Štvrtáčka má problémy s učením

13. nov 2022

Prosím vás , chcem sa spýtať či mal niekto podobný problém ako ja s dcérou ,má 10 rokov , chodí do štvrtého ročníka ZŠ, od prvého ročníka je to s ňou ťažšie ,hlavne čo sa matematiky týka , ale teraz je to už štvrtý ročník ,predsa je už toho viac. A ja to už nezvládam . Dcéra je veľmi zlaté dievča a veľmi snaživá, nie je ten typ , že by niečo odflákla . Ale proste jej nejde učenie , dlho do večera sa učíme , prídeme domov približne o pol 5 , necham ju chvíľu ,nech si oddýchne a ideme sa učiť. Látky z prirodovedy a z vlastivedy sa učíme do nekonečna. Stále musíme zopakovať všetky ,lebo ako náhle vynecháme ,ona hneď zabudne ,má veľmi krátkodobú pamäť . Nechám ju nech si najskôr učivo prečíta , a potom si to spolu hovoríme a stále dokola . Slovenčina jej chvála Bohu celkom ide ,hlavne gramatika ,tam nemá problém . A matematika je ďalší kameň úrazu , to už nezvládam , učíme sa dlhšie napríklad krát,deleno ,zaokrúhlovanie ,keď to práve preberajú , a zrazu po dvoch týždňoch ideme opakovať plus a mínus aj cez desiatky a ona na mňa pozerá ,ako keby to nikdy v živote nevidela 😢😢😢som frustrovaná z toho a ona už tiež , teraz sme navštívili špecialnu pedagogičku, ktorá si ju asi týždeň dozadu zobrala so sebou a skúšala ju tu matematiku. Tak áno že má medzery v matematike,ale že si všimla že keď píše,často vynecháva dĺžne, tak nás odporučila na pedopsychologivke centrum.Tak som zvedavá kedy dostaneme termín, a čo prosím vás sa tam dá zistiť? Jedno viem,že niekedy mám pocit,že už to nezvládam,som nervózna a potom aj ona 😔a to mám ešte jednu prvačku a tej sa musím venovať tiež, aj keď chvála Bohu ona sa aj sama učí. Ďakujem za všetky rady ♥️♥️

pribinak
13. nov 2022

V CPPaP budú zisťovať poruchy učení, poruchu pozornosti a celkovo školské problemy
Sa dosť čudujem že Vás neposlali skôr, napr v 2-3 ročníku. Veď ucitelka musí vidieť aké má problemy

Určite pomáha podčiarkoval farebnými zvyraznovacami text, aby vedela čo konkrétne sa naučiť a nebola zahltena textom

mirka807
13. nov 2022

Ako to zvlada matematiku v skole? Nemoze mat diskaukuliu, mojej sa to potvrdilo az v 9 rocniku, ale problemy s matematikou mala od 5 rocnika ale matikarka si to nevsimla az doucovatelka matematiky mi poradila ze nech sa popytam natoto, lutujem ze to neriesila uz v 6 triede ale to uz nezmenim... teraz ma na matike asistentku a v pohode... ostatne predmety bola ok a hlavne jazyky ju bavili .tak skus sa porozpravatvs ucitelkou ako to ona vidi v skole snou

mirka807
13. nov 2022

A tiez sme boli vCCCaP ak ta neodporuci triedna volaj si tam na vlastnu ziadost . Stym ze budea potrebovat odporucanie od detskej .

