Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
12. júl 2011

@andrea.m 🙂 🙂 🙂 🙂 Filipko je volejbalista?? 😕 ...šikulko 😉 ...knižka sa určite bude páčiť, Maťo ich priam zhltol 😲 😅 😀

my prázdninujeme na kúpaliskách, inak sa ani nedá, teplo strašné, dnes sme sa boli prejsť, tak mám spálenú hruď presne podla trička, vyzerám hrozne 😝 😝 😝 😀 ...

jaduska
autor
13. júl 2011

Tiež sa čudujem tej volejbalke 😀 😀 😀 😀 Ale inak na volejbal pozor, deti na prvom stupni by ho ešte nemali hrávať, aspoň nie s originál volejbalkou...

andrea.m
18. júl 2011

že volejbalista 🙂 🙂 🙂 on iba začína objavovať loptove hry.volejbal si hraju tak s kamošmi alebo mi rodinka do kruhu,prípadne prehadzujeme preliezku čo máme pod oknom.a original volejbalka nam nehrozí ani na druhom stupni pri tých cenách.

jaduska
autor
18. júl 2011

@andrea.m no nemusí to byť celkom origoš volejbalka, hlavne, aby to nebola ťažká lopta...

andrea.m
19. júl 2011

@jaduska ešte otazočka.prečo by deti na 1 stupni nemali hrať ten volejbal? 😕

jaduska
autor
19. júl 2011

@andrea.m lebo to veľmi namáha prsty a zápästia, tie ešte nie sú celkom dovyvíjané. Podľa starých učebných osnov s ním začínali až na 2.stupni, podľa nového zákona môžu už na 1.st., ale iba ako prípravné hry s ľahkou loptou....aspoň tak nejako sme sa to učili 🙂

norita
21. júl 2011

Ahojte môžem sa aj ja k Vám pridať. Dcérka mi ide tiež v septembri do školy. Predtým sa veľmi tešila ale čim to je bližšie tak už z nej ten elán vyprchal. ☹

tatiana7
21. júl 2011

Ahojte, podte sa s nami rozlucit s prazdninami a uzit si posledne letne dni. Organizujeme veselý predlžený víkend na Liptove s BABY a DETSKYM plávanim ZVIERATKOVO 27.-31.8.2011, v blízkosti zvieracej farmy, caka nas mnozstvo rodinnych hier so sasom Jasom, santenia v lese, malovanie saso triciek a iné. info:rodinnevikendy.sk, rodinnevikendy(at)gmailcom
Inak, tiez mam dcerku, ktora ide do skoly, tak sa nas tam mozno zopar prvacikov stretne 🙂

jaduska
autor
21. júl 2011

@norita
@tatiana7
Dievčatá kľudne sa k nám môžte do témy pridať, len naše deťúrence pôjdu po prázdninách už do tretej triedy 🙂 Ale možno vám pomôžu aj názory "starých mazákov" 😀 😀 😀

norita
22. júl 2011

@jaduska Ahoj ja mám aj staršiu dcéru a ta ide do štvrtej triedy. Takže v podstate viem čo ma čaká, lenže naše školstvo sa mení každým rokom tak som zvedavá čo bude nové.

mimomu
24. júl 2011

ahojte,ako prazdninujete?co mate nove? 😉

jaduska
autor
25. júl 2011

@mimomu no my prázdninujeme zatiaľ len tak doma a v blízkom okolí, v auguste ideme na Šíravu, dúfam, že sa predpovede naplnia a vystihneme akurát ten teplý týždeň 😀

ukana
25. júl 2011

ahojte, 🙂 🙂 🙂 🙂
Maťko je na týžden v tábore, sú v stanoch, tak mám nervy, lebo teda počasie im nevyšlo.......je chladno a prší 😒 😒 😒 🙄 🙄 🙄 🙄
v auguste sa chystáme na pár dní do Viedne........ 😉

jaduska
autor
25. júl 2011

@ukana fuuuha, to ešte existujú stanové tábory???? 😕 😕 😕 😕 aj ja ceeeeeeeem....

