Školská taška aTopgal a Beckman

ritalein
28. máj 2022

Ahojte, vie mi, prosim, niekto z vlastnej skusenosti porovnat skolske tasky Topgal a Beckmann? Syncek bude od septembra prvak a prevazne vsade su odporucane tieto dve znacky, ale rozdiel v cene je neporovnatelny. Dakujem 🙂

terezka1947
28. máj 2022

@ritalein ja ti dám tretiu možnosť,Bagmaster. Úplne porovnatelna s týmito značkami. Ale pride mi menšia.
Resp.boli sme so synmi vždy skúšať. A môji obaja prváci boli veľmi chuducki,tenucki. Čiže Topgal bola pre nich obrovská. Bagmaster bola paradoxne 3priecinkova,čiže nie klasická aktovka,no ľahšia a rozmerov akoby menšia,no priestranná.
Starší syn ju nosil 3r,keby mladší nešiel do prvého ročníka,tak ju v pohode nosí aj ako stvrtak,bola dostatočne veľká.
Teraz ju má mladší,čiže je v obehu 4r a plne funkčná,zachovala. Čo pri 2chlapcoch je slušný výkon.
Už kúp,čo sa ti bude páčiť,ale rozhodne vyskúšaj priamo dieťaťu.

koteska83
28. máj 2022

@ritalein my máme topgal od prvej triedy, dcéra je 4 tačka a stále ju nosí. Je pravda ze bol kovid a teda keď sa ucilo online ju nenosila ale inak je stále v super stave, mohla by ju nosit aj kľudne ešte v 5 triede ale ona už nechce lebo je pre nu moc decka. Treba si dávať pozor keď kupujete lebo spolužiačka ma tiež topgal ale ma ju menšiu takže jej vydržala len prvú a druhu triedu. Moja dcérka je veľmi drobná a chudá a teda v pohode nosila topgal tašku.

yvana74
28. máj 2022

@ritalein moj syn je teraz 3tiak. V prvom rocniku nastupil s Beckmann batohom, krasnym, kompletna zostava - velky batoh, maly pripojitelny batoh, flaska, boxik. Mal super paradnu vybavu, aspon navonok. Postupne sme vsak zacali zistovat ze batoh je na potreby skoly maly. Nezmestilo sa mu tam vsetko co nosi. Resp. Len tak tak a s problemami. Zips na priehradke, ktora bola urcena na desiatovy boxik sa pokazil. Prekvapilo ma na tak drahej taske, ale ok. Na boxiku sa zlomil uzaver tak, ze opravit sa to nedalo. Z flasky tecie spod uzavera. Pouzitelny pre nas zostal len maly batoh, ktory doteraz syn pouziva. Ako novu skolsku tasku dostal niekde v maji druheho rocnika. A to bola polroka online skola v 1. a skoro tiez polroka oline skola v 2.rocniku. Teraz pojde do 1.rocnika dcera, uz ma nachystany Topgal batoh. Na ohmatanie neporovnatelne ovela viac pouzitelna skolska taska ako Beckmann batoh.
Ale Beckmenny su krasne, a zrejme aj "zdrave", to plati, vidim ich vela deti nosit, aj viac rokov ako v 1.rocniku, no moj syn by do nej v niektore dni naozaj nezmestil vsetko co od nich ucitelka pozaduje nosit.
Ako 3tiak nosi teraz uz rok batoh Explore, urceny pre druhy stupen-100 bodov, vela miesta, kvalitativne drzi super.

vasaol
28. máj 2022

Ahoj, my mame Beckmann kolekcia 2020 a super ....kúpila som iba šk tašku, syn je druhák, všetko sa zmestí,aj v 3tom ročníku ju ešte využije....podotýkam syn chodil do školy aj počas pandémie takže naozaj stále využívaná, nič nepokazene, neosuchane dokonca som ju prala v práčke na 40tke....

ritalein
autor
28. máj 2022

@terezka1947
@koteska83
@yvana74
Dakujem za odpovede, skúsenosti, postrehy. Viem, ze by bolo najlepsie, keby si syncek tasku vyskúšal sam, len mam obavu, keby zbadal nejaku s " prehnane detskym" motivom, ze by chcel tu. Ja som skor za nieco neutralnejsie, nech to ozaj ponosi aspon prvy stupen, aj ked jeden nikdy nevie. Vcera som akurat pozerala Beckmann batoh, ktory sa da rozsirit, ale asi pojdem najprv sama popozerat nejake obchody, nech to vidim v skutocnosti.

kikushaa
28. máj 2022

Moj ma tiez beckmann, nerozmyslala si nad frii? 😆 nechcem ta uplne motat. moje dieta je chude a ma nabeh na skoliozu. Topgal je asi ok taska pre zdrave deti. Urcite zajdi niekam kde sa daju tasky poskusat a potom sa spolu rozhodnite ktoru, aby aj dobre sedela aj sa pacila 👍

ritalein
autor
28. máj 2022

@kikushaa nas je tiez skade ruka, stade noha 🙈 a ma zle drzanie tela. Inak tou Frii taskou (prvy 1x o tej znacke pocujem, citam) si mi dala chrobaka do hlavy, celkom sa mi to zapacilo, len este musim pogooglit, ako vyzerá z vnutra. Vy ju mate?