pribinak
13. nov 2022

@mirka807 nepotrebujú odporúčanie od pediatričky

CPPaP spadajú pod ministerstvo školstva nie zdravotníctva

Buď ich odošle škola alebo pôjdu na vlastnú žiadosť

autor
13. nov 2022

@pribinak ono to bolo ešte ok,lebo toho nebolo nejak veľa ,a ozaj sme sa učili ,aby vedela . Ona mala aj odklad , celkovo vo všetkom dozrievala neskôr , ale je snaživá a nie je ani nesústredená. Len mne to je tak ľúto ,keď vidím akú snahu vynakladáme a hlavne ona. Ich učiteľka nie je zlá ,nemôžem povedať , ale nerieši takéto veci , musela som ísť až ja osobne za ňou a teda porozprávať sa . Tam mi sama povedala ,že áno že to môže značiť nejaký problém. Pri Tom ,nemôžem povedať že je hlúpa, je rozumná a veľmi zodpovedná 🤗
Ešte som rozmýšľala, pri pôrode , bola pridusená, a museli ju oživovať, síce len chvíľu , ale predsa, či aj to nemohlo zanechať nejaké stopy.

autor
13. nov 2022

@mirka807 prosím ťa a ako sa prejavovala dyskalkúlia u nej ? Ja tiež veľmi ľutujem , že som neriešila skôr

pribinak
13. nov 2022

Ak si mala ťažký pôrod a dieťa museli oživovať tak samozrejme že takýto pôrod môže dieťa poznačiť

Ale super ze kočka je bojovník a maká, klobúk dole

mirka807
13. nov 2022

Mylila si pojmy scitovanie odcitovanie, urcite prechody problem , proste nepamatala si matiku spätne nejaku dobu . Proste nerozumela tomu

mirka807
13. nov 2022

@pribinak ja som sla zo skoly a potrebovala som a to sme boli minuly rok ... a aj zdravotny zaznam

pribinak
13. nov 2022

@mirka807 priniesť zdravotný záznam ak nie je niečo zodpovedané pri odoberaní anamnézy je jedna vec
A výmenný lístok je úplne iná vec.

Ešte raz výmenný lístok do CPPaP nepotrebujú

autor
13. nov 2022

@pribinak ďakujem ti ♥️ona je silná žena veru

ivangeline
13. nov 2022

Ja by som skusila nevsednejsie metody ucenia sa. Videa. Audio. Prechadzanie sa popri tom. Nazorne ukazky. Nakreslit si. Grafy a plagaty tvorit....

mirka807
13. nov 2022

@pribinak ano ja viem aký je rozdiel medzi tým... ale Vam vravím ,že my sme museli mat výmenný listok.

pribinak
13. nov 2022

@mirka807 je to nezmysel, CPPaP nefunguje pod zdravotníctvom

273
13. nov 2022

@pribinak v niektorých mestách aspoň v minulosti požadovali aj výmenný lístok viem, že brat tam chodil a neskôr aj mňa zo školy poslali a najskôr sme museli ísť k môjmu lekárovi aj pre odporúčanie až potom ma mohla mama tam objednať ale u mňa nebol žiaden problém veľký iba podozrenie, keďže starší brat mal poruchu učenia ale nakoniec to dotiahol ďaleko aj on

kamatopo
13. nov 2022

Ja som chodila so synom a neboj dobre bude. Oni už posúdia podľa vyšetrení čo treba robiť. Nie každé dieťa je geniálne. Môj syn bol integrovaný druhý stupeň na základnej a prešiel na strednú a bolo po probléme. Tam ani nevedeli že mal niekedy problémy. Zmaturoval na jednotky. Chce to len podchytiť a sledovať.

pribinak
13. nov 2022

@273 oni nemajú čo pýtať výmenný lístok, sú pod ministerstvom školstva
Tieto vyšetrenia dieťa nemusí mat založené ani v zdravotnej karte
By som sa ohradila na základe čoho pýtajú výmenný lístok

elanor
13. nov 2022

@mirka807 Mozno to tak fungovalo kedysi, ale teraz urcite nic take netreba ani nic taje nepytaju. Nas dokonca ani neposlali zo skoly, sama som si tam zavolala a dohodla termin. A bezevseho nam ho dali. Jedine dodatocne pytali, ze nech od triednej ucitelky vypytam pedagogicku charakteristiku dietata.

autorka - urcite skus to CPPPaP, my sme bolo teraz prvy krat, este mame ist 2x, sama som zvedava, ze co bude, a ci nam poradia (u nas su problemom diktaty, nic ine, oba tie)