Štvrtáci - škola v prírode

15. máj 2023

Ahojte
Dcéra ide do skoky v prírode. Je štvrtacka, velmi sa teší.
No a moja otázka znie. Môže jej učiteľka vziať hodinky ?
Chcem jej ich dat, chcem vedieť ze je v poriadku. Dcéra hodinky nosí od prvého ročníka. Nikdy ich nezneuzila. Vždy zavolala iba keď to bolo nutné.
Hodinky jej chcem dat aby som vedela ze v poriadku prišla a pripadne sama sa bude cítiť bezpečnejšie ze ich ma.
Aj som to oznámila triednej učiteľke, no jej odpoved ma dorazila, ze jej ich hneď zoberie.
Áno viem , ze ide do SvP a bude mať program. Ale aj tak...
Ich triedna učiteľka komunikuje s nami s rodičmi len cez školskú aplikáciu a to oneskorene . Niekto jej napíše príklad v stredu a ona odpovie v nedeľu. Na poslednom rodičovskom aktívne sama povedala ze nerešpektuje svojich kolegov a ani nás rodičov.
Ako by ste ri riešili?

zooeynka
15. máj 2023

Aj u nas su zakazane. Ja ako decko som v 2 triede isla na 3 tyzdne do svp na jankov vrsok a maximalne sme listy pisali/dostavali. Neviem si predstavit ze moje 8 rocne by islo na 3 tyzdne prec....(aj ta cena by bola fajna :D)

luccija
16. máj 2023

Bolo to prísne zakázané a nerobí to dobrotu, keď jedno dieťa prepasuje hodinky a ostatné nemôžu zavolať rodičom a zavidia.Ak chceli mohli volať večer od učiteľky domov...chápem, že sme na to zvyknutí, ale ja som bola ako dieťa 3 t v škole v prírode teraz sa chodí na pár dní a iba písala som listy ..škola v prirode je aj o dôvere k učiteľom, samostatnosti....

barbora19911
16. máj 2023

Fúha mám síce maličké dieťa ale u nás keď ja som bola na škole v prírode ešte pred 11 rokmi tak sme mohli mať normálne telefón pri sebe a každý večer som volala domov ...a dokonca ja som tam dostala nejakú črevnú virózu a oni ma chceli liečiť tam a ja vygrcana jak neviem čo tak som zavolala aby si po mňa prišli a do dvoch hodín som bola v nemocnici ..takže za mňa keby boli telefóny zakazane teraz v škole v prírode tak buď tam nepôjde alebo budem trvať na telefóne alebo by som tam sa tam prišla pozrieť a skontrolovať predsa len týždeň nevedieť o svojom dieťati veď sa zbláznim

jamabe
16. máj 2023

Moja bola minulý rok ako stvrtacka v skole v prirode. Mobily si mohli vziat, ale po príchode ich odovzdali a davali im ich na 1 hod denne, zavolať domov.. Moja bola taka, ze strucne povedala co nove a bezala, ze niečo musí s kamoskami robit. 😁. Chodieva aj na pobytovy tabor od 3. triedy a tam si nesmu brat nic z elektroniky. Respekujem.

vamajka
16. máj 2023

Hodinky urcite nepotrebuje. Ked ucitelka povie, ze bez elektroniky tak to treba respaktovat ved strtacka je uz velke dievca snad bez vas tych 5 dni vydrzi nie? Nas bol aj zo skolky v skole v prirode a v pohode to zvladol

luliu
16. máj 2023

@barbora19911 veď máš kontakt na učiteľa, zase nerob zo svp nejakého strašiaka

dskjhfdlkdjhl
16. máj 2023

Moje deti ani raz nemohli mat mobil (ani ziaden iny komunikacny predmet) a uplne bez problemov to vzdy prezili a my rodicia tiez. Keby sa nieco dialo, ucitelka ma kontakt na rodicov.

barbora19911
16. máj 2023

@luliu mne sa celkovo ani ten systém švp nepáči už ako dieťa som bola proti tomu ...

adiqe88
16. máj 2023

My sme boli nedávno v ŠVP a mobily sa deťom zobrali, a po večeri ich na hodinu dostali ,a každý deň takto a úplne v pohode.

luliu
16. máj 2023

@barbora19911 ale to, že sa tebe nepáči, neznamená, že musíš o to ochudobnit svoje dieťa. Ono môže svp milovať

bluka2
16. máj 2023

Mona sa teší už tiez a v živote by mi nenapadlo dať jej mobil či hodinky. Však tak idú pre to, aby si na rodičov ani nespomenuli 😀 daj si pauzu a dopraj trochu voľnosti

svetlanka111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beronsche
16. máj 2023

@barbora19911 pises, ze dieta mas malicke.. no, ono je mozne, ze svoj nazor este zmenis...
Ono, prehnane ochranarska matka je dietatu skor na skodu..