Sme Rómovia a iba nášmu synovi v škole učiteľka pozerá, či nemá vši

4. mar 2024

Ahojte babenky ,,,Je ti normalne ak to robia ?ja si myslim ze nie ....Syn je prvak velmi sa tesil do skoly ako prisiel druhy polrok tak tam chodi s nechuťou,, Dnes ked som ho cakal pred školou tak plakal lebo na neho ucitelka kricala ze nechcel ukazat hlavu ,podotýkam sme romovia ,chodime do prace byvame v paneláku .Ludia nas maju radi
sme slusny romovia a zijeme poriadne ....Problem je v tom ze som o tom nevedela syn je tam sam rom myslim v triede a pozera do vlasov iba jemu s rukavicami a ceruzkou. Bola som za riaditeľkou ze je to normalny postup ,utocila na mna ,povedala som ze si to neprajema smiala sa stale ....Uvazujem ze zmenime skolu co si o tom myslite ???Dakujem

malaliliaeli
5. mar 2024

Choď ráno do školy vezmi si rukavice a ceruzku .Zavolaj ju pred zborovňu pozdrav a začni jej prehladavať hlavu😁.Keď bude pyskovat povedz jej že máš na to také isté právo a ona tvojmu synovi či nemá vši

simca06022011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
5. mar 2024

@erikavesela môže v kľude ísť do školy rodič. Nikdy som.nezazila ze by nás niekto nepustil niekam alebo by nás vyhodili:D ci.bolo alebo nebolo vyucovanie

simca06022011
5. mar 2024

Aj tu sa ukázali rasistky hneď:D

janba
5. mar 2024

A naozaj kontrolujeme iba jemu?
Lebo my v skole pravidelne kontrolujeme, ale vsetkym.

simca06022011
5. mar 2024

Inak autorka v dnešnej dobe, rýchlo si sa vzdala. Aspoň reklamu im treba urobiť, sťažnosť kvoli diskriminácii a prístupu riaditeľky zriaďovateľovi atď. Dnes su to haklive temy. Mne keby sa vysmiala.do ksichtu za to, ze prídem do školy kvôli tomu ze dieta je nestastne z ucitelky, este ma označí ze "typická romka", tak jej to nedarujem. Videla by tu typickú romku. Pekne v kľude by som písomne dala sťažnosť, riaditeľke, zriaďovateľovi. Nie je normálne aby pozeral hlavu len jednému dieťaťu s na silu. Je to neuctive a ponuzujuce voci dieťaťu a este aj pred celou triedou. Keď tak ma edupage a napísať rodičom všetkým nech si to kontrolujú denne... by ma zaujímalo ci vôbec niekomu vsi nasla..
Mimochodom vsi môžu dostať deti hocikde, my sme v škôlke ani jednej nemali Róma žiadneho a vsi boli všade. Ešteže sa mamy nemali na koho vyhovoriť.
U nás v škole nekontrolovali hlavy deťom nikdy. Nikto.

heni79
5. mar 2024

@simca06022011 Rodič môže ísť do školy. Nie do triedy a počas vyučovania už vôbec nie. Ani odvolať učiteľku z hodiny kvôli rodičovi riaditeľ nemôže. Ak to urobí, nemá čo byť riaditeľom. A rodič nesmie „konfrontovať" iné deti. Pani si zjavne vymýšľa, prekrúca podľa seba, iba živí vymyslenú tému. A slovné spojenie: „... pozerať DO hlavy" ... 🤦

majada35
5. mar 2024

Jooj, milé mamičky, keby ste len vedeli, ako často deti prekrútia realitu. Buď zámerne z dôvodu obhajoby( je ľahké to hodiť na toho druhého, keďže sa nevie pochopiteľne branit)..alebo si ju upravia podľa potreby, alebo z nevedomosti. Prosím vás, vyhnite sa rýchlemu odsúdeniu učiteľa a slepej dôvery vášho bezchybného dieťaťa. A použite racio! A ak vám nie je niečo jasné, vtedy navštívte a pýtajte sa na danú situáciu učiteľa. Ale bez predčasného útoku a agresivity. Učiteľ nie je fackovaci panák, aby si do neho ktokoľvek prišiel kopnut..len preto, že sa neviem ovládať a riešiť situácie s chladnou hlavou.
Je celkom možné, že syn opísal nesprávne situáciu a matka prišla do školy už nahnevaná, nakoľko sa tam ohanala rasizmom...čiže ten vzniknutý problém mohol mať aj takúto podobu.

majada35
5. mar 2024

@malaliliaeli ako to fakt?? Takéto rady do eteru???

