Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
21. apr 2010

nie anlu ja som naschvál nechcela do IP

donara
21. apr 2010

Ahojte, som tu dlhšie nebola. Dnes sme mali rodičko. Všetko ok, až na Ferikove písanie, keď sa snaží tak sa to ešte dá, ale dokáže to riadne flákať.Ostatné všetko v poriadku, pani učiteľka im dáva po každom písmenku testíky a diktáty, takže jednotiek máme veľmi veľa. Teraz je doma pretože je tiež alergik a ma taký upchatý noštek, že ledva dýcha-teda funí. Aj my máme inh. sprej a toto jarné obdobie je pre nás každoročne veľmi náročné.

jaduska
autor
21. apr 2010

bodka - dík za fanj link....ja momentálne fičím na vážnej hudbe, lebo v sobotu máme skúšku z hudobných ukážok.... 😝

my máme rodičko na budúcu stredu, tak som zvedavá, či to bude k niečomu, alebo zase o ničom.... A ešte som sa zabudla "pochváliť" - San dostala prvú dvojku do žiackej knižky, som bola mierne rozčarovaná, lebo ju dostala z matiky, ktorá jej ide dosť dobre a mala také hlúpe chyby, že až - jednoducho sa asi plašila. Keby dostala horšiu známku z písania, tak pohoda, ale tá matika ma trošku sklamala.... 😒

andrea.m
23. apr 2010

😕

anlu
24. apr 2010

nikde nikoho 😲
prajm krasny vikenda nam vsetkym 😉

zusikk
25. apr 2010

diki mali sme celkom fajny vikend ale uz sa tesim do roboty zajtra 😉

andrea.m
25. apr 2010

tak to ja idem o roboty už dnes večer a neteším sa vôbec ☹

lubkaj
26. apr 2010

Ahojte. V piatok sme si boli po celkove vysledky k psychologicke. Povedala nam, ze Adrianka je mimoriadne nadana, hlavne vo verbalnej oblasti je vysoko nadpriemerna (v graficko-motorickej ci ako nazvala tu druhu oblast je tiez nadpriemerna, ale nie az tam vyrazne ako vo verbalnej). Co je ale kamen urazu, ze emocionalne (ako to u takychto deti byva) je dost nezrela. Niekolkokrat opakovala, ze to moze byt tym, ze je este "velmi mladucka" (je narodena 26.7.2003, takze mne sa vobec nezda, ze by isla do skoly predcasne - ale je pravda, ze je v triede najmladsia a dost deti ma uz 8 rokov). Takze nam odporucila, aby sme sa sustredili na jej emocionalne dozrievanie a v 2. rocniku, ak bude mat stale taketo vysledky, sa ju pokusime integrovat.
Lenze bojim sa, ci uz nebude neskoro...

anlu
27. apr 2010

Lubkaj, my sme presne pre toto dali Claire odklad, tiez sme pred tym boli u psychologicky a povedala ze je nadpriemerne komunikativna ale emocionalne nie je vyspela (ci ako sa to vola), v kolektive sa spravala utiahnuto a to som videla aj ja aj riaditelka v skolke nam to odporucila ze je lepsie jej dat odklad... inak Adrianka ma narodeniny vtedy ked ja 😀

abetka
27. apr 2010

ahojte
Ja idem dnes na rodicko, tak som zvedava, co bude.
Nasa je tiez najmladsia v triede , nar. je 27.7.2003, je to sice drobec, ale zatial ok. Bola nepriebojna, ticha, ale kolektiv ju trochu zmenil. No som zvedava, co sa dnes dozviem

jaduska
autor
27. apr 2010

Joooj abet, dobre že si rodičko spomenula, aj my zajtra máme, by som bola zabudla.....

mimomu
28. apr 2010

ahojte......nasi dnes isli do divadla na predstavenie "kozliatka" 🙂 tak sa tesila ze sa neucia.
momentalne preberaju pismenko f .inak nic noveho.uz len 2 mesiace do konca prveho rocnika.......ako rychlo to uslo 😕

anlu
28. apr 2010

veru, velmi rychlo...

andrea.m
28. apr 2010

aj my máme dnes rodičko. takže potom podám infošky a teším sa aj na vaše novoty samozrejme. len dúfam, že nás veľmi nezdrbú 😅 z matiky písali včera test asi 30 príkladov,filipko mal 1 chybu takže som spokojná. čítaju a píšu ô

abetka
28. apr 2010

my na rodicku v pohode, nemaju s nou ziadne problemy, nastastie. Zabuda dlzne, bodky , ale vraj je to nepozornost. Inak fajn, tak snad ma znamky na konci roku nesklamu 😉

jaduska
autor
28. apr 2010

Tak my máme po rodičku, bolo nás tam 5 rodičov, ako vždy....ale učiteľka nám len povedala aké akcie sa chystajú, a že keď je s niekým problém, tak to rieši individuálne, že všetci sú už fajn, je to oveľa lepšie ako v septembri, takže asi pohoda..... V piatok budú písať test z matematiky, tak trénujeme slovné úlohy, v sobotu majú opekačku, môžu prísť aj rodičia, tak možno si urobíme minivýletik aj s drobcami, len kto mi ich vynesie do kopca, to neviem.... 😀 manžel si váľa šunky na povinnej rehabilitácii.....

