Ste spokojní s taškou Topgal?

zlatovlaska123
8. jan 2013

Pýtam sa, lebo čoskoro budeme mať prváčika, teda nás čaká kúpa tašky. Topgal chvália, no mne sa zdajú tie tašky pre prvákov strašne veľké. Niekedy keď pozerám, taška väčšia ako dieťa 🙂 Alebo poraďte inú...

kornelia
24. mar 2013

@gretka2
Dakujem.

kornelia
30. mar 2013

Tak taska objednana, pride po sviatkoch, verim, ze nam sadne a bude ok. Riziko ziadne, ak nesadne, posleme spat, lebo zial co maju zoznam predajni s obchodom uvedenym v nasom meste, tak ten tu nie je 😠 .

Takto je to lacnejsie, ako cestovat do BA.

rachel978
14. apr 2013

Ja mám tašku Topgal, sme s ňou spokojní, ale uvažujem o kúpe novej.
Neviem či aj u Vás, ale môj syn toľko učebníc nosí do školy, že mne je tá taška ťažká, nie to ešte druhákovi.
Vláčia ako knihy, aj pracovné zošity z každého predmetu, nie že by to nechávali v škole, ale všetko musia vláčiť hore dole, keď tam dám ešte desiatu a vodu na pitie, tak tá taška je brutál ťažká.

Preto hľadám nejaké ľahšiu tašku samo o sebe.
Neviete mi poradiť nejakú ľahšiu tašku už pre tretiaka?

gretka2
22. apr 2013

@rachel978 Ja som si tuto tasku vyberala z toho dovodu, ze bola (pred 3 rokmi) najlahsia na trhu. Samozrejme som hladala tie s ergonomicky tvarovanym chrtom atd. , a nie hocijaky ruksak. Ak najdes nieco, tak sa to bude lisit v zanedbatelnych par gramoch. Syn je drobnej postavy, a tiez vsetko vlaci v taske 😠 domov este aj prezuvky.
A ked sa k tomu prida este aj nejaka "hracicka", tak to je tazeeee. Samotna taska nie je problem, ale ten naklad :(

rachel978
22. apr 2013

@gretka2
To máš pravdu, lebo ja keď mu pomáham s taškou tak ja mám problém ju niesť a nie to môj syn.
Ja nechápem ten systém vláčenia všetkého možného hore dole. Veď mi sme toľko kníh nemali.

Ešte máme školu len za rohom, lebo to vláčiť to je strašné.

ja som myslela, či nie je niečo na spôsob študentského batohu, či to nie je ľahšie. Ale asi je lepšie riešiť to vláčenie kníh ako tašku, ale s tým určite nepochodím.

gretka2
23. apr 2013

@rachel978 Aj mna hneva to, ze vsetko vlacia domov, aj co by nemuseli. Syn ma 9 rokov (je tretiak), 129cm, a asi 25kg :(, a ked zodvihnem tu tasku....hroza. Spusta knih, pracovnych zositov....ucebnice, ktore stoja za....ale to je uz tema o inom.
Viac gramov by si usetrila, keby aspon 1-2 prac.zosity nemusi nosit 🙂 Studntske batohy maju vystuz chrbta velmi slabu. To je vlastne len take "vypolstrovanie", Topgalky maju pevnu hlinikovu vystuz..

evabb35
23. apr 2013

@rachel978 Mne sa vidí od TOPGAL ľahšia EMIPO.
My sme tiež nosili ťažké tašky, lebo sme mali učebnice ešte viazané v pevnej väzbe. Na druhej strane nemali sme pracovný zošit A4 skoro na každý predmet. Mali sme väčšinou len malé tenké zošity.

evabb35
23. apr 2013

@rachel978 Čo sa týka TOPGAL, mne sa vidí, že každá kolekcia má inú váhu.

juliam
22. jún 2013

@tretulka ahoj. kedy bola tá akcia na topgal? dík

adka.baby
13. sep 2014

Aj ja čakám na akcie v TOPGAL kedy??Chcem kupiť tašku dcerke pod stromček bude prváčka.

u2jana
1. aug 2015

Ahojte, vyberame tasku pre prvacku - zatial som napriek cene rozhodnuta pre topgalku. Len ma zarazilo, ze k nim treba plastenku do dazda- to nie su nepremokave?

metlonka
1. aug 2015

@u2jana ahoj, moja dcera ju rok pouziva...a myslim ze ju bude este min. dva roky🙂 Ano je nepremokava....este nikdy tak neprsalo, ze by sme musleli pouzit plastenku...inak my sme ju mali v cene spolu s vreckom na prezuvky a s peracnikom 😉 Ak ti smiem poradit...tasku nekupuj cez stranku topgal...daj si ju do googla a urcite ti najde aj lepsie ceny a vyhodnejsie sety...my sme ju kupili cez nejaku cesku stranku ovela vyhodnejsie ako cez oficialnu stranku 😉

u2jana
1. aug 2015

@metlonka dakujem za odpoved. Dcere prave nechce set, chce peracnik s inym motivom. Ta cena je fakt vysoka. Tak idem guuglit. Este raz vdaka