malaliliaeli
5. mar 2024

@majada35 no ja by som to spravila 😁😁

simca06022011
5. mar 2024

@heni79 jasne :D zobrala ju za učiteľkou riaditeľka=v pohode. Išla so synom, spýtala sa triedy = bežná vec :D učitelia u nás robia tisíckrát horšie veci :D síce nie často ale podarilo sa mi 1-2x dobehnúť cez vyucko keď bola dcéra prvacka, druhák.. nemala som.problem žiadny ani ísť do triedy ani sa opýtať učiteľky a ani deti v triede sa opýtať kým mi učiteľka dávala veci... čiže to ci smie alebo nesmie je diskutabilné. Iste nesmie na svoj popud tam vletiet.
Šikana aká u nás bola zo strany učiteľov v škole,vrieskanie po deťoch, urazky, zlahcovanie.. A presne výsmech riaditeľky. Neverím v 99% rečiam učiteľov. A duplom ak to viac deti povrdi. Čiže ak sa u nás v škole niečo deje, opýtam sa skôr inych rodičov a deti ako učiteľov. Riaditeľa absolútne, ten je tam ako ochranca kurina. Nie deti.
@majada35 podľa mňa v prvom rade nemá čo urážať riaditeľ, má povedať ze sa kontrolujú všetky deti a citlivo reagovaťna to, ze chlapec má problém napr ísť do školy kvôli tomu. Ale v triede sa ukázalo ze to tak nie je, ze sa kontrokuju vsetci, takze zbytocne debaty o tom kto si co vymysla..popravde my (u dcery) sme v škole pozeranie hláv nemali nikdy.

erikavesela
5. mar 2024

@simca06022011 u nas ta nevpustia bez dohovoreneho terminu a uz vobec nie na vyucovanie

simca06022011
5. mar 2024

@erikavesela tak predpokladám, ze išla za riaditeľkou a tým pádom nemala problem sa tam dostať. Nejde o navstevu lekára aby som si termín dohadovala na neviem kedy. Prídem, zazvonim = majú čas idem za riaditeľom. Alebo zavolám, spýtam sa a zväčša do jedného dňa idem hned. Do školy pre prvákov sme chodili bežne dnu. Keďže sa často zabudli niekde. To nie je vezenie.

heni79
5. mar 2024

@simca06022011 Neviem kde žiješ, ale nie je normálne, aby rodič vstupoval do triedy počas hodiny.

heni79
5. mar 2024

@simca06022011 A ak riaditeľ pustí do vyučovacej hodiny rodiča a ešte ho nechá vypočúvať deti, nemá viac byť riaditeľom!

erikavesela
5. mar 2024

@simca06022011 u nas to po pandemii velmi sprisnili a pokial viem je to nariadenie z ministerstva..napr. nam v septembri dokoncili prerabanie priestorov skoly...do dnes neviem ako skola vyzera...rodic moze iba na dohodnuty termin, bez terminu smola a po deti zabudni...vsetko sa riesi cez vratnicu...rodic sa do skoly jednoducho nedostane a riaditel nema bez predosleho dohovoru pravomoc rusit chod hodiny...takze tomu, co popisala neverim...problem mozno naozaj bol, ale to "vyriesenie" je viac ako vymyslene

simca06022011
5. mar 2024

@heni79 ak tam rodica pusti ucitel/riaditel, vinu na tom rodic nema ziadnu. A mozete si tu rozpraavt co chcete. A to kto je u nas riaditelmi a kto nie je uplne ina tema. Podla mna jednoznacne tam riaditelka pochybila, o tom niet debat od zaciatku az po koniec... a nepride mi teda vobec vhod sa do rodica za to navazat. Skola nie je vezenie. TO je fakt. A sice u nas sa cudzi hocikedy promenadovat nemozu, ale chodia rodicia dnu v pohode. Ako som pisala, neveziem dieta do ustavu ani do basy. Karanteny nie su, covid opatrenia tiez nie.
A to, ci niekto nieco vyriesi vaznu vec, mimo termin dohodnuty cez ministra, aby sa dostal do institucie, ktorej zveruje vlastne dieta - to je vzdy na pristupe riaditela skoly. Vzdy. U nas staci zazvonit. AKo som pisala. NIkto pozvanku nekontroluje :D Netreba prehanat. A nie ani ako rodicovi, mi nevadi ak pride iny rodic do triedy, dokonca v tomto pripade by mi absolutne nevadilo, keby sa na to mama deti spytala v triede.
SU dokonca este stale aj taki ucitelia, ze by mala byt rodicovska hliadka v triedach a nie zakaz vstupu :D a to teda nie som ziadna precitlivela mama.

heni79
5. mar 2024

@simca06022011 Tak teraz si vychrlila... 🤦 Mala som rozpísaný dlhý príspevok... No tebe sa vysvetliť nedá. 🤷 Dúfam, že tvoje dieťa nie je v triede toho môjho.