kikushaa
28. máj 2022

@ritalein nie, moj ma beckmann, ale ked bude potrebovat vacsiu, kupim tu frii. Neviem, mozno na jezkobezko maju odfoteny aj vnutrajsok, respektive skus pozriet oficialnu stranku, tusim aj toto je norska znacka

ritalein
autor
28. máj 2022

@kikushaa uz som to nasla, na nemeckej stranke 😊

sella38
29. máj 2022

Starší mal v prvom ročníku Bagmaster batoh - skvelý. V treťom ročníku prešiel na Topgal a veľmi rýchlo sme ju vymenili, bola obrovská, ťahala ho do zeme, lebo tým, že mala 3 priečinky, knihy ťahali tašku, syn ju neznášal. Mladší začínal s Beckmann taškou, lebo je maličký a hlavne útly v pleciach. Sedí mu skvele, nosí sa mu skvele, ale bude tretiak a už kupujeme väčšiu. Teraz v druhom ročníku do nej už ledva napratal všetko, čo potrebuje.

terezka1947
29. máj 2022

@ritalein určite nekypuj bez skúšania.
Dieťa vieš nejako dopredu pripraviť,že idete iba obzriet,atď,atď. Ja som pôvodne išla kupovať Topgal.
A som rada,že som nekupovala z netu,ale reálne bola so synom skúšať.

terezka1947
29. máj 2022

Obaja synovia nosia-teda jeden zdedil túto. Je priestranná a zároveň malička, lahučká. https://www.google.com/search?q=bagmaster+chlap...

mirro
29. máj 2022

@ritalein naši mali len topgal tašky, veľká spokojnosť. Ja len že tvoj by si vybral s detským motívom...moja dcéra si vybrala cukríčkovo ružovú s bielym obrovským jednorožcom. Uplne mimo mojho vkusu,ale zaťala som zuby,veď ona ju bude nosiť. A nosila, 3 alebo 4roky a taška stále ako nová. Určite ho nechaj vyskúšať.

maciatkolulu
29. máj 2022

@ritalein ergobag a to som vyberala skoro rok a pol. Mam tretie dieťa a toto je pre mňa naj. Je lahunka a v pohode až to 4 triedy, teda ju malý bude mať 5 rokov, teraz ju používa druhý rok a je ako nova

lentak1223
29. máj 2022

@ritalein dcéra má Topgal od 1. ročníka. Už bude štvrtáčka a taška je stále v super stave, a to je svetlejšia a moja dcéra si zase až tak pozor nedáva😀V prváku bola také malé tintítko, aj som uvažovala, že začneme s menšou, ale dala sa pekne nastaviť a teraz ako sa vyšvihla (a to poriadne) je jej stále super. A každý rok som ju prala. Za mňa super.

ritalein
autor
29. máj 2022

https://www.jezkobezko.sk/frii-of-norway-ergono...

https://www.zdravybatoh.sk/p/skolsky-set-4-diel...

Dakujem za rady, toto su moji internetovi favoriti, ale pojdeme radsej pozriet do obchodu. Syn je sice chuducky ale vysoky, tak nech mu dobre sadne. 😊

paulinam99
2. jún 2022

Topgal je prakticky dvojička k zn. Bagmaster.
Napríklad:
https://www.topgal.sk/s/set-elly-19014-medium
je prakticky to isté ako
https://www.loria.sk/bagmaster-skolsky-batohovy...

... s tým rozdielom, že pri zn. Bagmaster máš záruku nie 2, ale až 3 roky.

a_adamcova
2. jún 2022

Máme Topgal, a spokojnosť veľká.

ninah1486
21. jún 2022

porovnat ti ich neviem ale mame tasku z baagl, stalo okolo 80 € a kvalita je skvela

beahavala
26. jún 2022

nemyslim ze sa ti oplati dat za tasku skoro dvesto eur, nebude ti ju nosit ani cely prvy stupen

janulik2008
28. aug 2022

@ritalein ako ste sa rozhodli? 😉

janulik2008
28. aug 2022

@ritalein aj my sme Beckmann kúpili len teda dievčenskú 😀 a ten menší batoh toho už aj precestoval 🤭
Malej keď povedali že bude veľa nosiť vecí do školy že chúďa jej chrbát tak povedala že ju chrbát nebude bolieť lebo ona má zdravý batoh 🤣🤣🤣

ritalein
autor
28. aug 2022

@janulik2008 nas sa tak potesil tej taske, ze ked ju rozbalil, nikto ju viac nemohol chytit. Vsetko si pekne odlozil, aj ten maly batoh 😂🤣 a v izbicke to caka na 5.september 😂

janulik2008
28. aug 2022

@ritalein to je milé :D 🙂

miskamilka
5. dec 2022

@ritalein tiez zvazujem pre dceru presne tie dve tasky, co ste napisali vy - Frii a Beckmann.. Preco ste sa nakoniec rozhodli pre Beckmann, v com bola lepsia od Frii? Dakujem

ritalein
autor
5. dec 2022

@miskamilka beckmann taska vyhrala, lebo mala krajsi obrazok - auto - syn je maniak na auta 😀 keby bolo po mojom, vybrala by som frii. Ale zatial u tej beckmann nebadam ziadne nedostatky, uvidime casom. Aktualne este stale od septembra v nej nosi len peracnik a desiatu, ostatne je vsetko v skole.

lydia0205
16. jan 2023

Prosim Vas, viete mi poradit, ake baterky idu do svetielka, co je na taske Beckmann? Kupovala som z druhej ruky a baterky tam neboli. Dakujem