Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

donara
11. dec 2009

ahojte,náš Ferko prišiel dnes zo školy s plačom. Najskôr nechcel povedať, čo sa stalo, keď to už konečne vysypal, nevedela som, či ľutovať, alebo sa smiať. V šlabikáry čítali Y.Dole bolo čítaš pozorne? Učiteľka im to dala za samostatnú prácu, náš to už mal hotové a spolužiak čo sedí za ním mu povedal, až mu to ukáže, no a náš krtko vzal šlabikár, otočil sa v lavici a ukázal. Učiteľka to videla a samozrejme im ani jednemu nedala známku.
Ferka to mrzelo a bol s toho smutný, ale dúfam že sa poučil. Vysvetlila som mu že p.učiteľka sa rozhodla správne, ako by to v triede vyzeralo keby sa počas samostatnej práce všetci otáčali a ukazovali si čo vypracovali, už by to nebola samostatná práca a nemohla by ich oznámkovať. Dúfam, že to pochopil, on má také dobré srdiečko.

jaduska
autor
11. dec 2009

Donara vidíš ako to chodí - za dobrotu na žobrotu 🙂 Ale hádam si Ferko vezme ponaučenie....

donara
11. dec 2009

Jaduska- no veď práve, on má také dobré srdiečko, on si ani neuvedomil, aké to môže mať následky. Ale ako výstraha pre spolužiakov, sa p. učiteľka zachovala správne.

andrea.m
12. dec 2009

filipko vo štvrtok ako jediný z triedy nedostal domácu úlohu z písania lebo píše pekne a bezchybne teda odpisuje. škoda že to neplatí aj o diktátoch ale aj tie vycepujeme 😉

zlatý ferko...normálne si ho viem predstaviť...zlatko moje

andrea.m
14. dec 2009

tak som dnes ráno robila vo filipkvej tzriede poriadky. filipko sa mi už dávnejšie sťažoval na spolužiaka danka že mu robí zle. dnes už plakal a nechcel ísť do triedy tak som šla s ním. v triede sa všetci chlapci hrali vzadu za lavicami iba jeden sedel v lavici a jak zbadal filipka nahodil neskutočne drzý výraz tváre. niečo ako " wau obeť prišla." filipko šiel do lavice jak na popravu a veľmi plakal, ja som stála vo dverách. tak som ho zavolala k sebe nech mi toho danka ukáže. bol to samozrejme ten "drzáň". tak som šla za mladým a prehovorila mu do duše. dúfam že to bude mať nejaký efekt a filipko z toho nebude mať problémy. mladého mama je totiž učiteľkou na druhom stupni.

mimomu
14. dec 2009

ahojte maminy.
viki do rana dostala horucku ☹ zatial nekasle ani soplik,tak som ju dnes nechala doma.aj teraz ma teplotu,tak neviem,ci nebudeme musiet ist k doktorke.ked si pomyslim,ze kolko uciva budeme musiet dohnat..... 😒
boli uz vase deticky chore?ako to je potom s ulohami?

andrea.m
14. dec 2009

filipko marodil týždeň a dobehovať sme museli dosť. nie je to nič moc vynechať ale zase zdravie je prednejšie.

roasha
14. dec 2009

andy drzim palec.aj ja ako som narobila poriadky s malou agresorkou,tak mame pokoj./min.tyzden som pocula,ze vynadala triednej pani ucitelke do vselicoho/...a vyzera to na vyhadzov.. 😝 🤐

mimomu,moja ked bola chora,kazdy den sme sli dalej/ako som myslela,ze asi idu/,a potom som volala spoluziakovej mamine,aby sme si to porovnali....väcsinou sme boli popredu,ale nikdy nebol v uceni deficit z chybania...uplne v pohode.

