Školy so špecialnymi triedami v Banskej Bystrici

penthesileia
14. sep 2016

Ahojte vedeli by ste mi poradiť nejakú školu v BB ktorá ma zriadené špecialne triedy resp kde vedia vziať dieta ktoré nemá na,,normálnu´´základnú školu ale ani nemá diagnózu na to aby šlo do špeciálnej školy?malý ide na rok do školy ale s pani učitelkou v škôlke sme usúdili že v normálnej triede s 20timi žiakmi sa stratí ale do špecialnej školy ísť nemôže lebo má ,,len´´hyperkativitu,ADHD a poruchu reči 😖 .momentálne chodí do špeciálnej skôlky...
dakujem za prípadné reakcie.

kenzom
15. sep 2016

Každé mesto by malo mať centrum pedagogicko psychologickej pomoci~ tam majú prehľad ~skús sa obrátiť na nich

wendy62
15. sep 2016

existuju ZS pre deti s narusenou komunikacnou schopnostou, tam je 8-10 deti v triede a normalne osnovy ako na beznej ZS, to by sa vam pri tej poruche reci hodilo, ale neviem ci je taka v BB. Urcite ti poradia vo vasom CPPP.

penthesileia
autor
16. sep 2016

Ahojte..v našom ČSPP nám poradili dať ho do školy niekde na dedinu,lebo že tam je menej detí v triedach a učitelky by sa mu viacej stíhali venovať...
ďalej tu máme školu s narušenou komunikačnou schopnosťou v podlaviciach ale tá ma vraj len dve triedy teda je do druhého ročníka:/a čo potom:/
tie dediny ok,ale keďže nemáme auto je to pre nás kúsok problém preto by sme dali prednosť škole v meste:/aj keď ako vidím asi to bude nemožné:/tak trošku som dúfala že nám len dačo uniká a že sú dáke také triedy aj v meste🙂

sara07
30. okt 2016

daj ho najskôr do prípravného ročníka v podlaviciach ak má taktéto problémy, je to super škola, majú aj ukážkové hodiny pre rodičov, hlási sa tam dost deti, čiže ti ho ani nemusia zobrať, je to super škola len sa mi zdá nefér že šancu dostatnú len 8 deti
idú normálny vyučbu ako na klasickej škole len inak ju učia, vela detí po určitom čase zvládne normálnu triedu alebo integráciu
skús obopísať normálne školy možno maju menší počet deti, na dedinách je len prvý stupen
ono je to pekné že majú čas venovat len či aj sa vedia venovat

lilke
30. okt 2016

aj dva rocniky stacia na rozbehnutie dietatka. ak budete intenzivne navstevovat logopeda, rec sa moze vyrazne upravit. a potom hladajte skolu s mensou triedou, lebo treti rocnik je relativne narocny.

nika3587
30. jún 2017

Ahoj viem o škole kde by takéto dieťa zobrali a malo by individuálny prístup.
@penthesileia

cikitka123
5. mar 2020

Ahojte maminky , prosim Vas chcela by som sa opytat ci navstevuje vase dietatko skolu v Podlaviciach , tzv.Nultý ročník,nás logoped nas tam odporuca, syn 6r.slabsie rozprava na svoj vek... Nejaké blizsie info by som poprosila.Ďakujem pekne

sara07
6. mar 2020

@cikitka123 je na gaštanovej ulici, treba sa informovat čím skorej, bude treba spravu z ccpš + psycholog , logoped , je tam fakt nátresk, robí sa výber deti,
a maju tam aj napr hodiny so zaradením logopedie alebo hodiny čisto s logopedkou v rámci školy, celý systém je zameraný na lahšie pochopenia učiva a rozvoj slovnej zásoby hravou formou, robia aj akciu že sa môže rodič prist pozriet na hodinu
idu podla normálnych osnov a nezvala by som to špeciálnou triedou ale nks alebo logo triedou , oni podla osnov špeciálnych škôl nejdu len to má blby názov
inak vrelo doporučujem nič lepšie v okoli nie je , iba potom interántna škola pri mikulaši atd
treba poslat žiadost, zavolajte tam atd, len fakt je tam nátresk , škoda že nemaju viac nultých ročníkov ,dieta v 3 ročníku prestupuje do klasickej triedy
keby som mala tu moc naklonujem to celé x100

akvi
6. mar 2020

@cikitka123 do nulteho rocnika mozu nastupit len deti zo socialne znevyhodneneho prostredia. ak skola berie aj ine, porusuje zakon..

sara07
6. mar 2020

@akvi ano to je uplna pravda rozmyšlala som čo som chcela ešte napísat

sara07
6. mar 2020

@cikitka123 na gaštanovej je pripravny ročník nie nulty , to treba mat uvedené aj v papieroch lebo ta vratia na prerobenie, pripravny a nulty ročník je rozdiel
tvoje dieta má mat doporučený prípravny ročník