Školský výlet čiastočne bez učiteľa

skumavka
18. jún 2013

Ahojte maminky.
Poprosím vás o názor na túto vec.
Trieda piatakov má íst na koncoročný školský výlet. Na výlet okrem detí ide triedna učitelka a ako doprovod dvaja rodičia detí (jeden z nich som ja). Na výlet aj z výletu sa ide vlakom. Naša pani učitelka nás - teda mna a druhého sprevádzajúceho rodiča upovedomila o tom, že ona cestu naspat vlakom s nami neabsolvuje, pretože má isté súkromné záležitosti a pokračuje dalej iným vlakom. Triedu máme doviest vlakom z výletu nazad my dvaja sprevádzajúci rodičia. Ja sa pýtam: Je takéto konanie vobec v súlade so zákonom? Kto nesie hlavnú zodpovednost za celý priebeh výletu? Ak sa vyskytne nejaká nepredvídaná udalost-napr. strata či zabudnutie batožiny, nebodaj nejaký úraz, nehoda počas cesty (vieme že deti sa zvyknú bláznit, pobiehat hore dole),alebo počas výstupu z vlaku-kto ponesie gro celej zodpovednosti? My nie sme pedagogickí zamestnanci, ani autorita pre triedu. Zaujíma ma váš pohlad na vec. Ci to ja len tak vnímam zbytočne prehnane úzkostlivo,alebo sme takí viacerí?
Potešil by ma prípadne aj názor nejakého právnika.
Pre úplnost ešte dodám, že zvyšní rodičia vobec nie sú upovedomení o tomto zámere pani učitelky a teda netušia, že s detmi sa máme vrátit z výletu my dvaja rodičia.
Dakujem za vaše reakcie.
mám z toho zmiešané pocity.

petraxy6
19. jún 2013

@sissy27 na! veď nech im na začiatok čúčo a marsky kúpia, nech si zvykajú 😀 hádam im nedajú hneď DELUXE 😀 čo ewry a veľa, to by šli do kasína utratiť, si pipi? 😀

riave
19. jún 2013

@petraxy6 @sissy27 baby odpadnem z vas 😀

yarnie
19. jún 2013

Rozhodne je to v rozpore so vsetkym vratane pravnej upravy a zdraveho rozumu. Ja by som si isto nezobrala na triko zodpovednost za cudzie deti. Ucitelka musi ist s vami naspat.

uglybetty1234
19. jún 2013

Správny krok ísť sa informovať na riaditeľstvo. Veď práve tam by mali mať informácie.

shopoholocka
19. jún 2013

@sissy27 Trochu odveci trepes nie?Kde som pisala,ze nema ist dozor?Reaguj k veci,ked uz mas pocit ze reagovat musis 😉
@petraxy6 Mam 15 a 3 rocnu dceru🙂

Nemam uz potrebu vyjadrovat sa k histerkam,ktore nemaju nic ine na praci ako len kvakat na nete a nadavat tu na kazdeho...
Ked ma zakladatelka problem nech si ho riesi s dotycnymi to potebuje mat podboru odtialto?Boze zeny ste dospele tak sa tak chovajte!

sissy27
19. jún 2013

@shopoholocka no jediná odveci reakcia bola tvoja 😎 ako keby to písala piatačka, ktorá by najradšej išla na výlet sama a nie s učiteľkou za chrbtom... ak je raz niekoho náplňou práce, aby robil dozor deťom a odovzdal ich rodičom, bez ohľadu na to, či sa jedná o prvákov alebo ôsmakov, tak je jeho POVINNOSŤOU to dodržať a nie hádzať zodpovednosť na niekoho iného... tí rodičia tam idú dobrovoľne, na vlastné náklady a vo vlastnom voľne ako POMOC, nie ako zodpovedné osoby...
a keď sa ti téma nepáči, nikto ťa nenúti reagovať, nie? oveľa väčšie kraviny sa tu denno denne riešia, ale to už je osud verejných fór...
alebo si práve ty tá dotknutá učiteľka? 😎

aristka
19. jún 2013

@shopoholocka moja ,ale ty si prečítaj,čo sa pýta zakladateľka,tu nejde o strach o deti,tu ide o to ,že je to školský výlet,to znamená pedagogický dozor a to nie sú srandy ak by sa niečo stalo,lebo nikdy nevieš a nemajú to na papieri,že školský dozor nie je dokonca,potom čo naťahovačky po súdoch..toto treba brať po právnej stránke,nehovoriac na určitý počet detí má byť určitý počet dospelých...ak má človek rozum na toto sa nahovoriť nedá....to nie ,že robíte vedu...to je basa na krku...

skumavka
autor
19. jún 2013

Ahojte,
idem vas poinformovat. Napokon nebolo treba ist na riaditelstvo,pretoze p.ucitelka si to sama rozmyslela. Vraj si to predtym az tak do detailov neuvedomila. Je to sice trochu zvlastny argument,ale hlavne ze sa vec vyriesila.
Vdaka za rady,majte sa krasne 🙂

bbarboraa
19. jún 2013

nie! alebo podpisane od vsetkych rodicov ze ty a ten druhy pojdete sami domov s detmi!

luciahromadkova
20. jún 2013

Este chcem upozornit autorku, ze p. ucitelka by mala vypracovat v sulade s legislativou Organizacne zabezpečenie školskej akcie, kde bude presne co kde, kedy ako, kam, aky pocet a toto by mal podpisat riaditel a aj dozor nad detmi, teda poveruje Vas dozorom riaditel skoly a veducou sk. hromadnej akcie/vyletu je triedny ucitel. Sucastou musia byt informovane suhlasy rodicov vsetkych detí, ktoré sa zúčastnia.
ako to moze byt najdete aj tu http://www.google.sk/#gs_rn=17&gs_ri=psy-ab&sug...

degva
10. máj 2018

sice stara diskusia,ale len tak pre seba...najlepsie by bolo,keby sa kazda pani ucitelka na ziadny vylet nevybrala a bude mat svaty pokoj