• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Začíname so školou v septembri 2009

7. januára 2016 
vitame terezku... :slight_smile: ja som v sobotu zasa bola obhliadat tasky... mali take co sa mi pacili ale same chlapcenske obrazky....
16. feb 2009 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nam tasku doniesol Jezisko a mam pocit , ze je to trochu velka, kedze to nemohol vyskusat. :slight_smile:
16. feb 2009 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tulenka ahoj...ja mam tiez Terezku :slight_smile:
16. feb 2009 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čaute,
tak my máme spoločný zápis za sebou, ani sa ich na nič nepýtali, len ako sa volajú a pod. manžel vyplnil nejaký dotazník, že aký jazyk sa bude učiť, či bude chodiť na náboženstvo a pod. :slight_smile:
tašku kúpime v lete, resp. zaplatí ju dedo s babkou, ale obzerám už teraz, mne sa zdajú niektoré príliš veľké a ťažke, vzhľadom na to, že Nikolka je síce vysoká, ale dosť chudá, tak sa prikláňam k ejakej menšej, no uvidíme....
16. feb 2009 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ka77ka, vsimla som si, ze uz tu jedna Terezka je - a tiez s brylkami :slight_smile:
17. feb 2009 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tulenka, vitaj, aj nas Matko patri do klubu brylkatych :slight_smile: :wink: :wink: :wink:
17. feb 2009 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
filipko ešte nie....ale myslím že časom bude :wink: :sunglasses:
17. feb 2009 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja som dala zoznam veci susedovi, co robi v papiernictve, nech mi to donesie a budem mat uz pokoj :sweat_smile: aspon na chvilu :wink:
17. feb 2009 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
abetka takže donáška do domu :wink: hm ty sa máš :slight_smile:
17. feb 2009 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tulenka...zlata je tvoja terezi...taka blondata, kucerava... :slight_smile: od kedy nosi okuliare?..moja terezka od 19 mesiacov.dufam, ze eliska ich nebude nosit. :wink:
17. feb 2009 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ka77ka ako sa da tak malému bábu zistiť že ma zlý zrak. ja som chodila s filipkom na očne ked chytil alergiu a napriek tomu že som chcela aby mu dali čítať či dobre vodí mudr.odmietla že je malý. pritom už vtedy poznal abecedu a všetky obrázky vedel pomenovať.
17. feb 2009 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andrea...zistili sme to tak,ze chodila blizko ku telke, ale u nas sa to dalo aj cakat, kedze obaja s muzom mame okuliare.preto by som bola rada, keby aspon Eli nenosila.
17. feb 2009 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj tami chodí blízko k telke ale ja to skôr pokladám za zlozvyk než za chybu...neviem :confounded: ...my s manželom okuliare nemáme
17. feb 2009 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, ja som to povedala dr a ta nas poslala na ocne...a namerali dioptrie cislo 5...lenze u malych deti su 5-ky ako napr.u dospeleho 2-3.ja som bola tiez z toho vystrasena...teraz uz mame 2 a pol, takze sa to zlepsuje. :dizzy_face:
17. feb 2009 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ka77ka a teraz čo mám robiť??? :confounded:
17. feb 2009 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme s Terezkou chodili na ocne od narodenia, lebo bola nedonosena, ale najprv len sledovali ocne pozadie, az neskor citala obrazku a zacali jej merat dioptrie a okuliare mame asi od 5 rokov, teraz musime aj prelepovat 1 oko, lebo ich ma nejake nevyrovnane a aj ked jej uz kadejako povymienala skla, tak ked cita u dr. , tak ani s okuliarmi nevidi vsetko. Ja mam pocit, ze jej vobec nechybaju, keby sme ju neupozornili, tak ona si ich zabudne.
Aj vcera ich niekde zalozila v skolke a vsetci sme poobede hladali a nemohli najst. Dnas nas uz vitala p. ucitelka, ze nasla :slight_smile:
18. feb 2009 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andrea, ja som bola na ocnom s Matkom ked mal 2 roky....ukazoval tie E na ktoru stranu su otocene, ale to nie je jedina metoda na zistenie zleho zraku...chod k inej ocnej...pytaj si listok od pediatricky...nas Matko napr. vobec nechodil blizko k telke, aj cital obrazky, ale na fotkach sa mi zdalo, ze trochu skuli....a mali sme 6 a 4 dioptrie :frowning2: ale zasa manzel ma od malicka okuliare, tak sme nieco tusili :frowning2: ja by som sla, aspon pre moj klud, ze som dieta dala vysetrit :slight_smile:
