Školská dochádzka prváka

14. nov 2021

Ahojte, prosím vás koľko vyučovacích hodín môže dieťa ( prvák) vymeškať za polrok? :/ Momentálne už má vyše 50 vymeškaných hodín, a často býva chorý, tak sa obávam , aby nemsel opakovať ročník, alebo aké su postupy, keď vymešká nad limit? :/ .. Neviem si už počať, týžden je v škole, a na ďaľší už je chorý 🙏😔, veď ho nemôžem nechávať stále doma :/ Ma slabú imunitu, a stále sa niečo naňho lepí a vymeškaných hodín pribúda :/ ...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. nov 2021

@viestta Dakujem 🙂 toho by som sa az tak nebaala, je velmi sikovny, a nemozu ho dat opakovat rocnik ? 🤔.. :/

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mmoonna
14. nov 2021

Nemyslím,že v dnešnej dobe,kedy už len dieťa so soplikom by nemalo chodiť do školy budú brať do úvahy počet vymeškaných hodín. A pokiaľ mu škola ako píšeš nerobí problémy, tým skôr

luccija
14. nov 2021

50 hodín?veď to sú 2t moja dcéra mala bežne 130 a nič sa nedialo.Ved známky má...tak sa snaz s ním doma učiť nič mu nehrozí.Ak by to bolo zle učiteľka Ti povie.Chodite na imunológiu?

ivanka12311
14. nov 2021

To isté máme my len 44hod od začiatku roka ale stále je chorá 😐 tiež ma to trápi.Davane céčko imunoglukan mám dojem že to nepomáha

autor
14. nov 2021

@luccija ano asi 2 tyzdne :/ ale obavam sa kolko to dotoho polroka este bude :/ 🙂 .. ano chodime , uz mal predpisany aj Imunor ,( mimo toho davam Bcko, Cecko, aj Decko) ktory ho ako tak drzal, no stale mi ztej skoly chodi po tyzdni so soplom, kaslom 🤦

luccija
14. nov 2021

Imunor je výborný a vymeskavania sa neboj veď ho nedáš chorého do školy.Ak si doberiete čo máte nevidím problém.Davaj hlavne zinok

autor
14. nov 2021

@luccija Tiez si myslim 🙂 jasne , vsetko si poctivo doberame ked chyba ;) ok aj ten nasadim 👌💪

hanelka1
14. nov 2021

Myslím, že viac ako 170 hodín keď vymeska za polrok, tak učiteľ môže- nemusí nariadiť komisionálne preskúšanie. Ale ak bude mať zopár známok a učiteľka bude vidieť, že vie čo treba, tak mu dá normálne známku, rsp. Niekde prváci sú hodnotení iba slovne,tak mu dá adekvátne slovné hodnotenie.”

autor
14. nov 2021

@hanelka1 dakujem moc 🙂 to ma povzbudilo 🙂 🤗

matabb73
14. nov 2021

To nie je tak veľa. Moja dcéra býva takto na jeseň vždy chorá. Tento rok už bola dva krát, plus chodíme so strojčekom, takže má už 72 hodín vymeškaných. Rekord mala tuším 150 hodín za polrok a bola normálne hodnotená. Veď, keď je v škole, normálne píše písomky, takže známky má.

kopytko03
19. nov 2021

Teraz počas pandémie sa na počet vymeškaných hodín až tak neprihliada, veď je doslova nariadené aby deti s príznakmi do školy nechodili. A poviem ti, že starší žiaci alergici to už inak zneužívajú.
Iné by bolo, keby tie hodiny boli neospravedlnené, ale to váš prípad nie je 🙂