Školský výlet do Talianska - stany

syja
19. mar 2015

Dcera piatacka ma moznost ist zo skoly na vylet do talianska kemp fontanelle riccione. Chce tam velmi ist ake mna odradza ze sa de do stanov tym padom nebudu mat ucitelky nad detmi uplnu kontrolu. Mate skusenost s takym vyletom? Pustili by ste svoje dieta. Ja mam z toho zmiesane pocity. K moru chodime kazdy rok takze to nie je o tom ze by to bola jedina moznost ako sa dostat k moru. Budem vdacna A kazdy vas nazor.

fra
19. mar 2015

A v nejakej ubytovni by mali úplnú kontrolu? Podla mna nikde nebudu mať úplnú kontrolu, ide hlavne o to, aké sú deti. Ja osobne by som dcéru piatačku pustila.... hoci pri dcére osmačke by som o tom uvažovala trochu dlhšie 🙂 Ono asi ide aj o ostatnych- cudzích navštevníkov kempu - ale tak hadam to budu mať nejako poriešené a oddelené...
.

brumka
19. mar 2015

ano pustila, jasom taku moznost mala v 8 a 9 triede viem ze aj skor boli vtedy vo francuzku. tie stany su super aspon u nas tak bolo na elbe, dostali sme zetony na sprchu strava 5x denne animator, je pravda ze sme mali viac svojho pohybu po kempe ale ide o to ci doverujes dcere, mi ked sme mali volno sme chodili s animatorom hrat volejbal , chodili sme po kempe uplne pohode viem ze aj piataci boli s nami, posledny rocnik sme boli v hoteli nikdy viac... poviem ti tak radcej skolsky vylet v zahranici ,je to lacnejsie ako u nas a zazitok je na nezaplatenie
tak u mna ucitelia ani rodicia nepochybovali ja som bola vzdy slusna neblblasom, tkze ty musis vediet

fra
19. mar 2015

a prave pozerám kde to je- miesto uplne fajn, určite pojdu na vylet do San Marina, do Ravenny- to sú krásne miesta, takže sa prihováram- pustiť ... Taliansko je inak úplne prepchaté roznymi školskými zájazdami, pamatam si že kdekolvek v Taliansku sme boli mimo prázdnin, chodili tam celé zájazdy malých Talianov po všetkych pamiatkach, oni sú na školské zájazdy zvyknutí takže tam ani slovenský zájazd nebude nič mimoriadne

hameeda
19. mar 2015

@syja : ja som bola zo školy v Taliansku v kempe, boli sme na palmovej riviére, bolo to super, boli s nami dvaja ucitelia, plus kameraman so zenou a myslim 4 rodicia, nepamätám presne, bolo to už dávno, no kemp bol super, všade boli kamery a aj chodili kontroly z kempu, kemp bol zatvorený nikto kto nebol ubytovaný by sa doň nedostal, dceru by som pustila

syja
autor
19. mar 2015

Oki vdaka za skusenosti coho sa najviac obavam ze ked sa nahodou pohada s kamoskami alebo tak (idu iba 4 z ich triedy) tak bude s placom volat ze chce ist domov a ja budem bezradna ☹

hameeda
19. mar 2015

@syja : povedz jej to dopredu, že ak by náhodou sa také niečo stalo tak nech sa na to vykašle a užije si more, ja ak by išlo o moju dceru zobrala by som babi niekam na colu a povedala im dopredu tak ako dospelím, aby si užili výlet aby sa nehádali, že na hádanie majú dosť času aj doma, aby si nepokazili pekný výlet blbosťami a tak takou priateľskou formou, veď zasa to nie sú až také malé deti aby to nepochopili a myslím že si budú vážiť ak s nimi niekto prehovorí ako s dospelími, a zvlášť by som doma aj prehovorila s dcerou že ak by niečo tak nech si to tak nebere a nech zbytočne na výlete nehľadá problémi že nech sa drží v úzadí ak by sa niečo zbehlo, ono niekedy ak sa dievčatá pohádajú tak stačí ak by jedna v tej chvíli povedala že ja sa s vami hádať nebudem lebo si nechcem pokaziť pekný výlet tak aj ostatné by zmiernili

brumka
19. mar 2015

@syja a co trak sa pohada mi sme boliu 4 v stane tiez sme sa pohadali a co su tam aj ine triedy

fra
19. mar 2015

aha, tak toto som nikdy u žiadnej z dcér (ani u seba ked som bola malá) nikdy neriešila, to by mi ani nenapadlo že by mohol byť aj takyto problém- asi si dcérku poznáš tak sa asi riad podla toho- ale myslím že je dosť veľká na to, aby pochopila, že ak tam tak veľmi chce ísť tak je to spojené aj s takýmto rizikom a že ak ju tam pustíš, tak bude musieť toto risknúť- verím, že to zvládne 🙂

maslenka47
19. mar 2015

@syja Tak tvoja dcera sa musi niekedy naucit, ze nie vsetky problemy sa vyriesia tym, ze s placom zavola mame. V piatej triede uz je najvyssi cas 🙂 A tak jej to treba aj pred odchodom vysvetlit.

jeennyv
19. mar 2015

podla mna ak nejde o nieco skutocne zavazne, netreba sa montovat do ich kamaratskych vztahov mne by sa napr, nepacilo, ak by mala ina mamicka pred nejakou akciou ci vyletom "prejav" ako sa maju aj ostatne deti spravat..... ...aj ti najlepsi priatelia, ked su niekde na par dni stane sa, ze sa na nejakej somarine pochytia...jak mas obavy povedz dcere, ze je tam pre ten zazitok a zabavu, spoznat a aj ostatnych spoluziakov a kaslat na hluposti....

syja
autor
19. mar 2015

No teraz som sa s nou o tom rozpravala a ona my povedala ze chce ist hlavne preto kebo jej kamoska este nikdy nebola pri mori a ak nepojde ona tak ani kamaratka nepijde. Tak teraz uz dakt neviem. No uvidime. Mam cas do pondelka sa roHodnut.

hameeda
19. mar 2015

@jeennyv : no ak si narážala na môj príspevok tak ja som to vôbec nemyslela že by mala mať prejav, ale skôr také kamarátske porozprávanie sa, a nemyslela som to na to ako sa majú správať ale skôr na také povzbudenie, veď by sa to dalo spojiť aj všetky mamičky, no niektorým je to možno jedno tak to neriešia, ja to napríklad riešim pretože moja dcera je tiež citlivka a tiež chodí kade tade a presne viem že u nás ak by sa dievky pohádali tak tiež by to dopadlo tak že by volala, nepovedala by že chce isť domov lebo vie že to nie je možné ale z hlasu by som vycítlia že sa niečo deje a že by bola najradšej doma, tak s dievčatami som stále pred odchodom hodila reč, takú kamarátsku žiadne poučovanie, skôr srandovného štýlu, teraz už ani nemusím nič hovoriť