne akcie s detmi na starej skole vikendy, akcie ani cent navyse, takze mna taketo reci naseru lebo poriadny ucitel ktory maka je totalne nedoceneny.a ti ucitelia co sa flakaju ( aj ja mam takych kolegov) z tych sa mi chce grcat, uz sa na nich nemozem ani pozriet

macik34
8. dec 2021

@nenne27 ako píšeš. Škôlku zatvorili, ucitelky vysmiate... v pohode sa pripravujú na Vianoce za plný plat. ...ale klobúk dolu pred Tebou. Ver tomu, že si to deti zapamätajú a budú vážiť, koľko času si im venovala. A tiež vďaka, že si napísala ako učiteľka, že takí sú.

nenne27
8. dec 2021

@macik34 dakujem🙂 ked uz nevladzem tak si hovorim, ze mam ciste svedomie voci studentom, ze sa poctivo ucime aj ked nie sme fyzicky spolu