ja zatinam zuby,aby vydrzala do sviatkov,lebo tentokrat ma nadchu...mna uz asi sibne... 🤐
na skole sa objavila hepatitida/romovia/ 🙄 ,tak zajtra ideme na krv,vsetkym idu skontrolovat protilatky 🙄

andrea.m
14. dec 2009

roasha držím palce aby mala bola v poriadku. filipko vravel že dnes mal od danka pokoj, som zvedavá ako dlho to mladému vydrží. 😅

ináč vyhadzov v prvej triede je iné kafe pánečku. 😨

mimomu
14. dec 2009

dnes sme horuckovali mala okolo 38 teplotu ale nic,ani kasel nic. 😒 tak neviem ci mam ist zajtra s nou k doktorke a vypisat ju na cely tyzden?lebo ju mozem ospravdlnit len na 2 dni.dnes nesli vobec s ucivom dalej,len nejaky prac.list maju spravit.
co vy robite v tkychto pripadoch?viem,ze je to individualne u kazdeho je iny priebeh.ja som tioez chcel,ze nech vydrzi do sviatkov.prazdniny su od bud.stredy?dakujem 🙄

zusikk
14. dec 2009

MIMOMU j aby som sla k dr.a nehala ju doma preliecit a podla vlastnej uvahy akoby vyzerala pocas choroby sa s nou kazdy den nieco ucila teda pokial by bolo mozne bud by som zavolala ucke co braqli dnes alebo nejakej mamine spoluziaka.....ja poznam napr.dve tri maminy tak ze mame aj cisla na seba takze bud by som tam pytala ucivo alebo kludne aj u ucitelky

donara
14. dec 2009

mimomu, ja som tiež každý deň volala mamine Ferkovej spolužiačky, kedže sme boli chorý 8 šk. dní, takže už sme boli zohrané, nachystané zošity a len diktovala, ja som si značila. Keď mu bolo lepšie, tak sme sa do toho dali. A tiež mu to začlo horúčkou, žiaden kašeľ, soplíky, nič. Nakoniec to bolo veľmi zapálené hrdlo+dutiny. Prajeme Viki skoré uzdravenie. Nám to začalo v ut. večer a k lekárke sme šli až v piatok, ale radšej zájdi.

lubkaj
15. dec 2009

Ahojte. Adrianka je zatial zdrava, ale ocakavam, ze o taky tyzden - dva dostane ovcie kiahne. Maly ich priniesol zo skolky a predpokladam, ze sa od neho nakazi, kedze ich este nemala. To budu Vianoce ☹. Budeme musiet trcat doma, ziadne navstevy u starych rodicov a sankovacka (ak bude sneh)... Ale aspon nevynecha zo skoly. U nas sa to vtedy riesi tak, ze hned v prvy den choroby sa nabehne k ucitelke so vsetkymi zositmi a ona vyznaci, co priblizne budu brat v nasledujuce dni. V pripade potreby sa samozrejme moze za nou zajst znovu.

A musim Adrianku pochvalit - dostala svoju prvu 1*! Pisali diktat (10 slov, z toho 3 trojslabicne) a jednotku s hviezdickou dostali ti, co to mali uplne bez chyby a navyse pekne napisane. Tak mame z nej radost 🙂.

mimomu
15. dec 2009

dakujem za odpovede maminy 🙂
dnes sme boli u doktorky a sme doma do piatku.viki ma zapalene hrdielko a z toho su aj tie teploty,takze berieme ant.budem ju nosit k babke,nech jej nie je dlho.vcera som volala viki spol.mamine a ta mi dala pokyny,co treba dobrat.a dokonca jej pani ucitelka poslala domov du 😉 -poriadna je 😀
ja som si pobehala po darcekoch dnes-mam tak zhruba 1/3 😝 a nabehana som za troch.
ja by som sa tiez vytesovala z 1* ale nam stacia aj 1 bez hviezdicky,nakolko uz mame aj 3krat dvojky.prisne to je u nas 🙄 🙄 🙄

donara
15. dec 2009

tak u nás včera 1* z matiky, už nedal odpísať, kamarát dostal za 2, no a dnes dve 1,* ostali v škole, za nepozornosť.Ale som spokojná, no a pri písaní dú, som dnes vytrhla stranu zo zošita a musel ju celú prepísať. To sa nedá nazvať ani OTRAS, čo popísal a hlavne ako. No ale potom to bolo krásne, najviac sa mi páčilo, aký bol sám so sebou spokojný.

lubkaj
15. dec 2009

mimomu: U nas doteraz este ziadnu 1* nedavali, preto mala Adrianka (aj my) taku radost. A dvojok mame dost, zatial ale vsetko iba v zosite, nie v ziackej, a vsetko z pisania. U nas ma v zositoch kazdy den 2-3 znamky - z kazdej DU aj prace v skole.