18. feb 2009 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ozaj , baby, mate tu este niekto predskolacika takeho šuchtoša? Aj dnes asi o 7,10 som si hovorila, ze fajn uz sme hotovi, len Terezka sa musi obliect a odchadzali sme 7.45, mala Bebe uz davno oblecena cakala vonku :stuck_out_tongue_closed_eyes: . U nas prist niekam nacas je nadludsky vykon :grinning:
18. feb 2009 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tulenka ja mám. a k tomu chlapa tak si to vieš predstaviť. rano ho radšej oblečiem ja lebo to by mš vôbec nestíhal. zato na karate treningu sa oblieka sám jak lusk.
18. feb 2009 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ta nasa je schopna sa porozpravatv satni so vsetkymi, vsetko sleduje , ale zarucene je oblecena posledna, ja ju uz velmi nechcem obliekat, pomozem s nejakym zipsom alebo tak. To som videla aj ked niekde odchadyali naraz deti zo skolky, tak nas suchtos posledny.
To bol aj jeden z dovodov, preco sme zacali uvazovat nad odkladom.
My chodime 3x do tyzdna na korculko, ale tam ich samozrejme obuvame my.
18. feb 2009 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ukana, to ma Matko riadne silne dioptrie. Ja som bola v 2 rokoch tiez s Rebeccou, lebo trochu skulila, ale nastastie je to OK, mala sice trochu dioptrie, ale najej vek je to este v poriadku.
18. feb 2009 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tulenka, uz sa mu trochu znizili , ma "len" 3 :sweat_smile:
18. feb 2009 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ukana, tak to je super, ze sa to zlepsuje.
Este k tym suchtosom -ja som kedysi narazila na tento clanok a dobre som sa pobavila, ze to je asi o nas :slight_smile: , teda nie tie problemy s citanim, ale to ranne vstavanie :grinning:
http://www.rodinka.sk/index.php?id=591360
18. feb 2009 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andrea...ja by som s nim zasla na ocne...ved za to nic nedas, a aspon budes mat istotu, ze je to len zlozvyk a nie ocna chyba.
18. feb 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tulenka...to ako keby som o mojej terezke citala...tiez uz par x stratila vo skolke okuliare.ona je v tomto dost nezodpovedna, hocikde si ich polozi a potom ich vsetci hladame.ide mi to niekedy dost na nervy.som zvedava, ako to bude v skole...len dufam, ze nebudeme kupovat kazdy mesiac nove okuliare. :grinning:
18. feb 2009 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte aj my ideme do skoly v septembri mozem sa pridat , tasku este nemame počkam doleta kym dostanu tovar sice na internete už mam vyhliadnutu ale ešte počkame.
18. feb 2009 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aplles vítaj a pridaj sa :slight_smile:
18. feb 2009 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte žienky....vítam nové "prváčence" v klube :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

U nás v škole organizujú školský bál pre rodičov všetkých žiakov - aj tých budúcich. Aj by som šla, lebo je to fajn nápad takéto neformálne stretnutie s vedením školy, ale do ničoho normálneho sa nezmestím a kupovať niečo nové kvôli jednej akcii sa mi nechce....

tulenka - my tiež chodievame všade na poslednú chvíľu, do škôlky dobieham asi v takomto stave :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hoci sa Sandra oblieka sama, dlho nám trvá obutie čižiem, vetrovky, čiapka, šál....kým sa všetky tri skompletizujeme.... už nech je teplo
18. feb 2009 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veru jaduska..aj ja sa tesim na leto.Hodime na seba tricko, kratasy a ideme.Toto obliekanie a vyzliekanie deti v zime je o dusu. :wink:

aplless-vitaj medzi nami. :slight_smile:
19. feb 2009 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aplless vitaj.
TAk nasa mala v skolke maskarny a bolol to mile. Normalne mi slzy vyhrkli, ze nedavno som si ju niesla z porodnice a ona je uz taka velka :cry:
20. feb 2009 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok