Taška Beckmann alebo Topgal?

macicky98
28. mar 2019

Maminy prosim hodte skusenosti s tymito taskami, neviem sa rozhodnut medzi topgal alebo beckmann. Mala je velmi drobna. Pripadne ak je nejaka ina top taska ergonomicka tak sup sem s nou 😊 naj by bolo ak by dana taska mala aj konikovu pripadne jednorozcovu kolekciu 😂

beky1813
28. mar 2019

@macicky98 treba vyskisat, mojej lepsue sedi topgal pre 2 druhu triedu, ona je vysoka

biokozmetika
28. mar 2019

Syn má topgal a som s ňou spokojná, pri tom ako s ňou narába🙈je ešte celá takže podľa mňa kvalita super😉

tapala
28. mar 2019

mne sa moc pacia tasky od topgal. su lahucke, dost dobre prisposobene detskym chrbatikom a maju aj pekny dizajn. dost casto sa s nimi u deti stretavam

raszuz
28. mar 2019

Náš je tiež drobný, topgal fajn, ale sa pod ním stratil, a pôsobil mohutne, keď vyskúšal beckmann (mávajú v Ševte), tak ok, sedí mu ako "r.ť na šerbli" 😉

kikulienkadd
30. mar 2019

Ahoj, máme prvaka,je drobnejšej postavy a má Beckman,spokojný je on aj my,zmestí sa mu tam všetko čo potrebuje. Taška nejaví žiadne znaky opotrebenia,hádže ju na školskom dvore a pod-veď chlapec...

evabb35
25. apr 2019

@macicky98 Ak je drobná, štíhla, tak skôr beckmann - ten je pre užší chrbátik. Beckmann sú aj omnoho ľahšie v porovnaní s Topgalom. Na moje dieťa bol Topgal obrovský. Topgal je pre mocnejšie deti.

evabb35
26. apr 2019

@macicky98 Beckmann prvácky batoh je vypracovanejší - má bedrový pás, ramenné popruhy sa dajú spojiť, vo vnútri batoha sa dajú zošity šnúrkou zabezpečiť, aby nelietali v batohu, čo je pre deti v takom veku naozaj veľmi dobré. Deťom v tomto veku cesta do školy a zo školy trvá dlhšie, lebo musia cestou zbierať púpavy, hladiť susedovie psa a podobne a to všetko s batohom na chrbte. Toto je na tom batohu veľmi dobré, že dá sa upraviť na chrbátik tak, že aj keď napr. dieťa zbiera púpavy, tak mu batoh pevne sedí na chrbte a pri takýchto aktivitách nezavadzia, neprevažuje ho na stranu. Okrem toho je na prváckom batohu svetielko, ktoré bliká, a ktoré veľmi pomáha v období, keď sa chodí do školy a zo školy za hmly, či za tmy - to naozaj veľmi pomáha, kolóna áut v rannej dopravnej špičke zastala a dali prednosť môjmu dieťaťu, aby prešlo cez cestu pred nákupným centrom...je tam aj množstvo reflexných prvkov - na popruhoch, aj na boku batohu, aj pršiplášť má výrazné reflexné prvky a výraznú neónovú farbu.

zuzu1111
16. júl 2019

@macicky98 aku ste nakoniec vybrali?Moj syn je tiez drobny,chuducky...rozhodujem sa medzi Beckmannom,ten uz aj skusal a sedi mu pekne na chrbatiku,len ta cena vyse 100€ ma trocha odradza ...a Topgalom,ale tie verzie jednokomorove najmensie,co pisu,ze su pre najdrobnejsich prvacikov.Len tu som nazivo este nevidela,neskusala,len na nete.Velmi ich nedrzia papiernictva,lebo vraj o ne nie je zaujem,ze tak max.na 2roky vydrzia a uz su male

zuzu1111
16. júl 2019

@raszuz Topgal ste ten uplne najmensi skusali?Co na stranke pisu pri par modeloch,ze su pre najdrobnejsich prvacikov? Lebo co som pozerala rozmery,tak tie Topgaly su na vysku mensie ako Beckman,ale sirku maju o 4cm viac,hlbku uz nepamatam.

zuzu1111
16. júl 2019

@evabb35 kuk moje spravy vyssie.S ktorym Topgalom porovnavate Beckmann?Skusali ste aj tu najmensiu verziu?Skusim pridat link,ked sa mi podari,lebo som na mobile.

zuzu1111
16. júl 2019
evabb35
17. júl 2019

@zuzu1111 Topgal- nuž široký batoh pre moje dieťa, široký na plecia, aj na chrbát. Beckmann je užší, aj na užších pleciach, chudšom chrbte lepšie sedí. A to myslím Beckmann pre prvákov má 22 l parametre 18x24x41 cm 940 g a pre starších žiakov 28 l 1.13 kg.