subartic
5. mar 2024

ja by som sa skôr pozastavila nad tým nahrávaním , zamestnacov štátnej a verejnej správy pri výkone ich služby ( teda v zamestnaní ) nahrávať môžete aj bez ich súhlasu .

loliki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinami274
5. mar 2024

ak by to urobila tzv biela žena nemali by ste toľké také reči. Ak by prišla biela matka za prítomnosti učiteľky za deťmi a aj nahrala dieťa. Tak by ste jej to jemne vytkli a nepovedali by ste slová,že nevhodné bráni svoje dieťa. V Tom je ten rozdiel a rasizmus. Napísanie,že nemali ste natáčať,v poriadku,ale práveže je romka tak vám to tu vadí.
V jednom filme Skryté čísla to presne povedala černoška beloske..Verím,že vy si myslíte ,že konáte správne.

wanduska327
5. mar 2024

@martinami274 Presne si to vystihla ...všetko čo spravia Rómovia inak je zle nevhodné ....ja už si to nevšimam a konám podľa svojho Rómskeho srdca

loliki
5. mar 2024

Biela žena? Vadí niekomu, že deťom kontrolujú vlasy kvôli všiam? Ak áno, ako to riešia? Nepostrehla som o tom diskusiu. Ale možno nájdem.
Je správne, že si chránite svoje deti ale robíte to nesprávnym spôsobom. Preto majú viacerí predsudky voči Rómom, lebo len vaše práva pre vás existujú, na práva ostatných neberiete ohľad. A dnes ste to ukázali. Urobili ste "správnu" vec z vášho pohľadu. Bránite len seba, svojich, svoje deti, nie právo ako také. Vziať spravodlivosť do vlastných rúk nie je správna vec. (Breivik) Oceňujem snahu žiť slušne na úrovni, ale netreba si robiť z každého nepriateľa. Je ťažké si nájsť aj dobrú školu. Vedeli ste o tom, že v tej triede bude syn jediný Róm ? Poznali ste učiteľku?

simona20201309
5. mar 2024

@wanduska327 nie, len vy romovia si myslíte že máte nejakú imunitu... ze ste nedotknutelni lebo všetko čo sa vám nepáči je automaticky rasizmus.
Človek aby sa bal na vás už aj krivo pozrieť.......

wanduska327
5. mar 2024

@simona20201309 No veru krivo na nás nepozeraj😂
Nie, to je recesia.
A keby si sa tak často stretávala s rasizmom ako my aj ty by si si všetko brala k srdcu, ver mi ...ja viem že to nemyslíš v zlom .....ale jednoducho knihu by som mohla napísať o Tom ako sa kto kde ku mne správal....aj k deťom mojím.

simona20201309
5. mar 2024

@wanduska327 to ma naozaj mrzí. Mate to veľmi ťažké, pretože vás slušných je veľmi málo. Ale naozaj sa mi nechce veriť tomu co tu píše autorka.
Ja som mala v triede jednu rómsku rodinu. Vždy mala všetko zaplatené ako prvá. Vždy bola čistá a voňavá, šikovná, talentovaná. Rodicia boli takí uctivi a slušní, že budem na nich naozaj celý život spomínať. Potom som mala aj chlapčeka, presne to iste - zaplatené všetko ako prvý, čistý, Vždy tip top strih od kaderníka, malý frajer. Ti rodicia sa tak veľmi snažili ukázať, že sú naozaj slušní.... preto sa mi nechce veriť, aby sa našla taka bezcharakterna osoba, ktorá by si potrebovala dvíhať ego na nevinnom chlapcovi. Len tak. Bez dôvodu.
A ak to tak naozaj je a všetko čo autorka písala je pravda - s tým autom a vodicakom.... tak potom ju podporíme v tom, aby to nenechala tak.

martinami274
5. mar 2024

@loliki to si fakt má rodič zisťovať či dieťa bude jediný rom?? Tak nemyslíte vážne.

nikaeli
5. mar 2024

@martinami274 mne je úplne jedno, či je tmavá, svetlá, či zelenomodrá. Ako som už napísala, v našej škole je veľké percento žiakov z osád. Žiadny rodič nemá právo 'vypočúvať' iné deti. Ani rómske, ani gadžovské. Riešime tu, že učiteľka prezerala chlapcovi vlasy. Ale že cudzia žena vošla do triedy počas vyučovania do triedy a vypytovala sa detí, to už nikomu nevadí? naozaj by žiadnej z vás nevadilo, že si cudzia žena natáča v škole vaše dieťa?? ona na to nemá právo! kde sú práva a ochrana toho dievčatka?

cacianka
5. mar 2024

@erikavesela a ty tomu nášmu. Fakt si trápna, daj si čokoládu a choď sa ventilovať niekde inde. Tam kde ťa nebudú iritovat vši

martinkotomasko
5. mar 2024

Tak to by aj mňa naštvalo..netreba sa dať.