zusikk
16. dec 2009

nasi maju zajtra imatrikulacie 😉 a mala som ist na vianocnu vieden juknut 😒 no nic nejdem nikam idem pozriet imatrikulacie 🙂

lubkaj
16. dec 2009

zusikk: Imatrikulacie? Na zakladnej skole? Potom urcite napis, ako to prebiehalo 😉.

donara
16. dec 2009

dnes Ferko doniesol jednotku z diktátu, bol veľmi šťastný, hneď volal tatinovi, babke. Kedže doma mu to moc nejde, tak to bola dvojnásobná radosť a učiteľka im povedala, že táto známka je veľmi dôležitá. Takže sme sa radovali 🙂 .

jaduska
autor
16. dec 2009

ahojte....
maródom skoré uzdravenie, aj Sandra bola minulý týždeň chorá....
Inak naši tiež budú mať imatrikuláciu - v pondelok dopoludnia, a potom poobede je vianočný večierok aj pre rodičov.
keď bola chorá, tak som s ňou prešla to, čo som si asi myslela, že mohli stihnúť (nestíhla som to pozisťovať, učila som sa na skúšky 😝 ), v pondelok bola v škole a čítala to, čo sme doma nečítali a si predstavte, že dostala z toho jednotku, hneď aj písali 1/4 ročný test z matiky - ten napísala na 100%, bez chybičky, tak som sa smiala, že čím menej sa učí, tým viac toho vie 😀 😀 😀 😀 😀

andrea - s tým spolužiakom to je dobrá sila, asi si je mladý istý, že je krytý mamkou, ak sa to bude opakovať, tak by som na tvojom mieste šla za triednou, alebo rovno za tou matkou, možno ona ani nevie, čo jej synátor robí...

Ferkovi gratulujeme k jednotke z diktátu 😀

majina.b
16. dec 2009

ahote ,
naša mala imatrikulaciu minulý mesiac, bolo to milé.

najprv každa tieda mala svoj program, pieseň, baseň..
8 -maci, vyzvali každu triedu osobitne , postavili sa vedľa seba, jeden čital mena,oslovený vystupil dopredu a druhy prikladal drevené pravitko na rameno, s vetou pasujem ťa na prvaka zš... dotlali diplom prvaka a farbičky a pero

naša dvojku nemá, jednotky kopu, 1* dava len pri bezchybnej praci z previerok do žiackej previerky píše červenou farbou., maju ich každe 3 týž. z m a sj. (name ich 5 z *)

anlu
16. dec 2009

cafte babule, joj ja som tu poriadne daaavno nebola 😲 ani som necitala co ste pisali len tuto stranu som precitala, u nas nic nove... Claire ide v skole vsetko krasne a najma citanie ju velmi bavi 😀 najnovsie si doma len cita a cita 😀 v piatok poobede maju vianocny program tak sa tesim ... zatial ju choroba neskolila len zacala pokasliavat ale nic ine a presne to mala aj minuly rok skoro celu zimu len kaslala a nic ine, neviem ci to nebude nejaka alergia alebo co, ja som mala nieco podobne 😖

vsetkym chorym deturencom a maminam prajem skore uzdravenie nech sme na vianoce vsetci zdravi 😀

mimomu
19. dec 2009

ahojte mamky 🙂
tak,co?upratane?ja dnes beham po byte ako blazon a neviem kde je koniec 😝
viki je uz ok,v piatok sme boli u doktorky,tak na posledne 2 dni v tomto roku este zavita do skoly.budu mat nejake vianocne koncerty a podobne.
s ucivom sme celkom v pohode,lebo kazdy den sme urobili nieco a teraz cez vikend sme este dotahovali.ale nemali toho nastasie vela,lebo dost deti chybalo.
teraz beru v slabikari pismeno t aj ho pisu a z matiky cislo 10.z angliny maju nejakych 25 slovicok vediet.zo vsetkeho pisu kontrolne polrocne prace.
do kedy maju prazdniny deti u vas?
prajem pekny vikend a uspesne absolvovanie predvianocneho upratovania a priprav. 😵 😵 😵

jaduska
autor
19. dec 2009

Mimomu ja som už upratovanie vzdala....včera som pol dňa dávala do poriadku detskú a myslíš, že to dnes vidno?

