Stôl a stolička pre druháčku

yidaky
8. aug 2014

Ahojte. Potrebovala by som poradiť, tak poprosím o Vaše skúsenosti či postrehy 😉. Dcérka ide do 2 triedy a chceme jej kúpiť už stôl a stoličku. Do teraz sa učila v kuchyni. Máte skúsenosti s rastúcimi stolmi? Myslím tie, čo sa im vie písacia plocha ohnúť pod určitým uhlom. Napr. niečo takéto: http://www.nabytok-aldo.sk/detsky-pisaci-stl-ce...
Ja osobne si to neviem predstaviť, že by tak písala, alebo je to len na kreslenie? Veď aj v škole majú klasické rovné stoly. Áno, môže byť v rovnej polohe, len či potom zase nezavadzia tá "prepážka" alebo čo to je, aby nepadali veci zo stola a tak. Tak možno nejaký rovný, pri ktorom sa dá nastavovať iba výška nožičiek. Len som taký zase na nete nenašla. Máte nejaký typ?
Rozmýšľali sme aj nad klasickým písacím stolom z ikei http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/7025....
A ešte k stoličke. Otáčaciu veľmi nechcem, bojím sa, že bude dcérku zbytočne rozptyľovať. Aj tak máme dosť problémy s pozornosťou. Tak som uvažovala skôr o niečom takomto http://www.domestav.sk/sk/katalog/stolicka-klar... alebo http://www.stolicka.net/stolicka_tech.php
Len väčšinu diskusií, čo som našla na nete, takýto typ stoličiek kupujú skôr drobcom. O školákoch som toho našla málo. Tak či ich to nejako netlačí alebo neviem.
Tak poprosím o Vaše skúsenosti, september sa blíži, tak to riešime asi mnohí 😀 . Ďakujem, D.

tyli
2. okt 2014

@zoja stoličky sú tiež super. 🙂 dobre sa stolík skladal? prišiel asi v demonte, že?

prasiatko30
2. okt 2014

@tyli ten stolik vypada super ale tu stolicku by som pre tak male deti rozhodne hladala bez koleciek - ja si to u mojej 8r ani neviem predstavit ze by mala kolecka na stolicke ta by pocas pisania uloh jazdila po celom dome - ma stolicku stokke a aj na tej sa kruti ako na ringispiri

tyli
2. okt 2014

len syn má nábeh na skoliózu a na svoj vek je nadpriemerne vysoký, tak pri svojom veku 6 r a výške 143 cm by sa asi už na stokke neusadil, alebo už by ju veľmi nevyužil. ináč teraz som už videla aj otočné stoličky bez koliesok - s klzákmi a špeciálny piest, nech sa dieťa netočí na stoličke, pozri tu 🙂 http://www.mayer.cz/kids/freaky-sport/pist-neot...

tyli
2. okt 2014

@prasiatko30 pozri komentár vyššie 🙂

prasiatko30
2. okt 2014

@tyli to vypada lepsie 😀

zoja
2. okt 2014

@tyli rozmontovane zaplatila som dovoz s montazou🙂 . Na pocudovanie ked pise maly za stolom tak sa na nej nevrti. Uz ho to nebavi 😉. Zo zaciatku na nej jazdil po celom byte 😀. Super je, ze si vies na nej upravit nie len vysku, ale aj hlbku sedenia a tym padom nehrozi krive sedenie nad ulohami. Nuti ho to sediet rovno. Ja som nechcela na nej operadla na ruky zbytocne by ho rozptylovali..

tyli
7. okt 2014

@zoja mám na teba jednu prosbu. aká je prosím šírka medzi nohami - podnožím vášho stolíka? mám šancu kúpiť v zľave stolík, len má upravené podnožie a neviem či ten priestor nie je úzky. koľko je prosím šírka stoličky dole, ako sú kolieska?

zoja
7. okt 2014

@tyli 70 cm, daj vsak pozor , aby to nebolo viac ako desat cm lebo sa ti bude zle zasuvat stolicka - musis tam mat viac miesta

tyli
8. okt 2014

@zoja ďakujem za premeranie. my budeme mať 78 cm, tak by to malo byť ok. ako myslíš, že aby to nebolo viac ako 10 cm? nerozumiem.

tyli
8. okt 2014

@zoja 70 cm je šírka podnožia? radšej sa ešte pýtam.

zoja
8. okt 2014

@tyli ano 70cm. myslela som to.ak by ste to mali kratsie viac ako 10cm 😀. nezmestila by sa tam zasunut stolicka

tyli
9. okt 2014

ďakujem 🙂 stolík je objednaný, tak som naň zvedavá.

bibi23
1. apr 2015

to asi nikto netuší, že či a kedy budú zas v lidli tie rastúce stoly? alebo máte niekto doma zachovalý nepotrebný v modrom? 😉

kyticka05
26. dec 2015

@yidaky nakoniec si kúpila nejaký, ja stále nad tou ceciliou rozmýšľam.

yidaky
autor
27. dec 2015

zatiaľ nie...dcéra sa učí za kuchynský stolom, ale máme tú rastúcu stoličku....

kyticka05
28. dec 2015

aha, no tak asi budem prv, už za mesiac ho chcem objednať, dáš prosím nejaký link na tú stoličku? a aj teda spokojnosť - či nespokojnosť?

456456
3. júl 2018

@zoja @tyli Ahojte, chcela by som sa opýtať ako ste spokojná s držiakom na knihu a so stolom Mayer Profi 3, či nezobrala veľa miesta z písacej plochy. Našli ste používaním nejaké nedostatky, ktoré by Vám alebo dieťatku vadilo. Myslíte si že je naozaj ten stôl vhodný do 18 rokov ? Rozhodujeme sa medzi Racing a Profi 3 a stále váhame. Racing sa mi zdá veľmi malá plocha, keď sa nadvihuje len 50cm , ten otvor je tam neprimerané veľký, je ten priestor dostačujúci mám z toho zmiešané pocity. Problém so sklonom pri Racing tá páka, nemajú s tým deti problém ? Dakujem za rady obidvom potrebujem sa rozhodnut racing alebo profi od firmy Mayer.

zoja
24. júl 2018

@456456 ahoj, s profi spokojnost stale rovnaka, nakoniec som ten drziak ani nedokupila, nie je potrebny, maly ma na nom polozeny monitor a aj tak ma dostatok miesta na pisanie, ale tak ako vsetky deti si nakoniec ulohy pise vsade inde len nie za stolom 🙂))

klaudy_m
Odpoveď bola odstránená
Zobraz