evabb35
17. júl 2019

Topgal pre prvákov model BEBE má parametre: 37 x 19 x 28 cm 1.08 kg. Jednoducho ten Topgal nesedel na chrbte, moje dieťa v pleciach také široké nebolo. Aj tá chrbtová časť je riešená u Beckmann pre prvákov inak a okrem toho všetkého má Beckmenn bedrový pás.

evabb35
17. júl 2019

Aj to vyztuženie chrbtovej časti má Beckman riešené inak ako Topgal.

evabb35
17. júl 2019

Tie Beckmann sú dlhšie na výšku a užšie na šírku a to mi vyhovuje, lebo dieťa rastie skôr do výšky ako do šírky. Aspoň v našom prípade.🙂

evabb35
17. júl 2019

Beckmann má vo vnútri aj tú šnúrku na lepšie stiahnutie obsahu tašky, ale to má možno aj Topgal, neviem.

evabb35
17. júl 2019

A ešte tie Bekmann majú taký zlepšovák, že malý batôžtek napr. na krúžky sa dá pripevniť k tomu školskému batohu. Lebo mne sa nepáči, keď dieťa chodí obvešané taškami a väčšina krúžkov je časovo tak, že rovno zo školy sa na ne ide.

evabb35
17. júl 2019

A samozrejme ten batôžtek na krúžky sa dá použiť aj samostatne - má veľmi dobré rozmery - vmestí sa tam zošiť A4, takže aj keď majú v škole menej učenia, tak sa dá použiť namiesto väčšej školskej tašky.

evabb35
17. júl 2019

Majú v ponuky aj batôžteky na krúžky pre staršie deti, ktoré možno pripevniť ku batohu pre tie staršie deti. Tie sú riešené ešte lepšie - majú integrovanú sieťku na loptu a vo vnútri je taká kapsička, do ktorej sa dobre vloží fľaša. A samozrejmosťou na oboch batôžkoch sú reflexné prvky - veď deti sa z krúžkov vracajú často už za súmraku, či za tmy.

evabb35
17. júl 2019

@zuzu1111 tá cena u Bekmann je síce vyššia, ale keď si to zoberieme, že ju batoh bude nosiť minimálne 1 školský rok, teda tých 10 mesiacov a keď sa to rozráta na mesiace, tak je to okolo 10 EUR na mesiac. Však dnes 10 EUR mesačne minieme ani neviem ako a kde...Tiež stretávam deti najmä s Topgalom, mamičky si batohy pochvaľujú, že sú kvalitné a dlho vydržie...Len zase keď batoh nesedí poriadne na chrbte, tak je to dosť blbé, lebo deti v takom veku sa často zohýnajú - či šnúrku zaviazať, či ku kvietku, či ku psíkovi...

evabb35
17. júl 2019

Beckmann má nosnosť 8 kg má v batohu kopec takých tých užitočných
bočné vrecko s kľúčenkou - tú hlavne staršie deti využívajú, nemusia potom hľadať kľúčo po celom batohu*bočné vrecko na fľašu*predné vrecko na desiatový box*vnútorná priehradka na velké zošity a zložky*1 .vnútorné vrecko na mobil alebo tablet* 2.vnútorné vrecko na příslušenstvo*integrovaný pršiplášť, ale to má aj Topgal

zuzu1111
17. júl 2019

@evabb35 ďakujem za vyčerpávajúce odpovede 🙂 Pomaly sa začínam priklánať Beckmannu, lebo môj je fakt maličký a chudučký, ešte len teraz v júni mal 6r., nikto kto ho nepozná by netipoval, že je to dieťa, ktoré ide do školy, tak o rok až rok a pol menej mu tipujú 🙂 Skúšali sme ju v Ševte a fakt to bola prvá taška, s ktorou vyzeral fajn, lebo tie bežné hociaké pre prvákov, no čistá hrôza, len hlava a nohy 🙈 Ten topgal najmenší sme zatiaľ nemali možnosť skúšať....A kde ste kupovali? Oplatí sa nejaký e-shop? Či je cena všade rovnaká?

evabb35
17. júl 2019

@zuzu1111
kupujem odtiaľto, lebo tieto batohy som kupovala ešte skôr ako prišli do Ševtu, to ešte cez český e-shop som kupovala.
https://www.zdravybatoh.cz/sk/
Ale či sa oplatí kupovať odtiaľ alebo zo Ševtu tak to neviem posúdiť. S tým e-shopom mám dobré skúsenosti a kupovala som cez nich aj ten batôžtek na krúžky, ten v Ševte tuším ešte neponúkajú. A v e-shope máávajú akcie, zľavy, predpredajové ceny mávajú na jar...takže možno sa dá kúpiť aj výhodnejšie, ale či akurát v tomto období, to už neviem.

macicky98
autor
22. júl 2019

Nakoniec som kupila beckman... Cena sice vyssia ale zase malej sedi na chrbatika

zuzu1111
22. júl 2019

@macicky98 a kde ste kuoovali?Maju aj inde ako v Sevte?

macicky98
autor
24. júl 2019

@zuzu1111 v sevte