Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
30. jún 2011

Tak aj naše vysvedčenia sú zatiaľ "čisté", aj zo školy, aj z flauty, ešte ideme na tanečnú pre posledné..... Kokso za kvety som v tieto dni dala viac ako za stravu na celý týždeň...keď začne chodiť do škôlky aj najmenšia, tak asi začnem radšej ruže pestovať niekde pod balkónom..... 😀 😀 😀 😀 😀

jaduska
autor
30. jún 2011

No a samozrejme gratulujeme všetkým k úspešnému ukončeniu školského roka a prajeme krásne prázdninky....dúfam, že sem občas nakuknete a podelíte sa s dovolenkovými zážitkami 😉

ivka1603
30. jún 2011

@jaduska Ahoj...gratulujem Sandre k výbornému vysvedčeniu a tiež prajeme krásne letné prázdniny 🙂

mimomu
30. jún 2011

ahojte....aj mi hlasime ciste 1 😵 😵 😵 😵
prajeme vsekym krasne prazdniny 🙂

ada11
30. jún 2011

aj my sa pripájame ku gratulácii všetkým školákom 😉 prajeme krásne prázdniny 😉
a tiež hlásime samé jednotky 😉

andrea.m
3. júl 2011

čaute. ja trošku neskôr ale hlásim samé jednotky. Filipko je už na vidieku u babky,vráti sa 18.7:)

mimomu
4. júl 2011

ahojte.....viki od dnes zacina 2 tyzdnovy denny tabor....tak uz zarezava 🙂
hlavne nech je uz tepluckoooo 😵

zusikk
4. júl 2011

nasa je tiez v dennom tabore a v skole teda 😉 ale len na tyzden buduci tyzden mamn dovolenku ja tak budeme spolu doma a cez vik ideme do desnej na chatu aj s partiou dufam ze bude fajn potom hned v pondelok ide na 10 dni do tabora na vrsatec a potom uz neviem zacneme platat babkami 😉

jaduska
autor
5. júl 2011

My zatiaľ prázdninujeme doma, na dovolenku ideme v auguste...najprv sme žiadnu neplánovali, lebo mne treba peniaze na školu a už aj vymaľovať byt najvyšší čas, ale manžel sa rozhodol, že aspoň na Šíravu pôjdeme na pár dní.... Počasie o ničom, tak len doma sedíme alebo sa ideme trošku prejsť....

anlu
5. júl 2011

ahojte 😀 ja som tu strasne davno nebola... tiez hlasim same jednotky + riaditelsku pochvalu.

My sme sa stihli prestahovat tak mame taky trochu sialeny zaciatok prazdnin. Vo stvrtok ideme do Tatier...

zusikk
5. júl 2011

JADUSKA ked som bola mlada sme chodili rok co rok na siravu 😉 n 🙂 ormlane ti zavidim...otec pochadzal od michaloviec a tym padom sme v lete boli tam a so sesternicou a bratrancom sme presli vsetky diskoteky a zabavy co kde boli po sirave......juuuuuj zlate pubertalne roky.....

ANLU a kam ste sa stahovali?ja citam nepozorne priznavam nepostrehla som....Tatry si pekne uzite....my dovolenku rodinnu neplanujeme mali sme predlzeny vikend v dabline a pojdeme este na vikend do desnej a to je asi tak vsetko sisa si uzije prazdniny s nasimi a so svokrovcami...buduci rok chce ist chlap zas na F1 asi do talianks atak setrim prachy a pojdeme so sisou niekam aspon na par dni ja by som sla aj k moru....ale ved uvidime 😉

ada11
5. júl 2011

@anlu my ideme do tatier zajtra - do Dolného smokovca na diagnosticko-liečebný pobyt 😉

anlu
5. júl 2011

@ada11 my ideme na taky predlzeny vikend. Budeme byvat v Pribyline a asi si naplanujeme vyletiky ale take aby to zvladla aj Oli. No urcite beriem satku, snad ju este unesiem 😀 Inak my sme velmi davno neboli na dovolenke, lebo prave cez leto sme mali najviac prace. Urcite sa budeme obsmietat aj okolo Smokovca 😉
@zusikk do Vranova sme sa stahovali k mojmu tatkovi (snad to kazdy z nas prezije 😀 😀 😀 😝 ) Uz teraz mam obavy aka bude skola a hlavne ako si tam zvykne Claire.

mimomu
6. júl 2011

ahojte....viki isli dnes na ranc,jazdit na konoch 😉 tak dufam,ze sa vrati cela 😀
ozaj,zabudli sme sa pochvalit.....aj my sme mali riaditelsku pochvalu a dostali sme knihu.viki bola neskutocne stastna 😵 😵 😵 tak velmi som jej to priala-za kazdodenne snazenie sa,zapajanie do recitacnych sutazi a aktivitu...no mame my to podarene decko 😀 😀 😀

jaduska
autor
6. júl 2011

@anlu wou, čo ste sa tak rozhodli???? Hádam si Claire zvykne, veď ste boli vo Vranove dosť často, nie? A možno sa nám konečne vydarí aj stretko, keď pôjdeme my k svokrovcom...užite si Tatry 😉