tanapeta
1. aug 2015

@u2jana nie je premokavá, ale čo ja mám skúsenosť s topgal tak ako vnútro je super riešené ale strašne padá z ramien, a to nepadá len nám ale viacerým deťom. Mám aj herlitz tašku a tá je omnoho lepšia, aj ľahšia aj menšia a vôbec nepadá z ramien dieťaťa

pimpilla
1. aug 2015

@u2jana ja som kupila synovi do prveho ročnika topgalku,stála nejako 60e,ratala somže vydrží tak dva roky a teraz ide do 5roč, a čuduj sa ona je ešte stále ako nová a to som ju prala dvakrát do roka v pračke,teraz už chce novú pre druhý stupen,ved je to už velký chalan,ale v pohode by vydržala dalej,je to nezmar,pláštenku netrebalo používat vobec,teraz kupujeme zas topgal,a tejtomi bude luto že bude odložená len tak bokom,takže ja velmi odporúčam 🙂

u2jana
1. aug 2015

@pimpilla vdaka za odpoved

@tanapeta ahoj vdaka za info. Kolko vazi cca ta vasa? Ta co sa mi paci vazi len 840 g, co je super.

avanti
1. aug 2015

@u2jana - Togalku mame zatial len rok, ale som spokojna, ani sme zatial prat nemuseli, len som vlhcenou handrou presla vnutro a nechala na slnku vysusit.
Ja aj nejako tak pocitam, ze vydrzi minimalne prvy stupen ZS, dufam, ze ma nesklame 😉 .
Synovi sme ju davali k narodeninam, este predtym dostal na vyber z motivov na nete s tym, nech si vyberie taky, ktory bude mat najblizsie 4 roky, lebo inu nedostane 🙂. Mna sice jeho vyber - vojensky vzor - nejako neoslovil, ale je pravda, ze tento motiv by teoreticky mohol nosit az do VS 🙂. Teraz v septembri ideme toto iste riesit znovu pri druhom synovi k narodeninam - tak dufam, ze si vyberie iny motiv, ale tiez nejaky "nadcasovy" na najblizsie 4 roky.

peneloppe
1. aug 2015

Perfektna taska, syn ju ma skoro rok a idem objednat aj mladsiemu ktory zacina skolu v septembri.

ataz
1. aug 2015

môj syn ju nosil od 2r do 4r. a je v perfektnom stave!!! maximálna spokojnosť! Mladší má taktiež Topgal -ku 🙂
inak po staršom budem teraz predávať ( už ide na 2st. a chce ruksak 😀 lebo už je velký )

ešte ju nemám v bazáriku, nejak nebol čas...ale pridávam foto - bude za 20e 😉

sonula44
1. aug 2015

Tiež máme topgal-ky a maximálna spokojnosť 🙂 🙂

sardinka333
1. aug 2015

Aj my máme topgal - som spokojná, syn v nej stihol rozpučiť jogurt a zabudnuť broskynu ktorú sme našli plesnivu (po prázdninách) tašku som šupla do pračky a je ako nová.

erickatt
1. aug 2015

Jednoznacne

evica01
1. aug 2015

Topgal je TOP 🙂
Kupujeme ich na zakladnej, aj strednej skole. Vsetko drzi, nic sa nepara, zipsy su stale ako nove. Peracniky to iste. Plastenku netreba.
Sledujte akcie, da sa vybrat.

kofina333
3. apr 2016

Ahojte, znova načínam túto tému.... čaká na nás prváčik bez tašky a páči sa mu jedna Topgal. Chcem sa opýtať, kde sa dá pozrieť, resp. kúpiť v Bratislave a okolí? Díky

sonula44
3. apr 2016

@kofina333 Papiernictvo TITI Pribinova 8 Bratislava
Casallia, s.r.o. Vajnorská 136/A Bratislava
toto mi našlo na nete

kratasy
4. apr 2016

synovi vydrzala 4 roky cely prvy stupen a dcera prvacka ,a taktiez od topgalu ja som bola spokojma.

bibinka
17. apr 2016

podobne aj u nás drží Topgalka na jedničku a to mám štvrtáka a druháka. A napodiv, žiadne odreniny alebo pokazené zipsy. Všetko sa do nej zmestí.
Maximálna spokojnosť.

janinka444
25. júl 2016

Ahojte, moje dvojcata nastupuju do 1.rocnika a kupili sme Topgal, predtym moja starsia dcera mala Topgal a boli sme veeelmi spokojni, stoji to za tie peniaze.... 🙂

luciaalex
1. sep 2016

synator ide do piatej, topgal nosi od prvaka, taska ako nova, vzdy na konci roka smarim do pracky. urcite to bola dobra volba. nekupili sme ziadny motiv co by ho prestal bavit (rozpravkova postava alebo co), mame taku modru s písmenkami a cislami ci co to tam ma..., takze super

metlonka
1. sep 2016

@luciaalex aj my ju mame uz druhy rok, teraz ju dcera bude mat aj v tretom rocniku a velka spokojnost..ale zaujala ma tvoja poznamka ze ju peries...myslis ze mozem oprat aj tuto? http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas...
neposkodim tu nalepku? ma taky vystuzeny chrbat, nic sa tomu nestane? na akom stupni ju peries? vopred dik za info, velmi by si mi pomohla🙂