Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

domka28
24. feb 2009

bodka ...Nika bude mat v setpt. uz 7, tak asi za to uz mame taketo problemy so zubami...aspon ju nebudu tak hnevat pocas prveho roka v skole... 😉

bodka13
24. feb 2009

☹ to je strašné,koľko si pre zúbky deťúrence vytrpia
Maťko je tretiak,ale aj tak ešte beháme po zubároch ako nové zubky rastú

domka28
24. feb 2009

😝 tak to si ma nepotesila...ja viem este ma vela mliecnych zubov 🙂

roasha
24. feb 2009

ahoj baby. 🙂 my sme predvcerom vytrhli uz 6.zub,tak su uz von vsetky jednotky,a horne dvojky/len dvojky sa este musia prerezat/ostatne su vonku.vecer si ho dala pod vankus,a "zubkova vila "jej tam nechala 1€. 🙂 😀druzinu som tiez este neriesila,to este uvidime. 🙂

lubkaj
24. feb 2009

roasha: U nas zubkova vila nechala 50 centov, lebo ta minca je taka pekna zlata 🙂. Bol to este len prvy zubok. U vas nosi zubkova vila euro za kazdy zubok? Lebo som hladala aj na intenete a nikde som nenasla, ci nosi za kazdy zubok alebo len za prvy a kolko 😉 .

roasha
24. feb 2009

ja som mala len jednu mincu,a bolo to zrovna1€ 🙂 ,papierka by bola vela 😅
vzdy bola nejaka odmena za zubok,ci uz omalovanka,alebo cokoladka,hocijaka drobnost.moja je spekulant,ona si aj krv necha zobrat bez hukania,alebo zub plombovat,ale jej musim slubit nejaku blbost za to. 😀
vies,mne to za to stoji,ako mat stres,ze bude vyvadzat,som zvedava ako ma zasa osklbe,ked jej zasa budu brat krv. 🙂 😅

ka77ka
24. feb 2009

jeej, ze zubkova vila...u nas bola lakoma 😀 😀 😀 , lebo nenechala nic.budem vediet pri dalsom zubku. 😝

roasha
24. feb 2009

no,a to ste mali vidiet,ked ju tam nasla,to je "posvatna minca",som jej povedala,ze jej dolozim,a kupime nove fixky,tak ma odfajcila,ze ta sa minut nemoze. 😅 dala ju do skatulky od sperkov,ako medailu. 😀

tulenka
24. feb 2009

U nas bola zubkova vila iba za prvy zub, ale nepriniesla peniaze, ale darcek- taku sperkovnicku s "nahrdelnikom",prstenom .... Chuda zubkova vila, musela ist o 5 rano do Tesca 😀 😝, aby to stihla.

aj nasa mala pojde do druziny, kedze ma pracujucich rodicov.

lubkaj
24. feb 2009

Hej, aj ked sme isli s Adriankou na ockovanie, slubila som jej za to cokoladku a potom spolupracovala jedna radost 🙂. A ze za vypadnuty zubok dostane peniaztek (teda mincu) videla v jednej rozpravke, tak sa na to hrozne tesila. A ked si prvy zubok prehltla, bola z toho smutna, lebo zubkova vila nemala co vymenit za peniaztek... Chvilu som rozmyslala, ze jej peniaztek dam pod vankus aj tak, lebo ved "zubkova vila predsa vie, ze jej vypadol zubok", ale akosi som zabudla a Adrianka to nekomentovala, lebo uz sa jej velmi kyval aj druhy zubok, tak sme sa dohodli, ze na ten si da vacsi pozor. Aj dala, takze potom rano namiesto zubka nasla pod vankusom 50 centov. Hned si ich aj odlozila do prasiatka, ktore kedysi davno dostala od pradeduska, ale este nemala prilezitost ho pouzit. A hrozne sa tesila z toho, ze ma svoje vlastne naozajstne peniaze 😀.
Zatial sa nam dalsie zubky este nekyvu, takze este sme sa nedohodli, ci aj za dalsie nieco zubkova vila prinesie. Ale zrejme ano, aj ked asi uz len 10 centov, to je tiez taka pekna zlata minca.

aplless
24. feb 2009

domka vitaj no aj ja by som chcela ist na matersku a tiez to uz do septembra nestihnem no co uz ☹

pass
24. feb 2009

domka, appless - vidim, ze sme rozmyslali podobne s MD 🙂 tak vam drzim palce, aby vam to vyslo 😉

domka28
24. feb 2009

...nam sa to skoro podarilo...minuly tyzden som ale bola na zakroku...potratila som....takze mozno sa nam to podari este tento rok....ale to uz chcem ist na PN od zaciatku...

kathi76
24. feb 2009

abetka,ukana,lubkaj a vsetky ostatne diky za odpoved o tych cenach do skolky. 🙂 🙂 🙂

jaduska
autor
24. feb 2009

ste sa voľajako rozpísali.... 😀 😀 😀 😀

čo tak čítam, tak ste dosť platili v škôlke. U nás bolo školné iba 150 Sk mesačne, strava stála 28 Sk, tento rok ju dvihli na 32 Sk. A samozrejme, ako všade, predškoláci školné neplatia.... 🙂

domka, aplles - len si pekne užívajte snažilkovanie a nemyslite na to, čo má byť výsledkom....psychická pohoda je najdôležitejšia....čo má prísť to príde, nebojte....držím vám palce 😉

ka77ka
24. feb 2009

my platime za skolku 5euro na pol roka, strava je tento rok 1,12 eura na den. 🙂

andrea.m
24. feb 2009

ka77ka to mate super lacnú škôlku teda

kathi76
24. feb 2009

ja len sledujem jak puk jake velke rozdiely su v tych cenach skolok.jedny platia 1000sk a druhy len 150sk. 😕 😕 😕 to jak je mozne?viem si predstavit rozdiel medzi dedinou a mestom a zda sa mi to cudne!!!u nas sa to pocita podla hodin na ktore je tam.najmenej su 4 hodiny.