U nás počasie stále o ničom, takže stále drepíme doma a čakáme na výplatu 😝 😝 😝

anlu
6. júl 2011

@jaduska tak sme zhodnotili okolnosti udalosti a to je na dlhsie... viac osobnych dovodov. Dakujem, dufam ze aspon liat nebude, lebo potom fakt neviem co tam robit budeme. A daj vediet ked pojdete k svokrovcom a urcite dame stretko. Ved Vranov je maly, skoro ako dedina 😀 😝 Inak aj u nas pocko na prd, vcera sa zdalo ze uz bude pekne ale dnes od rana leje... 😠

anlu
6. júl 2011

@mimomu dodatocne gratulujem Viki, je to naozaj radost ked vidime ako sa z toho nase deticky tesia. Aj u nas dostavali knihy. Aj ked Claire sa uz zlosti ze take babatkovske 😀 😀 😀 ale aj tak ju hned celu precitala. Uz mi nakazala ze nechce rozpravkove ale take normalne... No co, rastu a mudreju nam pred ocami

mimomu
6. júl 2011

@anlu dakujemeee 😵 😵 😵
ano to mas pravdu...len nasej viki staci,ked dostane knihu,citat ju nebude na 100 perc. 😀 😀 😀
u nas krasne...28stup.a cez vikend 32stup.hlasia 😉 dojdite k nam babyyyyyy 😀 😀 😀

jaduska
autor
6. júl 2011

No od zajtra vraj má byť pekne aj u nás, tak uvidíme....ak nie, tak @mimomu pošli adresu 😀 😀 😀 😀

jaduska
autor
6. júl 2011

A naša San dostala knihu O psíčkovi a mačičke, tiež pochybujem, že ju bude čítať, ale mne sa hodí, lebo keď pôjdem ďalej na magora, tak to budeme mať v povinnom čítaní 😝

anlu
6. júl 2011

@mimomu @jaduska Claire cita vsetko co jej pride pod ruku. Par krat som jej bola hned na druhy den vymenit knihu v kniznici a teta si myslela najprv ze sa jej nepacila ze ju ani necitala 😀 to ma asi po mne. Ja som tiez bola vecne v kniznici...
Dufam ze sa naozaj pocasie umudry 😒

jaduska
autor
6. júl 2011

@anlu ja ako dieťa som strašne veľa čítala, ale aj moji rodičia vtedy čítali veľa kníh, doma sme ich už nemali kam ukladať...ale sme všetci akosi zleniveli a po knižkách siahame málo...

andrea.m
6. júl 2011

ahojte. ja čítam veľmi veľa,knihomoľ je meno mé.a filipko sa mi zdá že na chlapca číte tiež dosť.za vysvedčenie som mu kúpila knihu "obor balvan a jeho priatelia".do knižnice zájde tak raz za dva mesiace.a kniha number one je u nás smelý zajko

anlu
6. júl 2011

@jaduska ja este aj teraz vela citam, mne to chyba nejako bez knih neviem fungovat 🙂 aj ked je pravda ze z casovych dovodov je to menej ako kedysi...
@andrea.m pridavam sa ku knihomoliam 😀

jaduska
autor
6. júl 2011

@andrea.m naša Sandra tiež rada chodí do knižnice, ale tie knihy nečíta, tak neviem načo 😀 😀 😀
Ja momentálne čítam skôr odbornú literatúru, tak na beletriu nie je čas....

ukana
7. júl 2011

my sme na konci šk.roka nič nedostali ☹ ale knihy kupujeme aj požičiavame, už Maťko celkom dosť číta, teraz u neho letí toto
http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&u...
doporučujem pre chlapcov, je to vtipné, vačšie písmenka, rýchlo sa to číta 😉

"Psíček a mačička" je u nás stále v oblube, len to nechce čítať, lebo to už vie naspamať...dostávali ju v školke 😉

jaduska
autor
7. júl 2011

@ukana u našej Sandry v triede dostal knihy každý, to na prvom stupni asi pre pozitívnu motiváciu dajú každému 😀

Inak baby ja teraz čítam také "detské" knihy, čo máme ako povinné čítanie na magisterskom stupni a niektoré sú úplne úžasné. Napr. Baránok boží od Podjavorinskej, tá kniha ma totálne dostala. A z tých novších napríklad Môj anjel sa vie byť alebo Naša mama je bosorka. Aj keď pre tých našich špuntov by to bolo ešte asi ťažké na úplné pochopenie, ale tí, ktorí radi čítajú - odporúčam....

ukana
7. júl 2011

@jaduska , u nás na škole asi nie sú prachy na také zbytočnosti ako knihy 😖

Futová (naša mama je bosorka)........má viac kníh, ale mne sa to zdá asi pre 10 rokov a viac..........

jaduska
autor
7. júl 2011

@ukana som to zle napísala, myslela som "novších" autorov..... Futová má tých kníh viac, ja som zatiaľ čítala iba túto, ale asi si požičiam aj ostatné, lebo sa tie jej knihy celkom dobre čítajú, taký ľahký humorný štýl....

My v škole platíme 35€ na ZRPŠ, tak sa aj na knihy nájde 🙂

andrea.m
12. júl 2011

ukana vyzera byť super tá kniha o gabovi.aspoň mam tip čo filipkovi na meniny okrem volejbalovej lopty samozrejme 🙂