Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
8. feb 2010

jaduska,my sme to ucitelke hovorili uz viackrat,bola trochu povolnejsia co sa tyka uloh ale to jej vydrzalo tak 2 tyzdne a zas sme v starych kolajach.dnes dostala tri jednotky 😵 a neuverite,dnes sme sa ucili len 45min 😕 asi citala modreho konika 😀

jaduska
autor
9. feb 2010

Mimo - tak to už je "normálnejší" čas.... 🙂 Neviem si predstaviť, koľko domácich by ste mali, keby tá učiteľka mala v triede 30 detí 😝

anlu
9. feb 2010

Andrea ja mam taky cerveny bodkovany klobucik ale neviem aku velku ma hlavicku ale mam aj satku taku a este mam aj cervenu ciapku ale to je taka so snurkami na viazanie a ta je zase mala no mozno by ju natiahla na hlavu... keby ti to pomohlo tak ti mozem priniest 😉

Jaduska tak my sme zubami pozadu za vami 😀 este ma len dva ale chodi uz pekne sama popri nabytku a uz skusa tak na jeden krocik medzi niecim prejst

ja som isla vcera po Claire a som normalne mala obavy ze co bude hovorit ze len ona nechodi na korculovanie, ale hovorila ze sa mala super, tak mi odlahlo, len dufam ze to bude hovorit aj na konci tyzdna 😝 uplne pochopila ze radsej kupime kolieskove korcule a bude sa korculovat kade chce 🙂

andrea.m
9. feb 2010

anlu dakujem veľmi pekne za ochotu. presnorila som skriňu letné oblečenie a medzi množstvom riflových sme našli aj jeden cyklamenovo ružový klobúčik tak berieme ten.

anlu
9. feb 2010

Andrea nemas zac, rada pomozem ak treba ak by si nieco potrebovala... 😉

lubkaj
10. feb 2010

Tak my sa ucime velmi roznu dobu - podla toho, ako velmi ju pocas pisania zaujimaju ine veci... Matematika a citanie je v pohode, ale pisanie je boj, aj ked pise spravne a pekne, len pri tom skoro vzdy vymysla. Takze cas robenia domacich uloh je v rozmedzi 30 minut (to je malokedy) - 2 hodiny. Vacsinou taka hodina.

jaduska
autor
11. feb 2010

baby nechystáte sa niekto na Donovaly na preteky psích záprahov?

abetka
12. feb 2010

mne sa zda, ze sa nam mala pokazila v doktatoch. Doma trenujeme kazdy den, ale aj tak ma chyby.Snazim sa ju mativovat, aby sa zepsila, ale neviem. Pisete kazdy den diktaty?

lubkaj
12. feb 2010

abetka: My doma diktaty nepiseme vobec. Piseme iba tie 3-4 riadky do zosita z pisania.Cez vianocne prazdniny sme pisavali, ale aj to mali robit odpis, len sa mi zdalo jednoduchsie, ked nebude musiet odtrhavat oci od pisania a stale hladat v predlohe, co prave ma pisat. V skole diktaty pisu, ma ich vacsinou bez chyby, len obcas zabudne nejaky dlzen, bodku na i ci na konci vety.

jaduska
autor
12. feb 2010

my tiež doma nepíšeme diktáty, iba keď sa hráme na školu a máme v rozvrhu písanie 😀 😀 😀 😀 Najväčší problém robia Sandre dĺžne, aj keď poviem napr. vrááááááááááááááááááááááááááááááááááááta, tak na to á dĺžeň nedá.

donara
12. feb 2010

my doma píšeme diktáty, každý deň 3 vety, tiež zabúda dĺžne.

mimomu
12. feb 2010

ahojte....my piseme diktaty kazdy den,vratane vikendov takych 5 riadkov.v skole pisu diktat tak 2 krat do tyzdna.viki ma niekedy chybicku ale vacsinou bez chyby.podla toho nakolko je sustredena.pisu ale dost tazke slova ako napr.stryna,pipisky,prijemny,najstarsi,vzor a pod.
z matiky maju napr.4+2+3-4+1-2+3-4 a pocitaju.dnes dostali druhu cast z matiky,takze nas caka pocitanie do 20.
z angliny beru casti tela.

andrea.m
12. feb 2010

tak naši sú oproti niektorým veľmi popredu. v 2 časti matiky smena 15 strane.máme už aj 2 diel šlabikára a čítaju C. dnes mali odpis z tabule.celu stranu v zošite A5.mal 5 chýb a už dostal upozornenie "veľmi veľa chýb"podľa mňa to z tou prísnosťou preháňaju.neviem čo by už od tých detí nechceli.

mimomu
13. feb 2010

suhlasim andrea......su to 6 rocne deti.nasi idu podla planov ale ucitelka im k tym tazsim pismenkam ako je s alebo r lepi to slabikara dalsie texty na citanie a opakovanie.
chcem sa opytat,ci mi niekto vie poradit ako rozvijat matematicke predstavy a logicke myslenie.myslim tak na urovni 6-7 rocnych deti?
a ake mate plany na vikend?

jaduska
autor
13. feb 2010

Mimomu - z rozvoja matematických predstáv som dostala tento semester A 😀 😀 😀 😀 😀 Pozri si stránku www.matematickapointa.sk, sú tam nejaké aktivity na rozvoj matematických prestáv, ale väčšinou sú to skupinové hry.
Ja som po extrakcii osmičky, tak víkendujeme doma a keďže máme jarné prázdniny, tak rozmýšľam aký program pripraviť deťom....