domka28, bodka13 vy z nitry?aj ja z nitry!!! 🙂 🙂 🙂 zijem sice vonku ale chodim casto domov.
len sa vytesujem,chyba mi slovensko.NITRA najviac. 😵 😵 😵

domka a aplles - drzim palce!!! 😅

aplless
24. feb 2009

ahojte no mesacne polatky na slovensku su od 0 do nejakych 400sk neviem to teraz preratat na erura bo tento rok uz predskolaci tie poplatky neplatia no a ked sa pripocita strava zhruba okolo 600sk mesacne tak je to okolo 1000sk v statnej skolke neviem ako je to v sukromnej teda ja to ratam co mam aj kamaratky tak zhruba su tie poplatky
jaj dakujem len ja uz pomaly prestavam verit ze budem tehu bo uz sa snazime 2,5r takze uvidime ako to dopadne ale po kazdom neuspesnom mesiaci si poviem ze som este mlada (25r 😀 ) tak hadam do 30 hadam sa podari 😀

tulenka
24. feb 2009

aj ja som z Nitry 🙂

ka77ka
24. feb 2009

andrea...ano, cena skolky je super, ja si nestazujem.platim rovnako ako jaduska. 🙂

kathi76
24. feb 2009

ahoj tulenka tak aj ty z nitry?tak vitaj!!!

Aplless nevzdavaj sa si este mlada a klaplo to prvykrat tak klapne aj druhy.vtedy ked ked bude spravny cas!!! 😉 😉 😉

jaduska
autor
25. feb 2009

juuuj aplless tak to si fakt mladučká, ja som prvé dieťa mala ako 27-ročná, druhé ako 31-ročná a teraz budem mať 33, keď sa malé narodí....
inak - nám sa tretie pritrafilo tak, že sme boli strááááášne málo spolu, manžel bol na služobke v Martine asi 2 mesiace, doma bol asi 3x, takže keď som zistila, že som tehu, tak som nechápala a on sa ako prvé opýtal, že s kým to čakám..... 😀 😀 😀 😀 😀 Tak možno by aj vám pomohol malý "celibát", lebo raz som čítala, že po čase sa telo ženy stáva imúnnym proti spermiám 😉

domka28
25. feb 2009

ahojte...aky je ten svet maly...dalsia nitrancanka.. 🙂
inak ja 28....a druhe som tiez chcela stihnut do 30...tu mam buduci rok....snad to stihnem....bol by to pekny darcek...
inak jaduska mne manzel tiez chodi prec cez tyzden na 3-4 dni...cez vianoce bol doma....tak sa nam zadarilo...ale zle to skoncilo.... 😉 , teraz som sa mu smiala ze ked sa zacneme snazit a budem mat ovu...tak mu zavolam a bude msuiet doletiet 😀

aplless
25. feb 2009

ahojte aj mne manzelik chodil na tyzdnovky minuly rok takze nejako casto sme sa nesnazili skor len cez vikendy 😀 😝

domka28
25. feb 2009

aplless:to poznam....ved uvidime...mozno to pride tak ze ani nebudeme vediet.... 😉

tulenka
25. feb 2009

jejda, tu ste same mladuchy, 🙂 uz sa tu citim jak stara mama 😝 , ale duchom mlada vdaka malym detom 😉

bodka13
25. feb 2009

🙂 ahojte žienky z Nitry ale aj všetky ostatné...ale sa nás nazbieralo 🙂
...tulenka a vy kam idete do školy?

zúbková víla u nás nosí čo má po ruke-časopis,kinderko,nové pero,peniaze,...ale sem tam aj zabudne prísť a potom to musí napraviť na druhý deň 😀

kathi... a kde žijete?

apples...neboj bábo príde v správny čas 🙂 ...ja som mala pochybnosti či vôbec budem mať deti :prvého som mala v 27(tvrdo opracované dieťa 😉 )a druhé v 30 sa nam podarilo podobne ako jaduške tretie - MM na cičení v Martine,doma bol tiež asi 3x a zrazu som bola tehu,no a keď sme potom rátali tp zistili sme že na prvý pokus sa podaril 🙂 a ešte si aj mangel zo mňa uťahoval,že veď on ani doma nebol,či som jeho fotku držala pred sebou 😀 😀 😀...ale Davidka by nezaprel=verná kopia 😅 😵

domka ☹ viem čím si prešla,asi to tak malo byť...o pár mesiacov sa už budeme tešiť s tebou že si tehulka 🙂

ukana
25. feb 2009

my za zubky nic nedavame..nas ma radost zo samotnych zubkov 😀 , teda uz ma dva vypadnute a dva mu aj rastu a este vlastne vzadu mu ide prva stolicka 🙂 takze tri...
vy ste tu take mlade vsetky??? 😕 😅 je tu niekto nad 30??? 😎 😎 😎

lubkaj
25. feb 2009

Ja mam 31, v lete budem mat 32 🙂
A nas by nenapadlo davat nieco za zubky, keby to nevidela v tej rozpravke 😅. A takto sa aspon tesi, ze ma v prasiatku svoje vlastne peniazky.