Naši majú prázdniny od 23.12. do 10.1., počas prázdnin majú nakresliť dva výkresy a každý druhý deň napísať jednu vetu.

anlu
19. dec 2009

ahojte... vidim ze vsetky upratujete 😀 ked tu nikto nie je.... Claire mala vcera poobede, teda skor vecer vianocny program tak sme sa boli pozriet a nebrali si ani aktovku domov cize ani ulohy na vikend nemali a v pondelok maju disco a idu do mesta na vianocne trhy tak asi sa nebudu ani ucit... a ze vraj cez prazdniny maju kazdy druhy den napisat jeden diktat a jeden prepis textu 😕

Jaduska presne tak s tym upratovanim aj u nas, keby som dala celu izbu do poriadku tak mi na to treba aspon dva dni a potom to aj tak nie je vidno a inak zvysok bytu za pol dna upratany... a teraz ani neupratujem, ideme na vianoce k rodicom tak naco budem pratat, urobim ked prideme domov 😀

andrea.m
20. dec 2009

jaduška no neviem,neviem či by som u mamky toho uličníka pochodila. raz sa totiž stalo že danko pohádzal v šatni filipkovi na zem vetrovku a ked som mladého rovno pred matkou upozornila tak sa ho ta mater ešte zastala že to bol dankov vešiačik. pritom vešiaky v šatni nie sú označené a filipko tam bol prvý.takže ak sa to zopakuje pôjdem za triednou a potom podám rovno písomnú sťažnosť.

ináč dalšia vec ktorá na nas....a je to že všetky triedy okrem prváckych a 2.A mali vianočný večierok. 😠 myslím že je najvyšší čas trošku triednu postrčiť.

prajem vám všetkým krásne vianoce. ja budem každý druhý deň v práci ale ked budem doma tak si to s radinkou patrične užijem.

roasha
21. dec 2009

my mame dnes imatrikulacie.....mame velkych prvakov.......... 😵
a skolu este dnes- zajtra,a prazdninky....v piatok mali volno,lebo nebola voda na skole,prasklo potrubie/tak mi to prislo vhod,lebo zasa zacinala kaslat,a od ambrobeniek tabl.to krasne praslo/
ozaj k tej hepatitide,brali krvicku,moc,a objavil sa dalsi pozit.pac.,tak uz sa necakalo na vysledky,a vsetkych ockovali/este v priebehu januara su vsetci pod dozorom(kontr.moč)/

vsetkym prajeme krasne Vianocne sviatky,a stastny Novy rok 😵

marcca
21. dec 2009

ahojte, trocha som vás prebehla, ale nestíham tradične 😝 tak len v rýchlosti...imatrikuláciu a vianočný večierok máme už za sebou, zajtra sa idú fotiť po samom, tak už teraz sa nevieme dohodnúť na oblečení 😝 večný problém u nás 🙄 🙄 ...a potom hurá prázdniny, inak nezdá sa vám, že budú nejaké dlhé ??? 😀 😕

keď čítam o hepatitíde, tak my máme v škole a priamo aj v triede vši 😕 😕 , simi zatiaľ hlava čistá, tak dúfam, že posledný deň už na ňu nič nepreskočí 😝

k tomu vymeškaniu neviem, ešte som to neriešila, zatiaľ sme nevymeškali ani hodinu 😉 ale pravdepodobne by som šla priamo za tr. učiteľkou 🙂

tak ak sa tu už nezjavím, prajem krásne sviatky a bohatého ježiška 😎 🙂 🙂

anlu
22. dec 2009

ahojte, tak Claire ochorela v posledny den skoly, dnes mala teplotu tak uz nesla do skoly

my dnes ideme k rodicom a tak nemam net tak vam vsetkym prajem krasne vianoce plne pohodicky a vela vela darcekov 😀 😀 😀

jaduska
autor
23. dec 2009

Baby aj my vám všetkým prajeme krásne Vianoce, užite si rodinku, lásku, pohodu a veľa radosti z rozžiarených detských očiek.... 😵 😵 😵 😵 😵