andrea.m
28. apr 2010

takže rodičko. čítanie super. už iba 3 deti z triedy čítaju lepšie ako on.pekne intonuje,dodržiava priamu reč,ma krásnu farbu hlasu.písanie-snaží sa aj ked každy druhý diktát je s chybami ale vraj sa to vycibrí.matika kedy ako ešte stále ráta na prstoch ale o tom som vedela.pekne spolupracuje hlási sa aj ked neptrí k deťom ktoré celú hodinu trepocu rúčkou a "pani učiteľka,pani učiteľka,ja,ja,ja"nevyrušuje aj ked sused by pokecal ale filipko si drží odstup takže celkova spokojnosť.

a sklamanie-zase dnes zapáral do 2 spolužiakov,nič vážne ale zapáral. tak práve reve v detskej lebo som mu povedala že ma sklamal.

mimomu
29. apr 2010

ahojte....takze celkom fajn,tie rodicka 🙂
nasi idu v sobotu 8.5.do rajeckej lesnej na celodenny vylet busom.maju dojst az vecer,takze sa tesi.
v nedelu sme mali oslavu,dopadla ok......jasili sa s bratrancom filipkom ako divy 😀 takze uz aj my mame 7 rockov 🙂

anlu
29. apr 2010

my sme mali minuly tyzden rodicko a nic take dolezite sa neriesilo, teda to ze idu do skoly v prirode, ale kedze z kazdeho rocnika je len jedna trieda tak idu vsetky rocniky. Tak rozmyslame ci pojde Claire alebo nie... 😕 u vas budu mat skolu v prirode?

anlu
29. apr 2010

Mimomu a Viki prajem vseeeetko najlepsie 😉

jaduska
autor
29. apr 2010

Viktorii dodatočne všetko naj......

U nás idú do školy v prírode iba tretiaci. Ale keby mohli ísť aj prváci a nebránili by mi v tom finančné suchoty, tak by som San pustila 🙂

lubkaj
30. apr 2010

Ahojte. U nas bolo rodicovske uz asi pred dvoma tyzdnami. S matematikou a citanim je vsetko OK a ked chce, tak aj pekne a rychlo pise. Takze v poriadku.

A podla vsetkeho sa deti zapoja do pripravy multimedialnej citanky, ak chcete, pozrite sa na http://cpr.ii.fmph.uniba.sk/citanka/ - mozete sa aj vy zapojit. Adrianka uz vymyslela jeden pribeh a teraz chysta dalsi 🙂. Len dufam, ze to nakoniec dotiahne aj do finalnej verzie, aby to mohlo ist do citanky...

andrea.m
30. apr 2010

šikovnica veliká tá tvoja adrianka. budeme jej držať všetky palce. 😉

andrea.m
2. máj 2010

aha ich 😉 vyliezlo slnko už sú všetci vonku 😀

prajem krásnu nedeľu. užite si slniečka do sýtosti.aj mi sme skoro celé dni vonku,akurát práve čakáme kým sa Tami vyspí aby sme vyrazili.prišli sme sa domov akurát najesť a vyspať. 😀

anlu
2. máj 2010

Andrea presne si to trafila, aj my sme viac vonku ako doma 😀 ved skoda by bolo doma vysedavat, ale Claire je taka ze ju musim vonku doslova vytiahnut alebo na nieco zaujimave nalakat 😕 este ze mame teraz dobre akcie v meste, ze?

jaduska
autor
3. máj 2010

ahojte....my sme boli v sobotu na opekačku so Sandriným turistickým krúžkom....riadne som sa zapotila, kým som vytlačila kočiar s Olíviou po lesnej ceste hore riadnym kopcom...a keď som netlačila Olíviu, tak som niesla Barboru....no poviem vám, ani fitko mi netreba 😀 😀 😀 😀 😀 San je trošku nachladená, ale poslala som ju do školy, hádam to prejde...

mimomu
3. máj 2010

ahojte 😒 dnes som komplet rozcarovana,viki spravila 8 chyb v diktate 😠 take nervy mam.a skoro vsetky chyby boli ze spojila predlozku so slovom alebo ze napisala ako pocula 😠
chcem sa opytat ako vy diktujete diktaty detom?dakujem

jaduska
autor
3. máj 2010

mimo - aj deti majú nárok mať zlé dni.....nič si z toho nerob, hlavne, ak je to výnimočný stav....
my diktáty doma nepíšeme....Sandra, chúďa, má smolu, že má 2 mladšie sestry, jednoducho musí všetko stihnúť v družine....ale zas na druhej strane, ani som mnou sa rodičia nikdy neučili a vždy som mala samé jednotky 😀 Sandra sa často hrá na školu, ale väčšinou rieši matematiku alebo hudobnú....písanie ani nie 😎

mimomu
3. máj 2010

jadus,ved prave.viki je len sama a ja sa venujem len jej.niekedy mam pocit ze aj v tom je chyba.ale ucitelka hovorila ze si vyzaduje viac venovania.tak ja neviem 🙄 a ich je v triede malicko,tak aj preto asi vidiet kazdu chybicku. 😔 😔 😔

andrea.m
3. máj 2010

ja diktujem diktáty tak že slovo ktoré sa spodobuje zdôrazním. na mäkké a tvrdé i y upozorním aj na ia ie iu upozorním. voľne nechávam iba de te ne le di ti ni li.tam sa veľmi nemýli. dnes brali ä takže aj na to ho budem upozorňovať.