andrea.m
13. feb 2010

aj my máme tento týždeň prázdniny takže deti sú už u svokry.ja budem v robote a doma alebo upratovať alebo spať ale to druhé asi vyhrá 😀

marcca
14. feb 2010

jéééj, to už začínajú jarné prázdniny?? 😕 😅 my máme teda asi budúci týždeň 😕 ...ale teda na jar to vonku nevyzerá ani zďaleka 🙄 😝

diktát píšeme cca 2x do týždňa, dávame pár slov a 1-2 vety...snažím sa podobne ako píšu v škole...a čo sa týka chýb tak takisto dĺžne a bodky na i 🙄 🙄 😖 a už mi to ide dosť na nervy - inak krásne a bezchybne napísaný diktát a vždy takáto blbá chybička 😠 ...no ale pozerám, že nie sme jediní, hádam časom sa to nejak spraví 😉 😉

andrea.m
15. feb 2010

marci samozrejme že sa to spraví. ja pokiaľ sa pamätám tak po nás v 1 ročníku nikto diktát nechcel. dnes sú veľmi veľké nároky. a ked sme zvládli vš mi z manželom zvládnu ju aj naše deti aj bez bodky na i

domka28
16. feb 2010

ahojte...
uz som sa tu dlho neozvala.... 🤐
...diktaty piseme aj my doma....dam jej 5-10 slovičok....a by nezabudla pismenka...ale tiez nie kazdy den...🙂

...inak chcem sa spytat...neviete o niejakej knizke, kde by bolo vysvetlene ako 7 roc. detom vysvetlovat sex, kamasutra.....ako sa rodia deti....atd? 😕

lubkaj
16. feb 2010

domka28: Bohuzial, o ziadnej knizke neviem. Velmi dobry je tusim prvy diel serialu Bol raz jeden zivot, ktory je o vyvoji babatka v brusku. Nasa Adrianka (aj ani nie 4-rocny Jarinko) vedia, ze ked sa tatinko s mamickou velmi lubia, mamicke zacne v brusku rast babatko (vedia, ze tam plava v plodovej vode v maternici) a ked je uz babatko prilis velke, ide mamicka do porodnice a tam mu ujo doktor pomoze vyjst von (zatial sme nespecifikovali, kade).
Ale neviem, ci je toto to, co si chcela vediet, ked pises o kamasutre...

domka28
16. feb 2010

lubkaj....tak toto vie uz aj ona.....ale niejak to nestaci... ☹
....co sa tyka tej kamasutry, tak nahodou , alebo mojim nedopatrenim zazrela tu brozurku z Noveho casu... 😕
....neviem co stihla z toho vidiet...ale na otaku co je kamasutra som odpovedala ze su to take cvicenia 🙂

anlu
17. feb 2010

u nas maju na domacu diktat alebo prepis textu a ked su prazdniny ako teraz tak kazdy druhy den maju pisat bud prepis alebo diktat

domka to by som aj ja chcela nieco take, zatial sa viac nevypytuje ale treba byt pripraveny

abetka
19. feb 2010

ahojte. Nejako to tu viazne.Nasa ma dnes spevacku sutaz, tak som zvedava ako dopadne 😵

donara
19. feb 2010

no a naši majú dnes karneval.... tak som tiež zvedavá, no a náš krásavec pokračuje vo svojich srandičkách- raz nenájde zošit v školských doskách, ktorý tam samozrejme je, druhý krát sa zabáva počas čítania.Som rada že tento týždeň už končí a začínajú nám prázdniny...

lubkaj
19. feb 2010

Ahojte. Nasi uz karneval mali. Vcera zasa boli v babkovom divadle, tak Adrianka bola nadsena.
My mame prazdniny az od 1.marca, to bude uz uplne po snehu ☹.

jaduska
autor
20. feb 2010

mne tento týždeň tak rýchlo zbehol.....kúpila som Sandre včera v Tescu perfektnú komodu, tak som ju dnes skladala. Je taká úzka a vysoká, má 8 zásuviek, pomestili sa tam všetky jej papiere, ceruzky atď....Dúfam, že už konečne v tom bude mať poriadok....

marcca
21. feb 2010

ahojte, prázdniny pred sebou, po snehu ani stopy 😝 ...som zvedavá čo budeme celý týždeň robiť v tejto vode 🙄 😝 asi úlohy 😀 😀

jaduska, ty si šikovnica keď aj komodu poskladáš 😉

ozaj, simi bola tento týždeň na súťaži LEGO šampión ako jediná prváčka (bolo to pre roč. 1.-4.) a skončila na 2. mieste 😕 😕 🙂 ...tak bola na seba aj patrične hrdá 🙂 a my tiež 😉

...a ide sa prádzninovať 😎

jaduska
autor
21. feb 2010

marcca - Simonke gratulujeme, šikovnicu máš teda doma...ešte budeš nakoniec aj rada, že je taká "nedievčenská" 😀 😀 😀 😀

a čo sa mojej šikovnosti týka -tak ja radšej takéto chlapské záležitosti robím ako upratovanie, varenie atď... Ešte by som sa chcela naučiť urobiť si základné opravy na aute sama 😝

andrea.m
21. feb 2010

pánečku jaduška tak potom už budeš dočista IN 😀 len musíš mangela naučiť variť,piecť a podobne a ste ideálny pár 🙂 prázdniny sme prežili v zdraví,zajtra hor sa do školy ☹