ukana
26. júl 2011

@jaduska jj, to je trampský tábor, majú aj drevené podsady v stane, takže nespia na zemi, v spacákoch im bude fajn, majú tam aj vojenský hangár , kde jedia a majú takú spoločenskú miestnosť. ked nebude prsať, budú spať aj pod holým nebom jednu noc.
aj skuti robia stanové tábory...
takto nejak to tam vyzerá

jaduska
autor
26. júl 2011

@ukana super tábor 😀

ukana
26. júl 2011

baby, vy dávate decká do tábora? do takého aj na noc napr. na týždeň? my sme dali prvýkrát Maťka, ale veľa rodičov mi vraví, že to je ešte skoro 😕 😕 😕 mne to príde akurát, už je dosť veľký, ale zároveň aj hravý, aby ho to ešte bavilo...v 12-14rokoch ho to už nebude tak baviť........podľa mňa.......a nechcem mať z neho maznáčika, i keď mne je už smutno.. 😢 😅 😀

ada11
26. júl 2011

ahojte, už sme sa vrátili z liečenia z Tatier a bolo celkom fajn. a hlásim, že od včera sa aj my pripájame k 8-ročným 🙂 😉 ach.....ale ten čas letí a my len mladneme a mladneme 😀 😀 😀

jaduska
autor
26. júl 2011

@ada11 Martinke teda dodatočne všetko naj k narodeninkám a vítame ju v klube osemročiakov 😀

@ukana ja som sa SAndry pýtala, či chce ísť, ale odmietla...Inak by som ju kľudne dala už aj minulý rok...len ona je taký nespoločenský typ...

andrea.m
27. júl 2011

@ukana ja som dala filipka na dva týžne do denného tabora. kedže nam pobytový tábor neumožňuju zdravotné problémy nejak ho ani pred filipkom nespomíname.ale myslím si že týždeň je pre 8 ročne detičky v pohode na viac by som nedala.
@jaduska vyskušaj denný tábor. filip je ťažký introvert a predsa si našiel kopu kamošov.

mimomu
27. júl 2011

@andrea.m
@jaduska
odporucame denny tabor aj my....viki tam chodi 3 tyzdne a kazdy den,maju nejaky vylet a poplatok 1e na den,to je super 🙂

jaduska
autor
27. júl 2011

@andrea.m
@mimomu

žienky vďaka za rady, ale denný tábor u nás by som musela asi ja zorganizovať 😒

mimomu
27. júl 2011

😖

mimomu
27. júl 2011

@jaduska no jedine,ze by si ju poslala k nam....viki je az moc spolocenska 😵 😀 by sme ti ju vratili 😀

jaduska
autor
27. júl 2011

@mimomu daj adresu, zajtra posielam 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mimomu
27. júl 2011

😵 😵 😵

zusikk
27. júl 2011

nasa chodila do skokly v prirode uz tri roky ale to bola so svojimi uckami a detmi zo skolky a bez problemu a v prvej triede bola tiez na 8 dni v pobytovom tabore a bez problemov denny my nevyhovuje chlap robi do 17:00 ja aqk mam dennu tak do 18:00 a tu su denne tabory do 12:00 pripadne po dohode do 14:00 takze denny mi nesedi vobec

mimomu
27. júl 2011

u nas su od 8.00-16.00 takze super 🙂

ukana
28. júl 2011

@andrea.m ,
@mimomu , do denneho tabora chodil Mato prvy tyzden, bolo to v CVC, ale 35Eur za 4dni mi prislo aj dost... 😒 a to tie ucitelky su tam take mreny lenive, len sa boli prejst po meste jeden den, potom boli druhy den na hrade, to bol jediny vylet za ten tyzden....nic teda extra tam nerobili, uz ho tam nedam...... 😒 za peniaze, co im ostali, im nakupili u cinaka hracky, to mi ich radsej mohli vratit, Mato si nakupil pistole, co sa mu hned pokazili 😠 😠 😠

ukana
28. júl 2011

ozaj vcera som volala do tabora, lebo tu dost prsalo, tak tam mali povoden, cez tabor sa im valila voda, taka tam bola prietrz mracien, ale stany aj decka v pohode..hlavne ze decka mali adrenalinovy zazitok a zabavu 😀 😀 😀